QNT

قیمت کوانت

(QNT)

اطلاعات قیمت کوانت
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

90.86 $

89.20 $

قیمت (تومان)

4,574,919

تغییرات (۱h)

-0.01٪

تغییرات (۲۴h)

+0.45٪

تغییرات (۷d)

+0.62٪


اطلاعات بازار کوانت
محبوبیت

#40

ارزش بازار

1.3B $

حجم (۲۴h)

12M $

عرضه در گردش

12M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

QNT

کوانت

قیمت تقریبی یک کوانت

4,574,919 تومان


شروع معامله
معرفی توکن کوانت (QNT)

از زمان اختراع بیت‌کوین تاکنون، بیش از 10000 سکه و توکن بر روی ساختار‌های مختلف بلاک‌چین راه‌اندازی شده است. اگرچه پیشرفت‌های زیادی از زمان اولین کوین صورت‌گرفته، اما هنوز هم مشکلات متعددی در این راه وجود دارد. عدم وجود قابلیت همکاری بین کریپتو‌ها یکی از این مشکلات محسوب می‌شود.

سیستم‌عامل بلاک‌چین به شیوه‌ای پیچیده و ظاهرا فردی کار می‌کند و محاسبه دقیق پیشرفت را دشوار می‌کند. عدم امکان قابلیت همکاری از جمله ریسک‌ها و تهدیدات بزرگ برای پذیرش ارز‌های دیجیتال در سراسر جهان به‌صورت گسترده محسوب می‌شود. با تحریم‌ها و سرکوب‌های بسیاری که از سوی برخی کشور‌ها ایجاد می‌شود، طبیعتا معامله‌گران خواهان یک پاسخ مناسب دراین‌خصوص خواهند بود. شبکه توکن کوانت یک پاسخ مناسب در این زمینه محسوب می‌شود. در این مقاله تلاش می‌کنیم مزایای این کریپتو و ارتباط آن را با چشم‌انداز ارز دیجیتال ارزیابی کنیم.

توکن کوانت چیست؟

شبکه توکن Quant در سال 2015 توسط گیلبرت وردیان تأسیس شد و توکن کوانت به‌عنوان ارز دیجیتال اصلی آن، اندکی بعد راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی پروتکل Quant کارآمدتر کردن تبادل جهانی اطلاعات بود. وردیان این مشکل را زمانی که در انگلیس و استرالیا کار می‌کرد، شناسایی کرد. او متوجه شد که فناوری‌های (DLT) چقدر می‌تواند در حل مشکلات پیش روی ارز دیجیتال‌ها مفید باشد.

ارز دیجیتال QNT یک کریپتو در بلاک‌چین Quant است که دسترسی دیجیتالی به یک برنامه یا سرویس خاص را فراهم می‌کند. سپس به ارز‌های دیجیتال QNT هزینه‌های دسترسی بر اساس مقدار ارز ثابت داده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها هر ماه هزینه‌های مصرف را به‌حساب Quant Treasury می‌پردازند که با QNT کار می‌کند.

Quant چگونه کار می‌کند؟

پروتکل Quant برای حذف موانعی که معمولا در ارتباطات، قابلیت همکاری و مقیاس‌پذیری ایجاد می‌شود، طراحی شده است. برای دستیابی به این هدف، لایه‌ها به شرح زیر با وظایفی مطابقت داده می‌شوند که برای آن‌ها مناسب‌تر هستند:

لایه تراکنش: در این لایه، ذخیره تراکنش‌ها اهمیت زیادی دارد. دفتر کل برای قراردادن عملیات مرتبط در یک‌لایه و تایید آن‌ها در سراسر بلاک‌چین استفاده می‌شود. پس از تایید یک معامله، دیگر باطل کردن آن تحت هیچ شرایطی ممکن نیست. همه موارد ضروری برای اجماع در بین کریپتو‌ها در این لایه اتفاق می‌افتد.

لایه پیام‌رسانی: اطلاعات و انتقال داده در این لایه صورت می‌گیرد. سه نوع داده قابل‌پردازش وجود دارد: داده‌های قرارداد هوشمند، ابرداده و داده‌های تراکنش. متادیتا برای تفسیر پیام‌ها و ترجمه آن‌ها به زبان‌های مختلف برای درک بلاک‌چین‌ها استفاده می‌شود.

لایه فیلتر و مرتب‌سازی: این لایه پیام‌ها را مدیریت می‌کند. بااین‌حال فیلترکردن جستجو‌ها در نتایج خاص را نیز انجام می‌دهد. هر پیامی که در سیستم دفتر کل دیجیتال وجود دارد، در ابتدا قرار می‌گیرد و به طور منظم در یک پایگاه‌داده نگهداری می‌شود. هنگامی که اعتبار یک پیام خارج از زنجیره ضروری باشد، لایه فیلتر و مرتب‌سازی، مسئول اعتبارسنجی خواهد بود. زیرا این لایه تنها لایه‌ای است که تاریخچه پیام‌های منتقل شده در سراسر پروتکل را در اختیار دارد.

ویژگی‌های کلیدی Quant

به‌عنوان یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم، توکن کوانت از امنیت و قابلیت همکاری اکوسیستم اتریوم استفاده می‌کند. بر خلاف بیت‌کوین که بر ارائه راهی برای انتقال ارزش به مردم تمرکز دارد، اتریوم طیف وسیع‌تری از موارد استفاده را ایجاد می‌کند.

شبکه Overledger

عملکرد شبکه Quant Overledger بر ایمن‌سازی انتقال اطلاعات و داده‌ها در Quant تمرکز دارد. برای انجام این وظیفه از پروتکل دیگری به نام Overledger DLT استفاده می‌شود. هنگامی که کاربر به پروتکل متصل است، داده‌ها را می‌توان با هر دو بلاک‌چین در سیستم مبادله کرد.

تعداد (QNT) mDApps

mDApps یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد موجود در پروتکل Quant است. برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) مبتنی بر بلاک‌چین هستند و mDApp ‌ها به DApp ‌های مختلف اجازه می‌دهند تاحدامکان روی بلاک‌چین‌های زیادی کار کنند. با mDApps، توسعه‌دهندگان از مزیت هر کوین بدون نیاز به مقابله با محدودیت‌های آن لذت می‌برند.

مزایای کوانت

  • ازآنجایی‌که Quant بر اساس شرایط متفاوتی ساخته شده، اکثر محدودیت‌های DLT را ندارد. امکان نصب آن به‌صورت یکپارچه و بدون دانش قبلی از رمزنگاری یا برنامه‌نویسی، وجود دارد.
  • کاربران توکن کوانت می‌توانند بدون توجه به موقعیت خود به هر نوع سیستم دفتر کل دیجیتال متصل شوند.
  • Quant را می‌توان با فیات خریداری و مستقیما با آن مبادله کرد.
  • Quant نه فورک می‌شود و نه ارتباط با دفتر‌های متعدد خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین امکان ازبین‌رفتن امنیت در شبکه بسیار ناچیز خواهد بود.

معایب کوانت

  • ازآنجایی‌که صرافی‌های متمرکز بازیگران اصلی در فضای همکاری هستند، قدرت صرافی، ایمنی توکن Quant را تعیین می‌کند. اگر رخنه‌ای رخ دهد، ممکن است کریپتوی شما در معرض خطر سرقت قرار بگیرد.
  • اگرچه به نظر می‌رسد پروتکل Quant همه چیز را به‌درستی انجام می‌دهد، اما هنوز تا حد زیادی ناشناخته است؛ بنابراین اگر بخواهد از رهبران بازار پیشی بگیرد، راه طولانی در پیش دارد.

توکن کوانت را از کجا بخریم؟

به دلایل متعددی خرید ارز دیجیتال‌ها از صرافی‌های خارجی برای ایرانیان مشکل به نظر می‌رسد و به‌نوعی می‌توان آن را غیرممکن دانست؛ بنابراین مراکز معتبری از جمله برترین صرافی ایرانی یعنی صرافی راستین در ایران تأسیس شده‌اند که می‌توان راحت و با کمترین میزان ریسک‌پذیری، خریدوفروش این کوین را انجام داد. از جمله مزایای این صرافی می‌توان به عدم نیاز به‌حساب ارزی و پاسپورت و همچنین ارائه اطلاعات هویتی غیرحقیقی اشاره کرد.

چگونه می‌توان خریدوفروش این ارز دیجیتال را در صرافی راستین انجام داد؟

در این مورد نیاز نیست کار دشواری انجام دهید. فقط نیاز به ایجاد یک حساب کاربری و طی‌کردن مرحله احراز هویت دارید. پس از اتمام این مراحل به‌راحتی می‌توانید نسبت به خریدوفروش این کریپتو اقدام کنید و پول آن را مستقیما به‌حساب‌های داخلی خود واریز کنید.

برای این کار شما دو روش را در پیش رو دارید. استفاده از کیف پول صرافی یا بهره‌گرفتن از کیف پول شخصی. هر دو روش از امنیت کامل برخوردارند و انتخاب یکی از آن‌ها به سلیقه شما بستگی دارد.

امن‌ترین صرافی برای خرید این کریپتو

صرافی راستین مشکل عدم دسترسی کاربران ایرانی به صرافی‌های خارجی را به‌خوبی حل کرده و توانسته شرایط مناسبی را برای خریدوفروش توکن کوانت برای مشتریان داخلی فراهم کند. این امکان برای شما فراهم شده که با کمترین میزان کارمزد، در این مرکز ارز موردنظر خود را بفروشید و پول حاصل از آن را یا در حساب خود قرار دهید یا از کیف پول صرافی برای برداشت آن بهره بگیرید.


قیمت لحظه ای کوانت

امروز ۱۴۰۲/۷/۷، قیمت لحظه ای کوانت 4,574,919 تومان معادل $ 91.33 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Quant طی ۲۴ ساعت اخیر

+0.45٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر کوانت ۱٫۳ میلیارد دلار است. ارزش بازار کوانت هم اکنون ۱۲ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره کوانت
قیمت کوانت در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای کوانت را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش کوانت در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان کوانت قابل برداشت از صرافی برابر با 0.1452295 کوانت است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت کوانت از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت کوانت برابر 0.0452295 کوانت است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت کوانت از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.