بازار ها

/

اتریوم کلاسیک

ETC

قیمت اتریوم کلاسیک

(ETC)

اطلاعات قیمت اتریوم کلاسیک
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۱۸.۰۵ $

۱۷.۷ $

قیمت (تومان)

۹۲۶،۵۷۶

تغییرات (۱h)

+۰.۰۸٪

تغییرات (۲۴h)

-۰.۱۸٪

تغییرات (۷d)

+۰.۶۸٪


اطلاعات بازار اتریوم کلاسیک
محبوبیت

#۲۵

ارزش بازار

۲.۵B $

حجم (۲۴h)

۶۵M $

عرضه در گردش

۱۴۱M $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

ETC

اتریوم کلاسیک

قیمت تقریبی یک اتریوم کلاسیک

۹۲۶،۵۷۶ تومان


شروع معامله
اتریوم کلاسیک (ETC) چیست؟

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)، یکی از آلت‌ کوین‌های قدیمی بازار ارز دیجیتالها است که محبوبیت زیادی نیز دارد. این ارز دیجیتال پس از هاردفورکی که در شبکه اتریوم و در سال 2016 رخ داد، به وجود آمد.

در سال 2016 و در پی هک و نفوذ به بخشی از شبکه اتریوم که باعث دزدیده شدن سرمایه‌ کاربران شد، توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم تصمیم به اجرای یک هاردفورک در این شبکه گرفتند، تا از اتفاقات مشابه جلوگیری کنند.

اتریوم کلاسیک یک شبکه اوپن سورس (Open Source) است. این شبکه از قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) پشتیبانی می‌کند و هدف آن، حفظ اصالت شبکه اتریوم بوده است. اتریوم کلاسیک از الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) استفاده می‌کند و قرار نیست که در آینده به استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام (POS) روی بیاورد.

مزایای اتریوم کلاسیک

اکوسیستم اتریوم کلاسیک، امکان مدیریت دارایی‌های ارز دیجیتالی، بدون دخالت یک نهاد یا ارگان واسطه را فراهم کرده است. درواقع این اکوسیستم، به معنای واقعی مفهوم غیرمتمرکز بودن را اعمال کرده است. همچنین پشتیبانی شبکه این اکوسیستم از برنامه‌های غیرمتمرکز، یکی از ویژگی‌های مهم آن است که حتما باید مدنظر قرار گرفته شود.

تراکنش‌های شبکه اتریوم کلاسیک، پس از ثبت در بلاکچین، غیرقابل تغییر هستند. همچنین امکان برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز در این شبکه وجود دارد.

معایب اتریوم کلاسیک

یکی از معایب بزرگ اکوسیتم اتریوم کلاسیک، حمله 51 درصدی است. شبکه اتریوم کلاسیک در برابر حملات 51 درصدی مقاوم نیست و این مسئله می‌تواند بر قیمت توکن آن تأثیرگذار باشد. همچنین اتریوم کلاسیک از اعتبار و شهرت کمتری برخوردار است و این مسئله می‌تواند بر روند قیمتی آینده آن تأثیرگذار باشد.

اتریوم کلاسیک از پیشرفت‌های شبکه اصلی اتریوم محروم است و توسعه‌دهندگان، توجهی به آن ندارد. این مورد نیز باعث ابهام در آینده این ارز دیجیتال می‌شود.

خرید و فروش اتریوم کلاسیک در صرافی ایرانی

با توجه به محدودیت‌های اقتصادی که علیه کشورمان ایران لحاظ شده است، خرید و فروش ارز دیجیتال‌های مختلف مانند اتریوم کلاسیک، از صرافی‌های ارز دیجیتالی معتبر خارجی، برای ما مقدور نیست. با توجه به این محدودیت‌ها، یک تیم ایرانی خلاق تصمیم به رفع این محدودیت و راه‌اندازی یک صرافی ایرانی قابل رقابت با صرافی‌های جهانی گرفته‌اند.

صرافی راستین محدودیتی که تحریم‌های خارجی بر فعالیت کاربران ایرانی اعمال کرده بود را رفع کرده است.

شما در حال حاضر و بدون نگرانی از بلوکه شدن سرمایه‌تان، می‌توانید از صرافی معتبر و ایرانی راستین کوین‌ها و توکن‌های مورد نظر خود را خریداری کنید.

خرید اتریوم کلاسیک در صرافی راستین

خرید اتریوم کلاسیک از صرافی ارز دیجیتالی راستین بسیار راحت است. کافی است در سایت صرافی راستین ثبت‌نام کنید و مدارک خود را برای احراز هویت ارسال کنید.

پس از این مرحله، اقدام به شارژ ریالی کیف پول خود در صرافی کنید و از بخش سفارش سریع به خرید اتریوم کلاسیک اقدام کنید. همچنین یکی از مزایای صرافی راستین عدم دریافت کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال است. این مسئله برای کاربران فعال و کسانی که زیاد خرید و فروش می‌کنند بسیار مهم است.

فروش اتریوم کلاسیک در صرافی راستین

برای فروش اتریوم کلاسیک باید مقداری از این کوین را در کیف پول ارز دیجیتالی خود در صرافی راستین داشته باشید. درصورتی‌که توکن‌های اتریوم کلاسیک را در کیف پول دیگری ذخیره کرده‌اید، ابتدا آن‌ها را به کیف پول داخلی راستین انتقال دهید. سپس از بخش سفارش سریع در صرافی، این توکن‌ها را بفروشید. پس از فروش اتریوم کلاسیک می‌توانید موجودی ریالی خود را به حساب بانکی دیگری منتقل کنید.

توجه داشته باشید که واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی راستین کارمزدی ندارد و تنها برای دو مورد، کارمزد پرداخت می‌کنید. برای برداشت وجه ریالی، لازم است کارمزد شبکه بانکی داخلی پرداخت شود و هنگام برداشت ارز دیجیتال نیز، کارمزد شبکه بلاکچین از توکن‌های شما کسر می‌شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره اتریوم کلاسیک
قیمت اتریوم کلاسیک در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای اتریوم کلاسیک را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش اتریوم کلاسیک در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان اتریوم کلاسیک قابل برداشت از صرافی برابر با 0.2924 اتریوم کلاسیک است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت اتریوم کلاسیک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت اتریوم کلاسیک برابر 0.0172 اتریوم کلاسیک است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت اتریوم کلاسیک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.