بازار ها

/

کوانتوم

QTUM

قیمت کوانتوم

(QTUM)

اطلاعات قیمت کوانتوم
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۲.۷۴ $

۲.۶۶۴ $

قیمت (تومان)

۱۳۵،۰۰۱

تغییرات (۱h)

-۰.۲۳٪

تغییرات (۲۴h)

-۲.۸۲٪

تغییرات (۷d)

+۰.۱۸٪


اطلاعات بازار کوانتوم
محبوبیت

#۱۱۱

ارزش بازار

۲۷۹M $

حجم (۲۴h)

۲۴M $

عرضه در گردش

۱۰۵M $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

QTUM

کوانتوم

قیمت تقریبی یک کوانتوم

۱۳۵،۰۰۱ تومان


شروع معامله
کوانتوم (QTUM) چیست؟

اگر در بازار ارز دیجیتالها فعالیت کرده باشید، حتما تاکنون نام ارز دیجیتال کوانتوم را شنیده‌اید. کوانتوم از جمله ارز دیجیتالهایی است که محبوبیتی نسبی در میان فعالان بازار ارز دیجیتالها دارد. با این‌حال، پروژه کوانتوم آینده‌دار است و خدمات خوبی را ارائه می‌دهد.

می‌توان گفت که اکوسیستم کوانتوم، ترکیبی از ویژگی‌های بیت کوین و اتریوم را در خود جای داده است.

کوانتوم مانند بیت کوین، کارایی بالایی در زمینه تراکنش و انتقال وجه دارد و حتی در زمینه هزینه و سرعت انتقال، از بیت کوین بهتر عمل کرده است. همچنین، کوانتوم برخلاف بیت کوین و مانند اتریوم، از قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند. اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به تعریف این ارز دیجیتال بپردازیم، می‌توان گفت کوانتوم (Qtum) یک ارز دیجیتال است که امنیت بلاکچین بیت کوین و انعطاف‌پذیری قراردادهای هوشمند اتریوم را ترکیب کرده است.

کوانتوم یک شبکه کاربردی و منعطف است. این شبکه برخلاف اتریوم و بیت کوین، از الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof Of Stake) استفاده می‌کند.

مزایای کوانتوم

از جمله مزایای مهم کوانتوم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهره‌مندی همزمان از مزایای بیت کوین و اتریوم: همان‌طور که گفته شد، کوانتوم مزایای شبکه اتریوم و بیت کوین را به طور یک‌جا به کاربران خود ارائه می‌دهد. به این معنی که کاربران می‌توانند از کوانتوم به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند و بهای کالاهایی که خریداری می‌کنند را با این توکن پرداخت کنند.
  • پشتیبانی از پروژه‌های مبتنی بر قراردادهای هوشمند: پروژه‌هایی که از قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌کنند و در این زمینه فعال هستند، روی این شبکه پشتیبانی می‌شوند.
  • بهبود سرعت شبکه: دیگر ویژ‌گی مهم این شبکه نیز استفاده آن از الگوریتم اجماع اثبات سهام است که به سرعت آن افزوده و کارمزد‌های تراکنش را در آن کاهش داده است.

معایب کوانتوم

هر تکنولوژی در کنار مزایای فراوانی که برای انسان دارد، احتمالا معایب و مشکلاتی نیز دارد. کوانتوم نیز معایبی دارد که باید برطرف شوند.

  • عرضه نامحدود توکن QTUM: یکی از بزرگ‌ترین معایب کوانتوم، صدور نامحدود توکن بومی QTUM است. این مسئله شبیه به کاری است که دولت‌ها می‌کنند. یکی از مشکلاتی که دنیای اقتصاد با آن درگیر است همین مسئله است. دولت‌ها پول بی پشتوانه چاپ می‌کنند و باعث ایجاد تورم و کاهش ارزش پول می‌شوند. باید به این نکته توجه داشته باشید که این مشکل، برای توکن بومی شبکه کوانتوم یعنی QTUM در حال رخ دادن است.
  • نظارت ناکافی بر اعتبارسنج‌های شبکه: شبکه کوانتوم هیچ حداقل سرمایه‌ای را برای تایید‌کنندگان تراکنش‌های شبکه بلاک‌چینی‌اش مشخص نکرده است. به همین دلیل، افراد مختلف حتی با حجم سرمایه کم، می‌توانند به جمع تایید‌کنندگان شبکه کوانتوم بپیوندند و باعث خراب‌کاری شوند.

خرید و فروش کوانتوم در صرافی ایرانی

درصورتی‌که قصد خرید و فروش کوانتوم را دارید، باید از صرافی‌های معتبر استفاده کنید. یکی از مشکلاتی که کاربران ایرانی در زمینه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتالها دارند، مشکلات مربوط به دسترسی به صرافی‌های خارجی و استفاده از آن‌ها است.

به دلیل تحریم‌ها، صرافی‌های خارجی امکان استفاده از امکانات خود را به کاربران ایرانی نمی‌دهند و اگر به هویت کاربری شک کنند، سریعاً از او درخواست احراز هویت می‌‌کنند. اگر برای آن‌ها محرز شود که کاربر ایرانی است، دارایی‌های او را مسدود می‌کنند. بنابراین ریسک استفاده از این صرافی‌ها بسیار بالا است.

پیشنهاد ما به کاربران عزیز ایرانی، استفاده از صرافی ایرانی و معتبر راستین است. این صرافی، به پشتوانه تیمی جوان و خلاق، سعی در رفع موانع دسترسی ایرانیان به بازار ارز دیجیتالها دارد.

خرید کوانتوم در صرافی راستین

صرافی راستین، یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی از لحاظ جفت ارز‌های ارائه شده است. در این صرافی، شما به جفت ارز‌های مختلفی دسترسی دارید و کوانتوم نیز یکی از آن‌ها است. برای خرید کوانتوم، کافی است تا در صرافی راستین ثبت نام کنید و پس از طی مراحل احراز هویت، خرید و فروش ارز را انجام دهید. ابتدا حساب ریالی خود را شارژ کنید و سپس از بخش سفارش سریع، ارز دیجیتال کوانتوم و تعداد آن را انتخاب کنید. پس از اتمام فرآیند خرید، ارز خریداری‌شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به کیف پول ارزی شما منتقل می‌شود.

فروش کوانتوم در صرافی راستین

همان‌طور که گفته شد، خرید و فروش در صرافی ایرانی، بسیار امن‌تر است. فروش کوانتوم در صرافی راستین نیز بسیار راحت و ساده است.

کافی است این ارز دیجیتال را در کیف پول کاربری خود در صرافی راستین، داشته باشید. پس از فروش کوین مورد نظر در صرافی راستین، می‌توانید به راحتی اقدام به برداشت وجه نمایید.

نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه کنید، این است که صرافی راستین، برای خرید و فروش ارز دیجیتالهای مختلف، هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی‌کند.

کارمزد‌های دریافتی در این صرافی، فقط برای برداشت وجه تومانی یا ارز دیجیتالی است که آن هم به دلیل کارمزد‌های دریافتی سیستم بانکی و شبکه بلاک‌چین است.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره کوانتوم
قیمت کوانتوم در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای کوانتوم را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش کوانتوم در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.