LUNA

قیمت ترا

(LUNA)

اطلاعات قیمت ترا
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.6734 $

0.6407 $

قیمت (تومان)

44,448

تغییرات (۱h)

+0.75٪

تغییرات (۲۴h)

+1.42٪

تغییرات (۷d)

+6.7٪


اطلاعات بازار ترا
محبوبیت

#148

ارزش بازار

674M $

حجم (۲۴h)

35M $

عرضه در گردش

719M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

LUNA

ترا

قیمت تقریبی یک ترا

44,448 تومان


شروع معامله

ترا (LUNA) چیست؟

ترا (Terra) یک شبکه بلاکچین است که با استفاده از کیت نرم‌افزاری کازماس توسعه داده شده است. توکن بومی این شبکه Terra نامیده شده اما با نماد LUNA نمایش داده می‌شود. به کمک ارز دیجیتال LUNA می‌توان کارمزدهای شبکه را پرداخت کرد. هدف شبکه ترا ارائه استیبل کوین‌های متنوع به فعالان حوزه کریپتو است. پس از استقبال کاربران از خدمات این شبکه، سفارشات خرید ترا به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

شبکه Terra به کاربران اجازه می‌دهد که استیبل کوین‌هایی وابسته به ارزهای فیات ایجاد کنند. کاربران آسیایی علاقه زیادی به استفاده از خدمات این شبکه دارند. بخش زیادی از متقاضیان خرید ترا نیز کاربران شرق آسیا هستند. در حال حاضر شبکه ترا استیبل کوین‌هایی را برای دلار آمریکا، وون کره جنوبی و یورو توسعه داده است. TerraUSD یا UST توکن دیگر این شبکه است که هم‌اکنون از استیبل کوین‌های برتر حوزه کریپتو محسوب می‌شود.

برای تثبیت قیمت توکن ترا از فرآیند آربیتراژ (Arbitrage) استفاده می‌شود. در نتیجه به طور پیوسته میزان عرضه و خرید دارایی افزایش یا کاهش پیدا می‌کند تا نسبت یک‌به‌یک با توکن UST حفظ شود.

شبکه ترا در سال ۲۰۱۸ به دست دو کوون (Do Kwon) و دانیل شیم (Daniel Shim) تأسیس شد. این شبکه از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) برای اجماع استفاده می‌کند. در این روش دارندگان توکن ترا نمایندگانی را برای مشارکت در فرآیندهای شبکه انتخاب می‌کنند. نمایندگان به نود شبکه تبدیل می‌شوند و وظیفه پردازش داده‌ها و تأمین امنیت را برعهده می‌گیرند.

مزایای ترا

  • حاکمیتی بودن: LUNA یک توکن حاکمیتی محسوب می‌شود. پس از خرید ترا، می‌توانید در فرآیندهای رأی‌گیری این شبکه شرکت کنید و در صورت برخورداری از شرایط، برای نمایندگی نیز کاندید شوید.
  • سپرده‌گذاری: تیم توسعه ترا امکان سپرده‌گذاری (Stake) و دریافت سود را برای دارندگان توکن بومی این شبکه فراهم کرده‌اند. در نتیجه دارندگان LUNA می‌توانند دارایی خود را ذخیره و به طور دوره‌ای پاداش کسب کنند.
  • قابلیت‌های فنی: طراحی ارز دیجیتال LUNA و فرآیندهای بلاکچین ترا به صورتی است که پایداری و ثبات خوبی در شبکه آن وجود دارد. از طرفی اهداف و برنامه‌های بنیاد ترا بسیار کاربردی و امیدوارکننده است.

معایب ترا

گرچه نقص خاصی را نمی‌توان در پروژه Terra و ارز دیجیتال LUNA پیدا کرد، اما همیشه سابقه کم و کوچکی تیم توسعه ترا مورد انتقاد قرار گرفته است. با اینکه اهداف این پروژه بسیار کاربردی و وسیع تعریف شده است، اما عده‌ای دستیابی به چنین اهدافی را توسط این تیم توسعه سخت می‌دانند.

خرید و فروش ترا در صرافی راستین

برای خرید ترا می‌توان از صرافی‌های داخلی یا خارجی استفاده کرد. صرافی‌های داخلی رابط کاربری فارسی و قابل‌فهمی دارند. همچنین امکان پرداخت هزینه‌ها به وسیله ریال نیز وجود دارد. از بین بهترین بستر‌های معاملاتی ایرانی می‌توان به صرافی راستین اشاره کرد. خرید ترا و بسیاری از ارزهای دیجیتال در این صرافی به سادگی و در عرض چند دقیقه قابل انجام است. فعالیت در صرافی‌های خارجی همراه با چالش‌های مختلفی خواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌شود به سراغ خرید و فروش ترا در صرافی ایرانی بروید.


قیمت لحظه‌ای ترا

امروز ۱۴۰۳/۲/۳، قیمت لحظه‌ای ترا 44,448 تومان معادل 0.6782 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Terra طی ۲۴ ساعت اخیر ‎1.42641697 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۳۵ میلیون دلار است. ارزش بازار ترا هم اکنون ۶۷۴ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره ترا

قیمت معامله ترا در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت ترا در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای ترا را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید ترا در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش ترا در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان ترا برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان ترا قابل برداشت از صرافی برابر با 10.2 ترا است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت ترا از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه ترا برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت ترا برابر 0.3 ترا است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت ترا از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید ترا اقدام کنم ؟

برای خرید ترا کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید ترا اقدام کنید.

خرید و فروش ترا چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش ترا در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از ترا خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید ترا می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید ترا در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید ترا معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها