بازار ها

/

دوج‌کوین

DOGE

قیمت دوج‌کوین

(DOGE)

اطلاعات قیمت دوج‌کوین
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۰.۰۷۱۹ $

۰.۰۷۰۸ $

قیمت (تومان)

۳،۷۲۵.۸

تغییرات (۱h)

+۰.۲۸٪

تغییرات (۲۴h)

+۰.۶۹٪

تغییرات (۷d)

+۱.۸۹٪


اطلاعات بازار دوج‌کوین
محبوبیت

ارزش بازار

۱۰B $

حجم (۲۴h)

۱۶۳M $

عرضه در گردش

۱۴۰B $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

DOGE

دوج‌کوین

قیمت تقریبی یک دوج‌کوین

۳،۷۲۵.۸ تومان


شروع معامله
دوج کوین (DOGE) چیست؟

دوج کوین با نام اختصاری DOGE، یک میم کوین است که برای سرگرمی به وجود آمد، اما با حاشیه‌سازی‌های ایلان ماسک در سال 2020 و توییت‌های حمایتی او، صعود انفجاری در قیمت را تجربه کرد. دوج کوین اکنون یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

این میم کوین محبوب، در سال 2013 و تحت فورکی با نام لاکی کوین، که خود فورکی از لایت کوین است، به وجود آمد. در واقع هدف از توسعه این ارز دیجیتال، ایجاد جایگزینی برای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و لایت کوین است. دوج کوین بسیار به بیت کوین شبیه است. دوج کوین نیز از گواهی اثبات کار یا POW استفاده می‌کند و می‌توان آن را از طریق استخراج، به دست آورد.

علاوه بر هولد و ترید، دوج کوین کاربردهای جذاب دیگری نیز دارد. این توکن، یکی از ارزهای دیجیتال رایج برای دادن انعام، استفاده در امور خیریه و تولید محتوا در اینترنت است.

مزایای دوج کوین

از جمله مزایای ارز دیجیتال DOGE، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بیشتر نسبت به بیت کوین: سرعت ایجاد هر بلاک دوج کوین، ده برابر سریع‌تر از سرعت ایجاد بلاک بیت کوین است و این، یک ویژگی مثبت برای دوج کوین محسوب می‌شود.
  • کارمزد کم: کارمزد خرید و فروش دوج کوین بسیار ناچیز است که باعث افزایش تقاضا برای استفاده از این ارز دیجیتال شده است.
  • تورم‌زدا بودن: دوج کوین سقف نهایی و محدودیت استخراج ندارد؛ بنابراین قیمت آن دچار تورم نمی‌شود.
  • استخراج ترکیبی دوج کوین و لایت کوین: امکان استخراج ترکیبی این دو ارز دیجیتال، باعث افزایش امنیت شبکه آنها شده است و یک ویژگی بسیار جذاب برای کسانی است که قصد ماینینگ ارزهای دیجیتال را دارند.

معایب دوج کوین

این ارز دیجیتال محبوب، معایبی نیز دارد که به طور مختصر به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • وضعیت مبهم توسعه شبکه: از زمانی که پالمر، توسعه‌دهنده اصلی شبکه دوج کوین، از گروه توسعه‌دهندگان این شبکه کناره‌گیری کرد، مدیریت شبکه دوج کوین به دست افراد داوطلب انجام می‌‌شود. مدتها است شبکه دوج کوین ارتقا نداشته و این امر، چگونگی توسعه شبکه در آینده را مبهم ساخته است.
  • ابهام در غیرمتمرکز بودن دوج کوین: دوج کوین مانند تمامی ارزهای دیجیتال، مدعی غیرمتمرکز بودن است. اما با نگاه به نهنگ‌های آن، می‌توان دریافت که برخی از آنها درصد بالایی از حجم توکن‌های در گردش را در اختیار دارند که اساس غیرمتمرکز بودن این ارز دیجیتال را زیر سؤال می‌برد.

خرید و فروش دوج کوین در صرافی ایرانی

ارز دیجیتال دوج کوین، از میم کوین‌های محبوب موجود است و حجم خرید و فروش بالایی دارد. برای خرید دوج کوین، می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبر مانند بایننس، کوکوین، اوکی اکس و ... اقدام کنید. البته همواره هنگام خرید ارزهای دیجیتال باید به این نکته دقت کنید که خرید ارز از صرافی‌های غیرایرانی، برای کاربران ایرانی بسیار سخت و دارای ریسک زیادی است.

پیشنهاد ما به کاربران ایرانی، استفاده از صرافی‌‌های معتبر داخلی است. صرافی راستین، امکان خرید و فروش تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال معتبر را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. خرید و فروش دوج کوین در صرافی ایرانی راستین فقط با چند کلیک انجام می‌شود که برای کاربران مبتدی نیز بسیار آسان خواهد بود.

خرید دوج کوین در صرافی راستین

برای خرید دوج کوین در صرافی راستین ابتدا کیف پول ریالی خود را به میزان لازم شارژ کنید و سپس از بخش سفارش سریع، به خرید دوج کوین اقدام کنید. پس از خرید، ارز دیجیتال دوج کوین به کیف پول شما در صرافی راستین منتقل می‌شود. می‌توانید ارزهای خریداری‌شده را در کیف پول خود در صرافی راستین هولد کنید یا به آدرس کیف پول دیگری خارج از صرافی راستین انتقال دهید.

فروش دوج کوین در صرافی راستین

فروش دوج کوین در صرافی راستین نیز بسیار ساده است. اگر توکن‌هایی که قصد فروش آن را دارید، در کیف پول دیگری است، لازم است ابتدا آنها را به کیف پول داخلی صرافی راستین منتقل کنید. سپس در بخش سفارش سریع، تعداد دوج کوین موردنظر خود را مشخص و فرآیند فروش دوج کوین را تکمیل کنید. مبلغ حاصل از فروش دوج کوین به کیف پول ریالی شما در صرافی راستین واریز می‌شود. می‌توانید این مبلغ را برای خریدهای آتی در این کیف پول نگه دارید یا آن را به حساب بانکی مورد نظر خود برداشت کنید.

نکته قابل توجه این است که واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی راستین بدون کارمزد انجام می‌شوند. اما اگر قصد برداشت مبلغ ریالی از کیف پول ریالی صرافی را دارید، باید مبلغ کارمزد سیستم بانکی را پرداخت کنید. همچنین برای برداشت ارز دیجیتال نیز لازم است کارمزد شبکه بلاکچین، پرداخت شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره دوج‌کوین
قیمت دوج‌کوین در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای دوج‌کوین را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش دوج‌کوین در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان دوج‌کوین قابل برداشت از صرافی برابر با 50 دوج‌کوین است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت دوج‌کوین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت دوج‌کوین برابر 10 دوج‌کوین است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت دوج‌کوین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.