بازار‌‌ها

/

استارک نت

STRK

قیمت استارک نت

(STRK)

اطلاعات قیمت استارک نت
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

7.163 $

6.438 $

قیمت (تومان)

35,177

تغییرات (۱h)

-0.67٪

تغییرات (۲۴h)

+3.23٪

تغییرات (۷d)

+10.36٪


اطلاعات بازار استارک نت
محبوبیت

#643

ارزش بازار

45M $

حجم (۲۴h)

12M $

عرضه در گردش

5.2M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

STRK

استارک نت

قیمت تقریبی یک استارک نت

35,177 تومان


شروع معامله

استارک‌نت (STRK): افزایش مقیاس‌پذیری با فناوری STARK

استارک‌نت (STRK)، توسعه‌یافته توسط StarkWare، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم پیشرفته است که به منظور افزایش مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی شبکه‌های بلاک چینی به ویژه اتریوم طراحی شده است. با بهره‌گیری از Rollup دانش صفر (Zero Knowledge)، استارک‌نت قادر به پردازش هزاران تراکنش خارج از زنجیره قبل از بسته‌بندی و ثبت آن‌ها در قالب یک تراکنش، روی شبکه اصلی اتریوم است. این رویکرد به‌طور قابل توجهی هزینه‌های تراکنش (Gas) بالا و ازدحام شبکه را که معمولاً با حجم بالای تراکنش‌ها در اتریوم ایجاد می‌شوند، کاهش می‌دهد و برنامه‌های بلاک چینی را  برای مخاطبان کارآمدتر و قابل دسترس‌تر می‌کند. STRK توکن بومی پلتفرم لایه 2 استارک نت است.

تاریخچه 

ایده استارک‌نت زمانی شکل گرفت که Eli Ben-Sasson و Uri Kolodny برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم به همکاری با یکدیگر پرداختند. با ورود چندین متخصص بلاک چین و ریاضیات به جمع این دو نفر، آن‌ها STARK، فناوری اثبات رمزنگاری شده برای افزایش مقیاس‌پذیری را ایجاد کردند. در ابتدا، STARK تنها به عنوان یک نرم‌افزار پولی در دسترس بود که مشتریان سطح بالا می‌توانستند از آن استفاده کنند. اما تیم استارک‌نت در نهایت تصمیم گرفت نسخه‌ای بدون نیاز به مجوز و دسترس‌پذیرتر ایجاد کند. در سال 2021، آن‌ها استارک‌نت را به عنوان نسخه‌ جدیدی از نرم‌افزار خود راه‌اندازی کردند که به آسانی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد آن را امتحان و فناوری STARK را تجربه نمایند.

تکنولوژی

فناوری اصلی پلتفرم استارک‌نت، STARK مخفف Scalable Transparent ARgument of Knowledge است. STARK یک نوع فناوری اثبات رمزنگاری‌شده است که امکان تأیید تراکنش‌ها را بدون فاش کردن هیچ داده یا اطلاعاتی از آن‌ها، فراهم می‌آورد. این سیستم بر اساس یک تابع ریاضی به نام تأیید چندلگاریتمی (polylogarithmic verification) کار می‌کند. بنابراین بسیار امن است و استارک‌نت را قادر می‌سازد تراکنش‌های مهم را به سرعت پردازش کند بدون آنکه فاکتور امنیت را فدای سرعت کند.

استارک‌نت از ویژگی‌های دیگری نیز برای کمک به عملکرد روان سیستم خود استفاده می‌کند که عبارتند از:

Starknet Sequencer: تمامی تراکنش‌ها را پیش از پردازش آن‌ها، سازماندهی و ترتیب‌بندی می‌کند. این کار با پذیرش یک تراکنش و انجام ارزیابی اولیه بر روی آن آغاز می‌شود. سپس، تراکنش را اجرا می‌کند تا از اعتبار آن بر روی شبکه اتریوم اطمینان حاصل کند. پس از اجرای مراحل قبل، تراکنش مورد نظر به طور کامل در زنجیره لایه دوم استارک‌نت اثبات و تایید می‌شوند.

Starknet Prover: از فناوری STARK برای تبدیل مدارک و اثبات‌های ایجاد شده توسط Sequencer به بلاک‌های کاملاً معتبر استفاده می‌کند. تمام اثبات‌های تراکنش‌ها در قالب یک تراکنش واحد (Rollup ) جمع‌آوری می‌شوند و سپس Prover، تایید تراکنش را در زنجیره لایه یک اتریوم نهایی می‌کند.

مزایا

استارک‌نت به طور کلی مزایای کلیدی زیر را ایجاد می‌کند:

  • هزینه‌های پایین تراکنش (Gas): انجام تراکنش‌ها در استارک‌نت کمتر از اتریوم هزینه به همراه دارد. همچنین با به‌روزرسانی‌های آینده استارک‌نت مانند Volition و EIP 4844، انتظار می‌رود هزینه‌ تراکنش‌ها باز هم کمتر شود.
  • توسعه‌ی آسان برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps): استارک‌نت با ارائه‌ی زبان برنامه‌نویسی بومی Cairo، کار را برای توسعه‌دهندگان بسیار ساده می‌کند.
  • سرعت و کارآمدی: به‌روزرسانی‌های آینده استارک‌نت بر روی بهبود سرعت تراکنش‌ها نیز تمرکز ویژه‌ای دارند.
  • ماشین مجازی CVM: با بهره‌گیری از Cairo، ulg;vn استارک‌نت j,sx ماشین مجازی خود به نام Cairo VM پشتیبانی می‌شود. این امر اجازه نوآوری‌های فراتر از ماشین مجازی اتریوم (EVM) را می‌دهد و ایجاد یک استاندارد جدید برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز را تسهیل می‌کند.

خرید و استفاده از استارک‌نت در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال استارک‌نت را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از استارک‌نت بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

استارک نت (STRK)، یک راه حل Rollup غیرمتمرکز است که به‌ عنوان یک شبکه لایه 2 روی بلاک‌چین اتریوم عمل می‌کند. استارک نت به برنامه‌های غیرمتمکز (DApps) این امکان را می‌دهد تا به مقیاس‌پذیری نامحدودی برای محاسبات خود دست یابند، بدون اینکه فاکتور امنیت به خطر بیفتد. این ویژگی از طریق اتکای استارک نت به سیستم اثبات رمزنگاری امن و مقیاس‌پذیر خود، یعنی STARK Proof به دست آمده است.  STRK به عنوان گزینه‌ای برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه استارک‌نت استفاده می‌شود. همچنین نگه‌داری STRK به کاربران حق مشارکت در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی مربوط به پروتکل استارک‌نت را نیز می‌دهد.


قیمت لحظه‌ای استارک نت

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای استارک نت 35,177 تومان معادل 0.604 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Starknet-token طی ۲۴ ساعت اخیر ‎3.23079566 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۱۲ میلیون دلار است. ارزش بازار استارک نت هم اکنون ۴۵ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره استارک نت

قیمت معامله استارک نت در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت استارک نت در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای استارک نت را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید استارک نت در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش استارک نت در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

چطور برای خرید استارک نت اقدام کنم ؟

برای خرید استارک نت کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید استارک نت اقدام کنید.

خرید و فروش استارک نت چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش استارک نت در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از استارک نت خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید استارک نت می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید استارک نت در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید استارک نت معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها