SUI

قیمت سوی

(SUI)

اطلاعات قیمت سوی
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

1.6968 $

1.5556 $

قیمت (تومان)

93,632

تغییرات (۱h)

+0.86٪

تغییرات (۲۴h)

-4.74٪

تغییرات (۷d)

-9.3٪


اطلاعات بازار سوی
محبوبیت

#47

ارزش بازار

16B $

حجم (۲۴h)

409M $

عرضه در گردش

1.2B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

SUI

سوی

قیمت تقریبی یک سوی

93,632 تومان


شروع معامله

سوی (SUI): بلاک چین لایه 1 سریع و کم‌هزینه

سوی یک بلاک چین غیرمتمرکز لایه ۱ است که تراکنش‌ها را با سرعت بالا و هزینه کم اجرا می‌کند. این بلاک چین به شکل بدون مجوز (Permissionless) طراحی شده است تا بتواند طیف وسیعی از برنامه‌ها را پشتیبانی کند. شبکه سوی یک زیرساخت اساسی برای تایید تراکنش‌ها را فراهم می‌کند، تقریباً مشابه شبکه‌های اتریوم یا بیت کوین. اما آنچه آن را از سایر بلاک چین‌های لایه یک متمایز می‌کند، تمرکز آن بر روی قطعیت (Finality) فوری تراکنش‌ها، کاهش تأخیر (Latency) و افزایش سرعت تراکنش‌هاست. توکن بومی بلاک چین سوی، SUI نام دارد.

تاریخچه

تیم توسعه‌دهنده سوی در سال ۲۰۲۲ شبکه آزمایشی آن را راه‌اندازی کرد. سپس در ماه مه ۲۰۲۳، شبکه اصلی بلاک چین سوی به صورت عمومی راه‌اندازی شد. این بلاک چین توسط Mysten Labs، که توسط چندین مدیر سابق برنامه کیف پول دیجیتال منسوخ شده META (فیسبوک سابق)، یعنی NOVI اداره می‌شود، توسعه یافته است.

تکنولوژی

بلاکچین سوی سه عنصر اصلی دارد که به کمک آن‌ها، تراکنش‌های فوری را با هزینه پایین انجام می‌دهد: 

زبان برنامه‌نویسی Move

شبکه سوی برای اجرای قراردادهای هوشمند از زبان برنامه‌نویسی Move استفاده می‌کند. Move یک زبان چندپلتفرمی است که به مفاهیم خاص بلاک چینی مانند حساب‌ها، تراکنش‌ها، زمان و رمزنگاری محدود نمی‌شود.

مکانیزم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (Delegated PoS)

برای دستیابی به اجماع، سوی از یک نوع خاص از مکانیزم اجماع اثبات سهام به نام اثبات سهام نمایندگی‌شده (DPoS) استفاده می‌کند. در سیستم DPoS سوی، تعداد ثابتی از تاییدکنندگان وجود دارند که تراکنش‌ها را در دوره‌های ۲۴ ساعته پردازش می‌کنند. دارندگان SUI بر اساس سهم خود، مجموعه‌ای از تاییدکنندگان را انتخاب می‌کنند. میزان اعتبار تایید‌کنندگان به مقدار توکن‌های SUI که توسط دارندگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، بستگی دارد.

اجرای موازی تراکنش‌ها

برای افزایش مقیاس‌پذیری، سوی از اجرای موازی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. به این معنا که برخلاف اکثر بلاک چین‌ها که تراکنش‌ها را به ترتیب اجرا می‌کنند، بلاک چین سوی تراکنش‌ها را به صورت موازی اجرا می‌کند. این امر به آن اجازه می‌دهد تا در مقایسه با اتریوم با TPS پانزده، تا ۲۹۷,۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند.

مزایا

  • مقیاس‌پذیری بالا: در شبکه سوی، هر گروه از تراکنش‌ها به صورت موازی پردازش می‌شوند. این رویکرد، سرعت انجام تراکنش‌ار افزایش می‌دهد زیرا امکان پردازش همزمان تراکنش‌ها وجود دارد.

  • ترکیب‌پذیری:  رویکرد محوریت اشیا در سوی امکان استفاده از ساختارهای داده‌ای بیشتر و توانایی ذخیره‌سازی دارایی‌ها درون این ساختارهای داده‌ای را فراهم می‌کند.

  • ذخیره‌سازی On-Chain: دارایی‌ها مستقیماً بر روی بلاک چین سوی ذخیره می‌شوند. استفاده از ذخیره‌سازی دارایی‌ها به طور مستقیم، همراه با روش‌های سنتی مانند IPFS، برای رفع مشکل ذخیره‌سازی On-Chain انجام می‌پذیرد، زیرا به‌روزرسانی مستقیم دارایی‌ها بر روی بلاک چین بسیار به صرفه‌تر است.

خرید و استفاده از سوی در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال سوی را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از سوی بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

سوی یک بلاک چین لایه 1 است که برای انتقال دارایی‌های دیجیتال با تأخیر پایین بهینه‌سازی شده است. تمرکز سوی بر روی قطعیت فوری و سرعت بالای تراکنش‌ها، آنرا به پلتفرم مناسبی برای استفاده On-Chain مانند بازی‌ها، خدمات مالی و سایر برنامه‌های کاربردی که به سرعت بالا نیاز دارند، تبدیل می‌کند. SUI ارز دیجیتال بومی بلاک چین سوی است. کاربران می‌توانند از SUI برای پرداخت هزینه تراکنش‌ها و استیک کردن برای تامین امنیت شبکه استفاده کنند. علاوه بر این، دارندگان SUI همچنین امتیاز مشارکت در حاکمیت پروژه را به دست می‌آورند.


قیمت لحظه‌ای سوی

امروز ۱۴۰۲/۱۲/۵، قیمت لحظه‌ای سوی 93,632 تومان معادل 1.6297 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Sui طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-4.73407983 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۴۰۹ میلیون دلار است. ارزش بازار سوی هم اکنون ۱۶ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره سوی
قیمت سوی در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای سوی را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش سوی در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان سوی قابل برداشت از صرافی برابر با 5.15 سوی است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت سوی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت سوی برابر 0.15 سوی است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت سوی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.