بازار‌‌ها

/

زتا چین

ZETA

قیمت زتا چین

(ZETA)

اطلاعات قیمت زتا چین
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

1.356 $

1.151 $

قیمت (تومان)

85,642

تغییرات (۱h)

+1.61٪

تغییرات (۲۴h)

+4.72٪

تغییرات (۷d)

-30.34٪


اطلاعات بازار زتا چین
محبوبیت

#183

ارزش بازار

2.6B $

حجم (۲۴h)

68M $

عرضه در گردش

256M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ZETA

زتا چین

قیمت تقریبی یک زتا چین

85,642 تومان


شروع معامله

زتا چین (ZETA): بلاک چین سریع و امن OMNICHAIN

زتا چین یک بلاک چین و پلتفرم قرارداد هوشمند لایه ۱ است که توانایی اتصال به تمام بلاک چین‌های موجود، از شبکه‌های لایه‌ یک اصلی مانند اتریوم تا زنجیره‌های بدون قرارداد هوشمند مانند بیت کوین و دوج کوین را دارد. زتا چین از مکانیزم اجماع اثبات سهام یا PoS استفاده می‌کند. ویژگی Omni-Chain که به آن بلاک چین لایه صفر نیز گفته می‌شود، به زتا چین اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها، داده‌ها و نقدینگی را در میان شبکه‌های با خصوصیات مختلف مدیریت کند. توکن بومی ZETA در زتا چین برای عملکردهای مختلفی مانند تأمین امنیت شبکه، پرداخت هزینه تراکنش‌ها و شرکت در حاکمیت شبکه کاربرد دارد.

تاریخچه

زتا چین توسط Ankur Nandwani، عضو سابق تیم Coinbase و خالق ارز دیجیتال BAT، در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد. نسخه آزمایشی شبکه زتا چین در سال ۲۰۲۲ آغاز به کار کرد. پس از آن، به کارگیری قراردادهای هوشمند Omni-Chain توسط زتاچین، توجه زیادی را از جامعه سرمایه‌گذاران به خود جلب کرد و این پروژه در ۱ فوریه ۲۰۲۴، شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرد.

تکنولوژی

زنجیره لایه ۱ زتاچین از Cosmos SDK و ماشین اجماع Tendermint متعلق به شبکه Cosmos استفاده می‌کند و بر روی یک الگوریتم اثبات سهام (PoS) با قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند کار می‌کند. قراردادهای هوشمند زتا چین می‌توانند داده‌ها را در هر زنجیره‌ای که به آن متصل شده‌اند، ایجاد کنند یا بخوانند. این شبکه همچنین قابلیت انتقال دارایی‌ها و اجرای قراردادهای هوشمند را در چندین زنجیره فراهم می‌کند.

به لطف عملکرد Omni-Chain، برنامه‌های مبتنی بر زتا چین می‌توانند از دارایی‌ها را بدون نیاز به Bridge کردن آن‌ها، در سایر بلاک چین‌ها استفاده کنند. از جمله زنجیره‌هایی مانند بیت‌کوین که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کنند. معماری زتاچین دارای ZetaEVM (zEVM)، یک موتور سازگار با اتریوم است که قراردادهای هوشمند امنی‌چین را به قدرت می‌رساند.

مزایا

  • غیرمتمرکز و عمومی بودن: زتا چین یک بلاک چین غیرمتمرکز و عمومی است. برخلاف راه‌حل‌هایی که از فناوری Bridge استفاده می‌کنند و اغلب به واسطه‌های متمرکزی که در برابر سوءاستفاده و هک آسیب‌پذیرند، تکیه می‌کنند، زتاچین یک از یک بلاک چین با مکانیزم اثبات سهام استفاده می‌نماید.

  • ارسال پیام چند زنجیره‌ای: توسعه‌دهندگان توانایی ارسال دارایی‌ها و اطلاعات بین زنجیره‌ها و لایه‌های مختلف را با استفاده از فراخوانی‌های ساده دارند. به کمک این ویژگی، توسعه‌دهندگان DAppها می‌توانند به راحتی برنامه‌های چند زنجیره‌ای بسازند که چندین عملکرد مختلف را در قراردادهای هوشمند خود پشتیبانی کند.

  • قراردادهای هوشمند Omni-Chain: زتا چین به طور منحصر به فردی از قراردادهای هوشمند در زنجیره خود پشتیبانی می‌کند که می‌توانند به طور فوری با زنجیره‌های دیگر تعامل داشته باشند. این توانایی، یک الگوی نوآورانه برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز روی شبکه زتا چین است.

خرید و استفاده از زتا چین در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن زتا چین را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از زتا چین بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

زتاچین به عنوان یک بلاک چین و پلتفرم قرارداد هوشمند لایه ۱ با ویژگی منحصر به فرد برقراری ارتباط یکپارچه با تمام بلاک چین‌های موجود است. این بلاک چین‌ها شامل زنجیره‌های لایه 1 مانند اتریوم و زنجیره‌های بدون پشتیبانی از قرارداد هوشمند مانند بیت کوین و دوج کوین می‌شود. توکن بومی زتا چین ZETA نام دارد که در تأمین امنیت شبکه، پرداخت هزینه تراکنش‌ها و شرکت در حاکمیت شبکه کاربرد دارد.


قیمت لحظه‌ای زتا چین

امروز ۱۴۰۳/۱/۲۸، قیمت لحظه‌ای زتا چین 85,642 تومان معادل 1.267 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Zetachain طی ۲۴ ساعت اخیر ‎4.72465083 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۶۸ میلیون دلار است. ارزش بازار زتا چین هم اکنون ۲٫۶ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره زتا چین

قیمت معامله زتا چین در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت زتا چین در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای زتا چین را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید زتا چین در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش زتا چین در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان زتا چین برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان زتا چین قابل برداشت از صرافی برابر با 38.223 زتا چین است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت زتا چین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه زتا چین برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت زتا چین برابر 18.195 زتا چین است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت زتا چین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید زتا چین اقدام کنم ؟

برای خرید زتا چین کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید زتا چین اقدام کنید.

خرید و فروش زتا چین چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش زتا چین در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از زتا چین خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید زتا چین می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید زتا چین در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید زتا چین معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها