KLAY

قیمت کلایتن

(KLAY)

اطلاعات قیمت کلایتن
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.1859 $

0.1715 $

قیمت (تومان)

12,010

تغییرات (۱h)

-1.48٪

تغییرات (۲۴h)

-6.35٪

تغییرات (۷d)

-29.15٪


اطلاعات بازار کلایتن
محبوبیت

#112

ارزش بازار

1B $

حجم (۲۴h)

24M $

عرضه در گردش

3.6B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

KLAY

کلایتن

قیمت تقریبی یک کلایتن

12,010 تومان


شروع معامله

کلایتن (KLAY): بلاک چین لایه 1 عمومی برای توسعه برنامه‌ها و بازی‌ها

کلایتن (Klaytn) یک بلاک چین لایه 1 عمومی است که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا بلاک چین های سفارشی خود را بسازند و روی این شبکه ثبت و استفاده کنند. کلایتن این بلاک چین‌های ساخته شده را Service Chains می‌نامد که به صورت مستقل به عنوان یک زیرشبکه در زنجیره اصلی کلایتن اجرا می‌شوند. علاوه بر این، Klaytn یک بلاک چین ترکیبی است که بهترین ویژگی‌های زنجیره‌های عمومی (داده‌های غیرمتمرکز و حاکمیت توزیع شده) و بلاک چین‌های خصوصی (تأخیر کم و مقیاس پذیری بالا) را باهم ترکیب می‌کند. با استفاده از این زیرساخت ترکیبی، Klaytn یک تجربه بلاک چینی کاربرپسند ارائه می‌دهد. Service Chainهای ساخته شده بر روی بلاک چین Klaytn، دارای همان قابلیت‌های زنجیره اصلی Klaytn هستند که شامل عملکرد قوی و مقیاس‌پذیری است.
توکن بومی این بلاک چین،KLAY نام دارد و برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و به عنوان پاداش برای مشارکت کاربران استفاده می‌شود.

تاریخچه 

در ژوئن سال 2019، مجموعه GroundX از شرکت Kakao در کره جنوبی، کلایتن را به عنوان یک پلتفرم و راه حل بلاک چینی لایه 1 برای ساخت برنامه‌ها و بازی‌های متاورسی، راه اندازی کرد. همچنین در سال 2021، Kakao بنیاد کلایتن (Klaytn Foundation) را تشکیل داد تا کاربرد کلایتن را به سطح بین المللی توسعه دهد.

تکنولوژی

اکوسیستم کلایتن زنجیره خدمات خود را به پیرامون ساخت برنامه‌های بلاک چینی (BApps) تعریف می‌کند. اکنون، از آنجایی که کلایتن یک بلاک چین متمرکز بر توسعه کسب و کار است، مکانیزم اجماع اثبات کار (POW) و اثبات سهام (POS) را با نسخه پیشرفته‌ای از مکانیزم تحمل خطای بیزانسی به نام Instabul BFT جایگزین می‌کند. IBFT یک مکانیسم اجماع بسیار مقیاس‌پذیر است که امکان پذیرش گسترده فناوری بلاک چین در سطح سازمانی را فراهم می‌کند. با این حال، کلایتن به مبتدیان اجازه می‌دهد که از مکانیسم اجماع اثبات سهام (POS) را توسط اعتبارسنج‌های محدود استفاده کنند.
علاوه بر این، بلاک چین کلایتن از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی و تقریبا مانند شبکه اتریوم عمل می‌کند. با این تفاوت که با سرعت آن بسیار بیشتر است و در یک ثانیه حدود چهار هزار تراکنش منحصر به فرد را پردازش می‌کند. این در حالی است که هزینه تراکنش آن یک دهم شبکه اتریوم است. همراه با آن، یک قابلیت ویژه نیز در کلایتن وجود دارد که امکان به اشتراک گذاری داده‌ها را در Service Chain‌ها فراهم می‌کند و از این طریق به آن‌ها کمک می‌کند تا با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

کارمزد تراکنش‌ها در پلتفرم کلایتن قابل پیش‌بینی و کم است. این امر استفاده از فناوری بلاک چین را برای شرکت‌ها با حجم معاملات بالا آسان‌تر می‌کند. با توجه به اینکه کلایتن بر استفاده و ارائه خدمات سازمانی متمرکز است، مدیریت این پلتفرم به مجموعه‌ای از شرکت‌ها و سازمان‌های چند ملیتی واگذار شده است. به این ترتیب، رای‌گیری و پیشنهاد برای بهبود شبکه، به جای دارندگان توکن KLAY، توسط همین شرکت‎‌ها انجام می‌شود.

مزایا

شبکه کلایتن مزایای بلاک چین‌های عمومی و خصوصی را ترکیب می‌کند و یک شبکه خاص ایجاد می‌کند که تأخیر بسیار کمی دارد، غیرمتمرکز و به صورت عمومی اداره می‌شود و همچنین بسیار مقیاس‌پذیر است.
همچنین جنبه‌های دیگری نیز وجود دارد که کلایتن را از سایر بلاک چین های مشابه متمایز می‌کند:

  • مکانیزم اجماع نوآورانه: با استفاده از مکانیزم اجماع IBFT، کلایتن مشکلات تأخیر و مقیاس پذیری تراکنش‌ها را حل می‌کند. همچنین، هزینه پایین تراکنش‌ها، آن را برای استفاده در سطح سازمانی به گزینه‌ای بسیار مناسب و ایده‌آل تبدیل کرده است.
  • قابلیت همکاری و تعامل‌پذیری: همانطور که گفته شد، اکوسیستم کلایتن در حال حاضر از بیش از 60 برنامه (DApp) مختلف تشکیل شده است. این یعنی شرکت‌ها برای شناسایی و توسعه برنامه مورد نظر خود، گزینه‌های زیادی در اختیار دارند. به لطف ماهیت چندکاره بلاک چین کلایتن، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌ها را برای صنایع مختلف مانند توسعه بازی، صرافی (DEX)و مدیریت دارایی ایجاد کنند.
  • سهولت طراحی و ساخت برنامه: با استفاده از کلایتن، شرکت‌ها می‌توانند زنجیره‌های بلوکی خود را به راحتی ساخته و راه‌اندازی کنند و بدون داشتن تجربه در این زمینه به زنجیره‌های دیگر این اکوسیستم بپیوندند. در نتیجه این سادگی، شرکت‌ها برای راه‌اندازی توکن‌های اختصاصی خود در بلاک چین کلایتن، نیازی به استخدام نیروهای حرفه‌ای مانند متخصصان بلاک چین و کارشناسان فنی ندارند.

خرید و استفاده از کلایتن در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال کلایتن را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از کلایتن بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

کلایتن یک پلتفرم بلاک چینی لایه 1 با تاخیر کم، سرعت بالا و قطعیت فوری تراکنش‌ها است. این بلاک چین برای ساخت برنامه‌ها و بازی‌های DeFi طراحی و بهینه‌سازی شده است. کلایتن از یک فناوری به نام IBFT به عنوان الگوریتم اجماع خود استفاده می‌کند، که اجازه می‌دهد تراکنش‌ها در این شبکه در عرض یک ثانیه پردازش و تکمیل شوند. کاربران می‌توانند از توکن‌های KLAY خود برای مشارکت در مدیریت شبکه کلایتن و کسب سود استفاده کنند.


قیمت لحظه‌ای کلایتن

امروز ۱۴۰۳/۱/۲۸، قیمت لحظه‌ای کلایتن 12,010 تومان معادل 0.1775 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Klaytn طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-6.34748251 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۲۴ میلیون دلار است. ارزش بازار کلایتن هم اکنون ۱ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره کلایتن

قیمت معامله کلایتن در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت کلایتن در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای کلایتن را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید کلایتن در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش کلایتن در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان کلایتن برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان کلایتن قابل برداشت از صرافی برابر با 31.5 کلایتن است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت کلایتن از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه کلایتن برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت کلایتن برابر 1.5 کلایتن است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت کلایتن از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید کلایتن اقدام کنم ؟

برای خرید کلایتن کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید کلایتن اقدام کنید.

خرید و فروش کلایتن چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش کلایتن در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از کلایتن خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید کلایتن می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید کلایتن در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید کلایتن معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها