USDT

قیمت تتر

(USDT)

اطلاعات قیمت تتر
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۱ $

۰.۹۹ $

قیمت (تومان)

۵۲،۰۱۱

تغییرات (۱h)

-۰.۰۱٪

تغییرات (۲۴h)

-۰.۰۱٪

تغییرات (۷d)

+۰.۰۱٪


اطلاعات بازار تتر
محبوبیت

ارزش بازار

۸۳B $

حجم (۲۴h)

۲۳B $

عرضه در گردش

۸۳B $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

USDT

تتر

قیمت تقریبی یک تتر

۵۲،۰۱۱ تومان


شروع معامله
تتر (USDT) چیست؟

اگر در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، حتما نام استیبل کوین ها به خصوص تتر، به گوشتان آشنا است. به دلیل نوسانات بسیار زیاد بازار ارز دیجیتالها، ریسک‌ها و خطراتی که به دنبال این نوسانات، دارایی کاربران را تهدید می‌کند، اهمیت وجود و استفاده استیبل کوین‌ها بسیار زیاد است. همانطور که از نام این ارزها مشخص است استیبل کوین ها از نوسانات بازار دور هستند و همیشه ارزشی تقریبا معادل 1 دلار دارند. استیبل کوین تتر، یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین استیبل کوین‌های موجود در حال حاضر است.

بنابراین ارز دیجیتال تتر علاوه‌بر بهره‌مندی از امکانات و ویژگی‌های سایر ارزهای دیجیتال، مشابه ارزهای رایج فیات است و از نوسانات موجود در حوزه ارز دیجیتالها در امان است.

با توجه به این که ارز دیجیتال تتر، با ارزهای فیاتی همچون دلار، یورو و ین پشتیبانی می‌شود، ارزشی وابسته به قیمت ارزهای پشتوانه خود دارد و بر اساس همین معیار، افزایش یا کاهش ارزش خواهد داشت.

شرکت ایجاد کننده تتر مدعی است که به اندازه تمامی توکن‌های در گردش، دلار آمریکا یا سایر ارزهای نام‌برده را کنار گذاشته است.

درحال حاضر، محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین توکن تتر، USDTنام دارد. این توکن پشتوانه دلار دارد و ارزش آن همیشه تقریباً معادل یک دلار آمریکا است. کاربرد این توکن در مقایسه با سایر توکن‌های تتر، به قدری بیشتر است که در حال حاضر، اغلب کاربران تتر را معادل USDT می‌دانند.

اما واقعیت این است که شرکت سازنده تتر، توکن‌های EURT و XAUT که به ترتیب پشتوانه یورویی و طلایی دارند را نیز عرضه کرده است.

توکن تتر اولین بار با پلتفرم اومنی لیر (Omni layer) و بر بستر بلاکچین بیتکوین عرضه شد. پس از مدتی، با هدف کاهش کارمزد انتقال این توکن بر بستر بلاکچین‌های اتریوم، ترون، ایاس و الگوراند نیز ایجاد شد.

علی‌رغم اینکه تراکنش‌های تتر مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین و غیرمتمرکز است، توزیع توکن‌های آن به صورت متمرکز انجام می‌شود. پس نمی‌توان مانند دیگر ارزهای دیجیتال تتر را کاملاً غیرمتمرکز دانست.

خرید و فروش تتر در صرافی ایرانی

به دلیل تحریم‌ها و عدم وجود مجوز برای فعالیت کاربران ایرانی در صرافی‌های بین‌المللی و همچنین عدم پشتیبانی از ریال در صرافی‌های بین‌المللی برای آغاز معاملات، کاربران ایرانی برای خرید و فروش تتر با جفت ریالی نیاز به استفاده از یک صرافی معتبر داخلی دارند. طبیعتاً استفاده از یک صرافی داخلی با قیمت و کارمزد مناسب برای این امر اولویت دارد. صرافی ایرانی راستین، امکان خرید و فروش تمامی ارز دیجیتالهای معتبر را با بهترین قیمت فراهم کرده است. برای خرید و فروش تتر در صرافی راستین، فقط به چند کلیک نیاز دارید.

خرید تتر در صرافی راستین

برای خرید تتر در صرافی راستین، راه سختی در پیش ندارید. پس از طی کردن مراحل ثبت‌نام و احراز هویت، می‌توانید اعتبار ریالی حساب خود را افزایش دهید. بعد از شارژ ریالی کیف پول، از بخش سفارش سریع، برای خرید تتر در صرافی راستین اقدام کنید.

تترهای خریداری‌شده به کیف پول اختصاصی شما در صرافی راستین واریز می‌شوند. حال تصمیم با شماست که تترهای خریداری‌شده را در کیف پول راستین نگه‌داری کنید یا آن‌ها را به آدرس کیف پول دیگری خارج از صرافی راستین، انتقال دهید.

فروش تتر در صرافی راستین

فروش تتر در صرافی ایرانی راستین نیز چندان دشوار نیست. برای این کار دو راه پیش رو دارید:

۱) تترهای خود را از کیف پولی خارج از صرافی راستین به آدرس کیف پول تتری خود در این صرافی منتقل کنید. سپس به بخش فروش بروید و تترها را مبادله کنید.

۲) درصورتی‌که قبلاٌ تتر خریده‌اید و در حال حاضر، تترها در کیف پول ارز دیجیتالی شما در صرافی راستین قرار دارند، می‌توانید به راحتی و با استفاده از گزینه فروش تتر یا سفارش سریع، آن‌ها را به فروش برسانید.

بعد از این که سفارش فروش شما انجام شد، معادل ریالی تترها در کیف پول ریالی شما قرار می‌گیرد. حال می‌توانید این مبلغ را برداشت کنید یا برای سفارشات خرید بعدی، در کیف پول ریالی خود نگه‌دارید.

لازم به ذکر است که برای واریز ریالی، واریز ارز دیجیتال و همچنین خرید و فروش ارز دیجیتالها در صرافی راستین، نیاز به پرداخت هیچ کارمزدی نیست. تنها مواردی که کاربران ملزم به پرداخت کارمزد هستند، برداشت‌های ریالی و ارز دیجیتال است که این کارمزدها به ترتیب، بابت هزینه سیستم بانکی و شبکه بلاکچین است.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره تتر
قیمت تتر در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای تتر را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش تتر در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان تتر قابل برداشت از صرافی برابر با 10 تتر است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت تتر از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت تتر برابر 1 تتر است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت تتر از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.