MANA

قیمت مانا

(MANA)

اطلاعات قیمت مانا
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۰.۴۷۲۸ $

۰.۴۵۷۵ $

قیمت (تومان)

۲۴،۳۴۶.۳

تغییرات (۱h)

-۰.۱۵٪

تغییرات (۲۴h)

+۱.۲۶٪

تغییرات (۷d)

+۰.۶۳٪


اطلاعات بازار مانا
محبوبیت

#۵۳

ارزش بازار

۸۷۷M $

حجم (۲۴h)

۵۳M $

عرضه در گردش

۱.۹B $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

MANA

مانا

قیمت تقریبی یک مانا

۲۴،۳۴۶.۳ تومان


شروع معامله
مانا (MANA) چیست؟

متاورس، پدیده محبوب این روزهای فضای دیجیتال است. جهانی مجازی که هر روز در حال گسترش است و تعداد زیادی کاربر جدید در حال پیوستن به آن هستند.

بازی دیسنترالند که در سال 2015 عرضه شد، یکی از بازی‌های متاورسی پرطرفدار است که در بستر بلاکچین اتریوم ایجاد شده است. در این بازی، افراد به خرید و فروش زمین و املاک می‌پردازند و با گسترش و ساخت‌وساز زمین‌های خود و همچنین ایجاد شغل، از آن کسب درآمد می‌کنند. دارایی‌های افراد در این بازی، به صورت توکن‌های NFT ذخیره می‌شود.

بازی دیسنترالند، دو توکن به نام‌های MANA و LAND دارد که MANA، توکن اصلی آن محسوب می‌شود. مانا یک توکن ERC-20 است و می‌توان آن را از صرافی‌های ارز دیجیتال خریداری کرد. پس از تغییر نام پروژه فیسبوک به «متا»، ارز دیجیتال مانا، رشد 45 درصدی قیمت را تجربه کرد.

با استفاده از MANA می‌توانید توکن LAND را خریداری کنید تا امکان خرید زمین در دیسنترالند را داشته باشید. تمامی تجهیزات، اقلام و خدمات بازی، با استفاده از توکن مانا قابل خریداری است. همچنین، با در اختیار داشتن این توکن، امکان رأی‌دهی در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی دیسنترالند را خواهید داشت.

مزایای دیسنترالند

بازی دیسنترالند چه مزایایی دارد که استقبال بی‌نظیر کاربران را به دنبال داشته است؟ در ادامه برخی از مزایای این بازی را به صورت مختصر بررسی می‌کنیم:

  • حاکمیت غیرمتمرکز و مبتنی بر اقتصاد آزاد: دیسنترالند یک پروژه غیرمتمرکز است و افراد با در اختیار داشتن توکن مانا، می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های پروژه سهیم باشند. همچنین این عدم تمرکز در مالکیت پروژه، مانع از این می‌شود که مالکیت دارایی‌های بازی از افراد گرفته شود.
  • کسب درآمد از بازی دیسنترالند: در دیسنترالند می‌توانید مانند دنیای واقعی به سرمایه‌گذاری، توسعه کسب ‌و کار یا خرید و فروش بپردازید و به درآمد برسید.
  • سرعت بالای توسعه: دیسنترالند با سرعت چشم‌گیری در حال پیشرفت است و قیمت زمین‌های آن، روزبه‌روز در حال افزایش است.

معایب دیسنترالند

در کنار مزایایی که ذکر شد، باید معایب این بازی را نیز در نظر گرفت:

  • نداشتن نسخه موبایل: بازی دیسنترالند بر بستر وب عرضه شده و تاکنون نسخه موبایل آن منتشر نشده است.
  • کارمزد بالا: با توجه به اینکه این بازی بر بستر بلاکچین اتریوم قرار دارد، کارمزد تراکنش‌های بازی زیاد است.
  • گران بودن کالاهای موجود در بازی: قیمت کالاها و اقلام بازی بسیار گران است و برای خرید مواردی مانند پوشاک، باید چندین هزار دلار هزینه کرد.

خرید و فروش مانا در صرافی ایرانی

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، برای شروع بازی دیسنترالند، لازم است تعدادی توکن مانا در اختیار داشته باشید. همچنین برای خرید توکن LAND و خرید املاک، نیازمند خرید مانا هستید. برای خرید و فروش مانا، لازم است از صرافی‌های معتبر استفاده کنید. با توجه به شرایط خاص کاربران ایرانی و به دلیل تحریم‌ها، بهتر است این کاربران، از صرافی‌های معتبر ایرانی همچون صرافی راستین یا دیگر صرافی‌های مشابه برای خرید مانا، استفاده کنند. با این کار، ریسک از دست دادن دارایی‌های دیجیتال کاهش پیدا می‌کند و تبدیل آن به ریال نیز بسیار ساده‌تر انجام می‌شود.

خرید مانا در صرافی راستین

برای خرید مانا در صرافی ایرانی راستین لازم است در این صرافی ثبت‌نام کنید و هویت شما احراز شود. سپس می‌توانید از بخش «خرید»، ارز مانا را خریداری کنید. برای این کار، ابتدا حساب ریالی خود در صرافی راستین را معادل با ارزش معامله شارژ کنید و سپس به خرید مانا اقدام کنید. پس از اتمام فرآیند خرید، ارز دیجیتال مانا در مدت کوتاهی به کیف پول شما در صرافی راستین منتقل می‌شود. می‌توانید ارزهای مانا را در همین کیف پول نگهداری کنید یا به کیف پول مورد نظر خود انتقال دهید.

فروش مانا در صرافی راستین

برای فروش مانا در صرافی ایرانی راستین باید توکن‌های مورد نظر، به کیف پول ارز دیجیتالی شما در این صرافی منتقل شوند. در بخش «فروش» تعداد توکنی که قصد فروش آن را دارید انتخاب و فرآیند فروش را تکمیل کنید. معادل ریالی حاصل از فروش ارز مانا، در اسرع وقت به کیف پول ریالی شما در صرافی راستین واریز می‌شود. از لحظه واریز، امکان برداشت این مبلغ فراهم است و می‌توانید آن را به هر حساب بانکی دلخواه ارسال کنید.

در صرافی راستین، برای افزایش اعتبار حساب ریالی، واریز ارز دیجیتال و خرید و فروش آن، نیازی به پرداخت کارمزد نیست. تنها در دو حالت از شما کارمزد دریافت می‌شود:

۱) برداشت ریال از حساب کاربری: کارمزد مربوط به این عملیات، همان کارمزدی است که سیستم بانکی داخلی از شما دریافت می‌کند.

۲) برداشت ارز دیجیتال: کارمزد مربوط به این عملیات، کارمزد شبکه بلاکچین است که برای انتقال ارز دیجیتال، توسط بلاکچین کسر می‌شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره مانا
قیمت مانا در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای مانا را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش مانا در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.