ASTR

قیمت آستار

(ASTR)

اطلاعات قیمت آستار
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.16159 $

0.15590 $

قیمت (تومان)

9,284

تغییرات (۱h)

+0.53٪

تغییرات (۲۴h)

-0.16٪

تغییرات (۷d)

-5.29٪


اطلاعات بازار آستار
محبوبیت

#85

ارزش بازار

1.3B $

حجم (۲۴h)

22M $

عرضه در گردش

5.6B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ASTR

آستار

قیمت تقریبی یک آستار

9,284 تومان


شروع معامله

آستار (ASTR) چیست؟

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در صنعت کریپتو این است که بتوانیم بلاک‌چین‌ها را برای مقیاس‌پذیری و قابلیت تعامل با یکدیگر، فعال کنیم. بلاک چین‌هایی مانند پالکادوت با استفاده از مفهوم زنجیره رله و پاراچین روی این مشکل کار می‌کنند. زنجیره رله، زنجیره اصلی است که زنجیره‌های پارا را میزبانی می‌کند، در حالی که زنجیره‌های پارا برای پروژه خاص و قابل تنظیم هستند. در چند سال گذشته، Polkadot پروژه های بزرگ زیادی را به وجود آورده است. یکی از پاراچین‌های شبکه پولکادوت، آستر (ASTR) است. در این مقاله می‌خواهیم درباره این مسئله توضیح دهیم که توکن آستار چیست و چگونه کار می‌کند.

Astar که قبلا پلاسم نامیده می‌شد، یک پروژه مبتنی بر پولکادوت است که در سال 2019 تأسیس شد. Astar پلتفرمی برای توسعه برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز برای بستن قراردادهای هوشمند در اکوسیستم وب محسوب می‌شود که از ماشین مجازی اتریوم (EVM) و ماشین‌های مجازی WASM پشتیبانی می‌کند. EVM یک موتور محاسباتی روی اتریوم با میلیون‌ها پروژه قابل اجرا و ماشین مجازی WASM یک هدف قابل حمل به حساب می‌آید که از زبان‌های برنامه نویسی برای فعال کردن وب استفاده می‌کند.

همزمان با افزایش کاربران فضای کریپتو، از برنامه‌های غیرمتمرکز در مسیر اصلی این روند استفاده خواهد شد. به این ترتیب، نیاز روز تجربه ارزان‌تر، سریع‌تر و غنی‌تر با dApps است. با استفاده از Astar، توسعه‌دهندگان فقط باید روی تجربیات غنی‌تر تمرکز کنند، زیرا این ابزار یک پلتفرم سریع‌تر، ارزان‌تر و مقیاس‌پذیرتر محسوب می‌شود.

از سوی دیگر این پلتفرم راه‌حل‌های لایه ۲ مانند مجموعه‌های پلاسما و دانش صفر (ZK) را برای بهبود کارایی ارائه می‌دهد. از پلاسما برای مدیریت تراکنش‌های خارج از زنجیره اصلی استفاده می‌شود. علاوه بر این، برنامه‌های وب 3.0 می‌توانند از قابلیت همکاری زنجیره‌ای که توسط پولکادوت پشتیبانی می‌شود، لذت ببرند. علاوه بر این، Astar مفهوم dApp staking را معرفی کرده است که در آن کاربران از پروژه‌های خاص به جای شرط‌بندی برای ایمن‌سازی شبکه پشتیبانی می‌کنند.

Astar چگونه کار می‌کند؟

توکن آستار در دو لایه فعالیت می‌کند. لایه اول (به نام لایه پایه) یک بلاک‌چین لایه یک است که با استفاده از چارچوب بلاک چین Substrate ساخته شده است. لایه دوم به عنوان یک راه حل مقیاس پذیر با استفاده از یک ماشین مجازی (OVM) اختراع شده توسط گروه پلاسما ایجاد می‌شود. Astar به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که از ماژول OVM برای سفارشی کردن طراحی مقیاس خود استفاده کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند لایه‌های کاربردی خود را با استفاده از پلاسما یا ZK به لایه پایه Astar متصل کنند. راه‌حل‌های لایه 2 در Astar داده‌ها را ذخیره می‌کنند و انتقال حالت را در لایه پایه Astar انجام می‌دهند.

ویژگی‌های Astar

شبکه Astar دارای ویژگی‌های اصلی زیر است:

 • کسب و کار اپراتوری: این ویژگی در پلتفرم به اپراتورها اجازه می‌دهد تا پاداش کسب کنند. یک توسعه‌دهنده در پلتفرم ممکن است انتخاب کند که یک اپراتور خاص وظیفه نگهداری یا مدیریت زنجیره برای یک مورد خاص را بر عهده گیرد. اپراتورها ممکن است تصمیم بگیرند که این وظیفه را به فرد دیگری بفروشند و در ازای آن پاداش دریافت کنند. این ویژگی امکان ایجاد بازارهای خارج از زنجیره را فراهم می‌کند. ASTR توکن بومی پلتفرم Astar و ابزار این شبکه است که فعالیت‌های زیر را انجام می‌دهد:
 • dApps Staking: این روند توسط خود شبکه توکن آستار معرفی شده و اورجینال محسوب می‌شود. این ویژگی فقط در اکوسیستم Astar موجود است. دارندگان آن می‌توانند با ارائه جزئیات سفارش خود، کریپتوهای ASTR را در dApps به اشتراک بگذارند و جوایزی کسب کنند. به طور کلی، توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی در شبکه نیز با توسعه قراردادهای هوشمند یا زیرساخت برای شبکه توکن آستار، این بلاک‌چین را دریافت می‌کنند.
 • اشتراک گذاری شبکه: دارندگان توکن ASTR می‌توانند کریپتوهای خود را در شبکه به اشتراک بگذارند تا اعتبار به دست آورند و جوایزی کسب کنند.
 • هزینه‌ها: ASTR همچنین می‌تواند به عنوان پرداخت هزینه تراکنش‌های زنجیره‌ای استفاده شود.

این ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟

مقیاس‌پذیری در شبکه Astar مزیت‌های زیر را به افراد ارائه می‌دهد:

 • تعداد TPS بیشتر
 • هزینه تراکنش ارزان تر
 • تایید سریع‌تر
 • قابلیت همکاری

اگرچه بلاک‌چین‌های مختلف زیادی وجود دارد، اما تعداد کمی از آنها قابلیت همکاری برای برقراری ارتباط و اشتراک‌گذاری اطلاعات را ارائه می‌دهند. به طوری که یک صرافی متمرکز برای انتقال ارزش از بیت کوین به اتریوم مورد نیاز است. در حالی که Astar یک مرکز قرارداد هوشمند دارد که امکان همکاری بین قراردادهای هوشمند نوشته شده به چندین زبان را فراهم می‌کند.

این ارز دیجیتال چه معایبی دارد؟

کاربران و توسعه دهندگان به طور یکسان از مزایای اکوسیستم ASTAR لذت می‌برند. با این حال این ارز دیجیتال معایبی نیز دارد که به این شرح است:

 • تجربه متفاوت کاربر: علیرغم دسترسی به برنامه از طریق شبکه مورد نظر، تجربه کاربر ممکن است از زنجیره‌ای به زنجیره دیگر متفاوت باشد.
 • نقدینگی کمتر: از آنجایی که دارایی‌ها تنها در یک بلاک چین در یک مقطع زمانی مشخص در دسترس هستند، نقدینگی در برنامه در چندین محیط زنجیره‌ای تقسیم می‌شود. در نتیجه، نقدینگی کمتری در هر مرحله وجود دارد که منجر به کاهش کارمزد معاملات می‌شود.
 • قابلیت همکاری محدود: نقص اساسی قراردادهای هوشمند Astar قابلیت همکاری محدود آنها در زنجیره‌های مختلف بلاک چین، زنجیره جانبی و شبکه‌های لایه 2 است. علی‌رغم پل‌های رمزی برای کاربردهای چند زنجیره‌ای، انتقال ایمن داده‌ها بین بلاک‌چین‌ها الگوی کاملا جدیدی را از نظر نحوه طراحی قراردادهای هوشمند ایجاد می‌کند که این مورد ممکن است باعث سردرگمی افراد شود.

خرید و فروش آستار در صرافی راستین

با توجه به اینکه کاربران ایرانی به صرافی‌های خارجی دسترسی ندارند، شما می‌توانید با خیالی آسوده و با اطمینان کامل از خدمات صرافی راستین در خصوص خرید و فروش توکن آستار بهره کامل را ببرید. ضمن اینکه ما در صرافی خود کارمزد بسیار کمی دریافت می‌کنیم و این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم که پول به دست آورده خود را به دلیل فروش توکن آستار به صورت ریالی به حساب بانکی خودتان منتقل کنید.


قیمت لحظه‌ای آستار

امروز ۱۴۰۲/۱۲/۵، قیمت لحظه‌ای آستار 9,284 تومان معادل 0.16144 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Astar طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-0.15690768 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۲۲ میلیون دلار است. ارزش بازار آستار هم اکنون ۱٫۳ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره آستار
قیمت آستار در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای آستار را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش آستار در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان آستار قابل برداشت از صرافی برابر با 120 آستار است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت آستار از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت آستار برابر 6 آستار است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت آستار از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.