بازار‌‌ها

/

اسکیل نتورک

SKL

قیمت اسکیل نتورک

(SKL)

اطلاعات قیمت اسکیل نتورک
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.04450 $

0.04135 $

قیمت (تومان)

2,122

تغییرات (۱h)

-2.34٪

تغییرات (۲۴h)

-4.62٪

تغییرات (۷d)

-20.48٪


اطلاعات بازار اسکیل نتورک
محبوبیت

#165

ارزش بازار

225M $

حجم (۲۴h)

38M $

عرضه در گردش

5B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

SKL

اسکیل نتورک

قیمت تقریبی یک اسکیل نتورک

2,122 تومان


شروع معامله
معرفی توکن اسکیل نتورک (SKL)

از شبکه و توکن Skale Network چه می‌دانید؟ مشکل مقیاس‌پذیری برخی از ارز دیجیتال‌ها چیزی است که به‌راحتی و بدون کمک‌گرفتن از لایه دوم حل نمی‌شود. شبکه‌های بلاک‌چین در زمان شلوغی کند می‌شوند و هزینه تراکنش در آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. از زمان بروز چنین مشکلی تا به امروز شبکه‌های زیادی به‌عنوان لایه دوم غیرمتمرکز در خدمت اتریوم قرار گرفته‌اند. یکی از این لایه دومی‌ها شبکه اسکیل نتورک است. اسکیل در سال 2018 راه‌اندازی شد و پس از مدتی توکن اختصاصی خودش را هم معرفی کرد. اما در حال حاضر چه اطلاعاتی از این شبکه داریم؟ همراه ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

توکن اسکیل نتورک چیست؟

یکی از مشکلات مهمی که شبکه اتریوم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند مشکل مقیاس‌پذیری است. شبکه‌های بسیاری تلاش کرده‌اند که بار این مشکل را از دوش اتریوم بردارند. یکی از همین شبکه‌ها اسکیل نتورک است. این شبکه با ایجاد یک راه‌حل کارآمد برای کارمزد‌های تراکنش برنامه‌های غیرمتمرکز DApp توانسته تا حد زیادی از حجم مقیاس‌پذیری اتریوم کم کند.

توکن اسکیل نتورک نیز توکن بومی همین شبکه بوده که برای امنیت شبکه و پشتیبانی طراحی شده است. این توکن از استاندارد ERC777 استفاده می‌کند که با ERC-20 خود اتریوم سازگاری دارد. هدف از طراحی این استاندارد ازبین‌بردن مشکلات ERC-20 بوده است.

از شبکه Skale Network چه می‌دانیم؟

همان‌طور که گفتیم اسکیل یک‌لایه دوم برای شبکه اتریوم به شمار می‌رود. این شبکه با هدایت کاربران به سایدچین‌ها، آن‌ها را از زنجیره اصلی خارج کرده و با همین ترفند حجم معاملات شبکه اصلی را کاهش می‌دهد. این شبکه امن، ساده و مقرون‌به‌صرفه است. توسعه‌دهندگان این شبکه از توکن Skale Network برای پرداخت هزینه‌های جاری و مدیریت پلتفرم بهره می‌برند. مهم‌ترین کاربرد این شبکه دسته‌بندی تراکنش‌ها و اجرای آن‌ها خارج از زنجیره اصلی است که باعث می‌شود توسعه‌دهنده هم‌زمان نه ارتباطش را با شبکه اصلی قطع و نه فشاری بیش از حد معمول به شبکه اتریوم تحمیل کند.

ساختار شبکه اسکیل

این شبکه بلاک‌چین مستقلی برای خود دارد و از سایدچین‌های منعطفی نیز استفاده می‌کند. این شبکه از گره‌های اتریوم به‌وسیله الگوریتم اجماع اثبات سهام کمک می‌گیرد و گره‌ها را نیز برای امنیت بیشتر به‌صورت رندوم انتخاب می‌کند. این شبکه دارای دو جز اصلی است. اولی Skale Manager و دومی گره‌های سپرده‌گذاری شده بر اساس میزان توکن اسکیل نتورک. هر سایدچین از 19 نود استفاده می‌کند و در مرحله آخر تصمیم‌گیری خواهد شد که از این مقدار چند نود نیاز شبکه است.

تاریخچه و بنیان‌گذاران اسکیل نتورک Skale Network

Stan Kladko و Jack O′Holleran از بنیان‌گذاران این شبکه هستند. آن‌ها در سال 2017 طی تماس‌هایی با یکدیگر متوجه شدند که هدف مشترکی دارند. هر دو آن‌ها قصد داشتند شبکه‌ای غیرمتمرکز ایجاد کنند. آن‌ها راه‌های مختلفی را برای حل مشکلات مقیاس‌پذیری امتحان کردند. زمانی که آن‌ها قصد ورود به بازار را داشتند دقیقا زمانی که بازار بیش از هر موقعی دیگری با مشکلات مقیاس‌پذیری دست‌وپنجه نرم می‌کرد. شبکه‌های لایه دوم زیادی وارد چرخه شده بودند. سرانجام در سال 2018 آن‌ها رسما پروژه اسکیل را راه‌اندازی کردند. این شبکه زمانی زیادی می‌خواست تا بتواند جا بیفتند و از دل آن یک توکن بومی به اسم توکن اسکیل نتورک متولد شود.

بررسی قابلیت و عملکرد این شبکه

مهم‌ترین عملکرد این شبکه همان کاهش فشار از شبکه اصلی اتریوم است. اما بیایید این بحث را جدی‌تر و عمیق‌تر دنبال کنیم. اسکیل در زمان افزایش ازدحام شبکه اتریوم هزینه عملیات DApp را کاهش می‌دهد. این قابلیت برای یک شبکه لایه دوم فوق‌العاده است. چراکه در چنین موقعیتی بهای گس شبکه افزایش پیدا می‌کند و دسترسی به دی اپ سخت‌تر می‌شود.

ارائه یک راهکار برای تسریع این روند و افزایش توان عملیاتی شبکه اصلی برای اتریوم بسیار حائز اهمیت است. پس به طور خلاصه مقیاس‌بندی مؤثر، سرعت بالا، امنیت، تأخیر کم و توان عملیاتی بالا چیزی است که شبکه و توکن Skale Network منحصربه‌فرد کرده است.

مزایا و معایب این شبکه

حالا که با شبکه اسکیل آشنایی لازم را به دست آوردیم بیاید مزایا و معایب این شبکه را با هم بررسی کنیم.

مزایای توکن اسکیل نتورک

مزایای این شبکه در حقیقت همان مواردی است که آن را نسبت به دیگر لایه‌های دوم منحصر کرده است. چون که آن‌ها را ذکر کردیم در این قسمت از آن صرف‌نظر می‌کنیم. از دیگر مزایای این پروژه باید به آینده‌دار بودنش اشاره کرد. شبکه فعلی اتریوم کند بوده و تنها راه فرار او از این کندی لایه دوم است.

پس با این تفاسیر در آینده نیاز بیشتری به لایه دوم‌ها خواهد بود. توکن اسکیل نتورک در بین 100 ارز برتر بازار ارز دیجیتال‌ها قرار دارد که به‌خوبی نشان‌دهنده محبوبیتش است. عملکرد استاندارد ERC777 به این شبکه قابلیت استیکینگ را نیز می‌دهد که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت فوق‌العاده است.

معایب توکن اسکیل نتورک

یکی مهم‌ترین عیب‌های این شبکه کارمزدی است که برای توکنش از کاربران دریافت می‌کند. باتوجه‌به گس فی باید بگوییم که اسکیل نتورک هزینه زیادی به‌عنوان کارمزد از کاربر دریافت خواهد کرد. دلیل این عیب را باید در استاندارد ERC777 جست‌وجو کرد.

راستین، بهترین صرافی برای خرید توکن اسکیل نتورک

برای خرید توکن اسکیل نتورک راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید آن را از صرافی‌های خارجی تهیه کنید. اما متأسفانه این صرافی‌ها به افرادی که در داخل ایران مشغول به فعالیت هستند، سرویس نمی‌دهند. بااین‌حال جای نگرانی نیست. شما می‌توانید ارز دیجیتال خود را از صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی راستین بدون هیچ مشکلی تهیه کنید.

امکان فروش ارز نیز از طریق مجموعه راستین فراهم شده و دیگر نیاز نیست برای خرید یک ارز دیجیتال به چند صرافی مراجعه کرده و سرمایه خود را چند بار چنج کنید. در راستین به شکل مستقیم دارایی ریالی خود را وارد پنل کنید و اگر قصد فروش داشتید باز هم دارایی ریالی خود را به داخل حساب بانکی‌تان ببرید.

سخن آخر

ممنونیم که تا انتهای مطلب همراه ما بودید. اسکیل نتورک یک‌لایه دوم عالی برای کاهش فشار مقیاس‌پذیری اتریوم در زمان ازدحام و شلوغی شبکه است. بر اساس گفته‌های کارشناسان این شبکه و توکنش آینده خوبی خواهند داشت و در صورت رشد اتریوم آن‌ها نیز به همراه دیگر لایه دوم‌های این بلاک‌چین بزرگ، رشد خواهد کرد.


قیمت لحظه ای اسکیل نتورک

امروز ۱۴۰۲/۹/۹، قیمت لحظه ای اسکیل نتورک 2,122 تومان معادل $ 0.04156 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Skale-network طی ۲۴ ساعت اخیر

-4.62٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر اسکیل نتورک ۲۲۵ میلیون دلار است. ارزش بازار اسکیل نتورک هم اکنون ۳۸ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره اسکیل نتورک
قیمت اسکیل نتورک در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای اسکیل نتورک را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش اسکیل نتورک در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان اسکیل نتورک قابل برداشت از صرافی برابر با 1689 اسکیل نتورک است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت اسکیل نتورک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت اسکیل نتورک برابر 844.5 اسکیل نتورک است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت اسکیل نتورک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.