بازار ها

/

یرن‌فایننس

YFI

قیمت یرن‌فایننس

(YFI)

اطلاعات قیمت یرن‌فایننس
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۶،۵۲۴.۷۳ $

۶،۳۴۹.۲۹ $

قیمت (تومان)

۳۳۳،۶۲۰،۹۲۵

تغییرات (۱h)

+۰.۱۲٪

تغییرات (۲۴h)

-۱.۳٪

تغییرات (۷d)

+۰.۸۱٪


اطلاعات بازار یرن‌فایننس
محبوبیت

#۱۴۱

ارزش بازار

۲۱۲M $

حجم (۲۴h)

۱۲M $

عرضه در گردش

۳۳K $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

YFI

یرن‌فایننس

قیمت تقریبی یک یرن‌فایننس

۳۳۳،۶۲۰،۹۲۵ تومان


شروع معامله
یرن فایننس (YFI) چیست؟

در سال‌های اخیر و با افزایش بازدهی پروتکل‌های دیفای، این بخش از صنعت کریپتو شاهد رشد قابل‌توجهی بوده است. بخش مهمی از این رشد را می‌توان به معرفی توکن‌های حاکمیتی نسبت داد که امکان مشارکت در مدیریت یک پروژه دیفای را برای کاربران فراهم می‌کنند. در واقع، توکن‌های حاکمیتی نقش مهمی در غیرمتمرکزسازی پروتکل‌های دیفای دارند.

در این میان، وای اِرن فایننس (Yearn.finance) –یک پروتکل مبتنی بر اتریوم که در اوایل سال ۲۰۲۰ به دست آندره کرونژ (Andre Cronje) راه‌اندازی شد– نیز با سوار شدن بر موج توکن‌های حاکمیتی، توکن YFI خود را در جولای سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد. این ارز دیجیتال به سرعت فضای ارزهای دیجیتال را مجذوب خود کرد، به طوری که قیمت آن در عرض یک ماه، از ۳ دلار به ۳۰ هزار دلار افزایش یافت.

مزایای یرن فایننس

یرن فایننس قصد دارد سرمایه‌گذاری در بخش دیفای و فعالیت‌هایی مانند ییلد فارمینگ (yield farming) را برای سرمایه‌گذاران ساده‌تر کند.

این پلتفرم از ابزارهای سفارشی مختلفی استفاده می‌کند تا به عنوان یک تجمیع‌کننده برای پروتکل‌های دیفای مانند کرو (Curve)، کامپاند (Compound) و آوه (Aave) عمل کند و بالاترین بازدهی ممکن را برای معامله‌گران به ارمغان بیاورد.

علاوه بر این، وای اِرن فایننس همواره به دنبال ارتقای پروتکل خود و به‌کارگیری ویژگی‌های جدید است. اضافه شدن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید، در کنار سایر عوامل، به حفظ و افزایش ارزش این پلتفرم و توکن اختصاصی آن در بلندمدت کمک می‌کند.

معایب یرن فایننس

کاربران یرن فایننس به دلیل تغییر سریع شرایط بازار و تلاش شرکت‌های فرصت‌طلب برای سود بردن از ناآگاهی معامله‌گران کم‌تجربه، ممکن است با خطرات زیادی، از جمله از دست دادن دارایی خود مواجه شوند.

علاوه بر این، خود کرونژ خاطرنشان کرده که حتی پس از حسابرسی کد پروژه، نمی‌توان تضمین کرد که یرن فایننس به طور ۱۰۰ درصد ایمن است. در واقع، سرمایه‌گذاری در بخش دیفای به صورت ذاتی با ریسک همراه است.

خرید و فروش یرن فایننس در صرافی ایرانی

با توجه به ارائه امکانات جذاب و بالاترین بازدهی ممکن در مقایسه با سایر پروتکل‌های دیفای، کاربران زیادی تمایل به خرید یرن فایننس و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال دارند. برای خرید یرن فایننس می‌توان هم از صرافی‌های داخلی و هم از صرافی‌های خارجی استفاده کرد. با این حال، به دلیل آنکه کاربران ایرانی توسط بسیاری از صرافی‌های بزرگ خارجی تحریم شده‌اند و حتی در صورت استفاده از سرویس‌های تغییر آی‌پی، خطر بلوکه شدن دارایی‌ها وجود دارد، استفاده از یک صرافی ایرانی معتبر برای خرید یرن فایننس روش مطمئن‌تری است. صرافی راستین یکی از صرافی‌های معتبر داخلی است که از تمام ارز دیجیتالهای بزرگ پشتیبانی می‌کند. بنابراین، از طریق این صرافی و تنها با چند کلیک می‌توانید اقدام به خرید یرن فایننس کنید.

خرید یرن فایننس در صرافی راستین

خرید یرن فایننس در صرافی راستین بسیار راحت است. برای این منظور، پس از ثبت‌نام و تکمیل مراحل احراز هویت، می‌توانید با استفاده از واریز ریال به کیف پول ریالی خود در صرافی راستین، نسبت به خرید یرن فایننس از بخش سفارش سریع اقدام کنید.

پس از آن می‌توانید YFIهای خریداری‌شده را در کیف پول اختصاصی خود در صرافی راستین نگهداری کنید یا آن را به آدرس کیف پول ارز دیجیتالی دیگری ارسال نمایید.

فروش یرن فایننس در صرافی راستین

در صرافی راستین امکان فروش یرن فایننس نیز برای کاربران فراهم شده است. برای این منظور، شما می‌توانید YFIهای خود را اگر در صرافی‌ها و پلتفرم‌های ارز دیجیتالی دیگری ذخیره شده‌اند، به آدرس کیف پول خود در صرافی راستین منتقل کنید و سپس آنها را از بخش مربوطه به فروش برسانید. بدیهی است در صورتی که توکن‌های یرن فایننس شما در کیف پول داخلی صرافی راستین هستند تنها کافی است از بخش سفارش سریع نسبت به فروش آنها اقدام نمایید.

بعد از تکمیل سفارش فروش، مقدار ریالی معادل یرن فایننس‌های فروخته‌شده به موجودی کیف پول ریالی شما در صرافی راستین اضافه خواهد شد. این مبلغ را می‌توانید در حساب خود نگه دارید یا آن را به حساب بانکی مد نظر خود برداشت کنید.

لازم به ذکر است که برای واریز ریالی و واریز ارز دیجیتال و همچنین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی راستین، نیاز به پرداخت هیچ کارمزدی نیست و تنها برای برداشت‌های ریالی و ارز دیجیتال است که به ترتیب بابت هزینه سیستم بانکی و شبکه بلاکچین، کارمزد کسر می‌شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره یرن‌فایننس
قیمت یرن‌فایننس در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای یرن‌فایننس را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش یرن‌فایننس در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.