UMA

قیمت یوما

(UMA)

اطلاعات قیمت یوما
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۱.۹۴۲ $

۱.۸۹۶ $

قیمت (تومان)

۱۰۰،۲۲۷

تغییرات (۱h)

+۰.۱۲٪

تغییرات (۲۴h)

+۰.۶۴٪

تغییرات (۷d)

-۲.۸۶٪


اطلاعات بازار یوما
محبوبیت

#۱۸۰

ارزش بازار

۱۳۸M $

حجم (۲۴h)

۵M $

عرضه در گردش

۷۱M $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

UMA

یوما

قیمت تقریبی یک یوما

۱۰۰،۲۲۷ تومان


شروع معامله

ارز دیجیتال یوما (UMA)

معرفی ارز دیجیتال یوما (UMA)

دنیا دیگر بیشتر به سمت مسائل دیجیتالی در حرکت بوده و کمتر کسی پیدا می‌شود که در دنیای واقعی بخواهد کسب درآمد کند؛ چراکه وقتی بسیاری از مسائل در ارز دیجیتال خلاصه شوند، ماندن در دنیای واقعی چندان جالب به‌نظر نمی‌رسد.

با گسترش دنیای ارز دیجیتال، بسیاری از بازار‌های مالی به این فکر افتادند که خود را در این عرصه تقویت کرده و به افراد دیگر بشناسانند. در این میان، یوما هم یکی از همین بازار‌های مالی بود که افراد باید برای خرید و فروش آن وارد دنیای اینترنت شده و تراکنش خود را از این طریق انجام می‌دادند.

تمامی تراکنش‌هایی که در این پلتفرم یا هر پلتفرم دیگری انجام می‌شود، با استفاده از یک کیف پول الکترونیکی بوده که نیاز به اینترنت دارد. چنین ارز‌هایی در مقابل ارز‌های فیزیکی همچون؛ سکه‌‌های ضرب‌شده و اسکناس‌ها که قابل لمس هستند، قرار دارند. کارایی هر 2 نوع ارز، شبیه به یکدیگر بوده و افراد باید برای خرید و فروش و انجام تراکنش، آن‌ها در کیف پول خود داشته باشند؛ تنها تفاوت آن‌ها در این مبحث مربوط به قابلیت لمس و عدم لمس ارز‌ها است. یوما، در اصل نمادی مختصر از یک پلتفرم است.

ارز دیجیتال یوما (UMA) چیست؟

برای اینکه بتوانید راحت‌تر این ارز دیجیتال را درک کرده و با آن آشنا شوید، بهتر است ابتدا معنی کلمه آن را شناسایی کرده و مورد بررسی قرار دهید. Uma خود به تنهایی کلمه‌ای نیست دارای معنی باشد و کاربران بتوانند آن را درک کنند.

از آنجایی‌که این کلمه، به‌صورت اختصاری نوشته می‌شود، ابتدا باید کلمات اصلی آن را بیابید. منظور از این لغت مختصر و کوتاه‌شده، عبارت (Universal Market Access) است. حال به‌راحتی می‌توانید این مبحث را مورد بررسی قرار دهید.

این عبارت به معنی دسترسی به بازار جهانی بوده که قصد دارد آینده خود را در همین مسیر ادامه دهد. جایگاه و رتبه یوما در بازار جهانی، در ردیف 154 است که می‌توان گفت در نوع خود، دستاورد بزرگی محسوب می‌شود.

با اینکه این پلتفرم در چنین جایگاهی قرار دارد، اما دارای ارزشی حدود 316.04 میلیون دلاری است. با این اوصاف، UMA توانسته جای پای خود را در بازار جهانی محکم نهاده و سهم 0.01 درصدی از کل آن را شامل شود. این قابلیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با دست باز به سمت جلو حرکت کنند.

با توجه به اینکه توکن این اکوسیستم در شبکه بلاک‌چین قرار دارد، کاربران می‌توانند با استفاده از آن، امنیت خود را رقم زده و در کنار این امنیت، محصولات مالی غیر‌متمرکز (DeFi) را برای خود خلق کنند.

از آنجایی‌که یوما یک ارز رمز‌نگاری‌شده است، به‌صورت منبع باز در ‌نظر گرفته شده و افراد تنها می‌توانند آن را در همین شبکه‌های دیجیتال خرید و فروش کنند. تمامی تراکنش‌ها باید در این زمینه انجام شوند. برای اینکه کاربران بتوانند محصولات مالی مختص به خود را در کم‌ترین زمان ممکن بسازند، هیچ محدودیتی در‌نظر گرفته نشده است.

بنیان گذاران ارز دیجیتال یوما (UMA) چه کسانی هستند؟

الیسون لو (Allison Lu) و هارت لامبور (Hart Lambur) از کسانی بودند که در دسامبر ۲۰۱۸ توانستند UMA را خلق کنند. در بین این 2 فرد، کسی که در ابتدا پروتکل یوما را تاسیس کرده و توانست عنوان مدیر‌عامل این شرکت را از آن خود کند، لامبور بود.

مدیر‌عامل این شرکت، در سال 2005 در دانشگاه کلمبیا، توانست مدرک تحصیلی خود در رشته کامپیوتر را تکمیل کرده و فارق‌التحصیل شود. این فرد قبل از اینکه پروتکل یوما را تاسیس کند، در Goldman Sachs، یکی از بزرگترین موسسات مالی آمریکا، به عنوان تاجر اوراق قرضه دولتی مشغول به کار بود.

 الیسون لو هم که از دیگر بنیان‌گذاران است، در رشته اقتصاد و مدیریت تحصیل کرده و مدرک خود را از انستیتوی فناوری ماساچوست گرفت. همه چیز دست به دست هم داد تا لو و لامبور بتوانند با هم دیدار داشته و با یکدیگر آشنا شوند.

لو طی سال‌های 2009 الی 2015 به‌عنوان معاون رئیس جمهور Goldman Sachs بود که در همین زمان و مکان توانست با لامبور آشنا شده و دیدار کند. همچنین لو پیش از اینکه یکی از بنیان‌گذاران یوما باشد، سمت مشاور One Daijo، که یک سیستم وام‌دهی همتا‌به‌همتا در شبکه اتریوم بود را بر‌عهده داشت.

ارز دیجیتال یوما (UMA) چه ویژگی هایی دارد؟

هر ارز دیجیتالی که وارد بازار ارز‌های دیجیتال شده و پا به بازار جهانی آن می‌گذارد، به‌طور حتم دارای ویژگی‌هایی است که همین ویژگی‌ها توانسته‌اند پیشرفت آن را رقم زده و پای توکن انحصاری آن را به این بازار باز کنند.

با توجه به اینکه این روز‌ها بازار کریپتوکارنسی پر است از ارز‌های دیجیتال گوناگون، بسیاری از افراد نمی‌توانند به‌راحتی تشخیص دهند که کدامیک را باید انتخاب کنند. این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چراکه اگر شما به‌عنوان تریدر نتوانید سرمایه‌تان را در جایی درست به‌کار ببرید، قطعا ضرر می‌کنید.

برای اینکه بتوانید هر یک از توکن‌ها را با هم مقایسه کرده و در نهایت بهترین نوع که مناسب سرمایه‌گذاری‌تان باشد را انتخاب کنید، باید با ویژگی‌های آن‌ها آشنا شوید. در این بخش قصد داریم برخی از ویژگی‌های یوما را برایتان بیان کنیم تا بتوانید پیش از ورود به آن، با چشم باز انتخاب کنید.

ویژگی‌هایی که ارز دیجیتال یوما (UMA) را از سایر ارز‌های دیجیتال جدا می‌کند عبارت است از: 

  • هر کاربر می‌تواند بدون وجود محدودیت، توکنی را ایجاد کند که به پیگیری قیمت‌ها بپردازد.
  • این امکان برای تریدر‌ها در هر زمان و هر مکان با نهایت سرعت فراهم است.
  • می‌توانید با به‌حداقل‌رساندن معاملات درون زنجیره‌ای، امنیت را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهید.
  • به هیچ عنوان، قرارداد افراد دست‌کاری نمی‌شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال یوما (UMA) در صرافی راستین

در صرافی ارز دیجیتال راستین شما می‌توانید اکثر ارز‌های دیجیتال معتبر را خریداری کنید و یا آنها را به فروش برسانید. برای خرید و فروش ارز دیجیتال یوما (UMA) تنها کافی است در صرافی راستین ثبت نام کنید و احراز هویت خود را در کمتر از ۵ دقیقه به اتمام برسانید، سپس می‌توانید به کمک معامله سریع ارز دیجیتال یوما که با نماد UMA شناخته می‌شود را به میزان مورد نظر بخرید یا بفروشید. همچنین قابلیت دیگر صرافی راستین این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به واریز و شارژ کیف پول اختصاصی خود، ارز دیجیتال مورد نظر خود را به کمک خرید آنی به دست بیاورید. 

نتیجه گیری

یکی از ارز‌های دیجیتالی که از سال ۲۰۱۸ وارد بازار ارز‌ها شده، یوما نام دارد. این توکن برای کاربران بدون محدودیت بوده و افراد می‌توانند بدون اینکه عوامل خاصی آن‌ها را محدود کنند، تراکنش‌های‌شان را انجام دهند. UMA برای تمامی کاربران این اطمینان را ایجاد می‌کند که قرارداد‌های آن‌ها دستکاری نخواهد شد. 

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره یوما
قیمت یوما در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای یوما را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش یوما در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.