بازار‌‌ها

/

پرپچوال

PERP

قیمت پرپچوال

(PERP)

اطلاعات قیمت پرپچوال
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

1.4889 $

1.2748 $

قیمت (تومان)

84,657

تغییرات (۱h)

+3.33٪

تغییرات (۲۴h)

+13.22٪

تغییرات (۷d)

+20.76٪


اطلاعات بازار پرپچوال
محبوبیت

#410

ارزش بازار

220M $

حجم (۲۴h)

28M $

عرضه در گردش

66M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

PERP

پرپچوال

قیمت تقریبی یک پرپچوال

84,657 تومان


شروع معامله

پرپچوال پروتکل (PERP): پلتفرم غیرمتمرکز معاملات ارزهای دیجیتال

پرپچوال پروتکل یک پلتفرم خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که به کاربران امکان معاملات آتی رمزارزها با استفاده از اهرم (Leverage) را می‌دهد. PERP توکن بومی این پلتفرم روی بلاک‌چین اتریوم است. این توکن برای کسب پاداش‌ از طریق قفل کردن دارایی در قراردادهای هوشمند و همچنین برای حاکمیت و کنترل اعضای جامعه این پلتفرم از طریق سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) استفاده می‌شود.

تاریخچه و پیدایش

پرپچوال پروتکل که توسط Yenwen Feng و Shao Kang در کشور تایوان اداره می‌شود، ابتدا در سال 2018 و با نام "Strike" شروع به کار کرد. سپس به دلیل تشابه اسمی با یکی از کیف پول‌های بیت کوین، در سال 2020 به "PERP" تغییر نام پیدا کرد و شبکه اصلی خود را راه‌اندازی نمود.

تکنولوژی

 پرپچوال یک پلتفرم غیر حضانتی بر بستر بلاک چین لایه 2 Optimism است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود. این بدان معناست که وقتی کاربران یک معامله اهرمی را در این پلتفرم انجام می‌دهند، وجوه خود را در یک قرارداد هوشمند با عملکرد از پیش تعیین شده قرار می‌دهند که ‌به آن‌ها امکان کنترل کامل دارایی خود را می‌دهد. پروتکل پرپچوال متشکل از قراردادهای هوشمند مختلفی است. از جمله قراردادهای معاملات آتی، قراردادهای بازارساز خودکار و استخر مجازی Balance برای کاهش اثر نوسانات قیمتی است. توکن PERP در این پروتکل ادغام شده است و برای مدیریت استخر مجازی Balance، پرداخت پاداش و هزینه معاملات در این پلتفرم استفاده می شود.

مزایا و چالش‌ها

مزایای پروتکل پرپچوال عبارتند از:

  1. -نقدینگی خوب برای معاملات رمزارزها
  2. -اثر نوسانات قیمت روی توکن‌های استیک شده کنترل و مهار می‌شود.
  3. -امکان استفاده از اهرم در معاملات با وجود غیرمتمرکز بودن پلتفرم
  4. -مکانیسم بازارساز خودکار منحصر به فرد.

معایب پرپچوال:

  1. -این پلتفرم در گذشته اختلالات کوتاهی را تجربه کرده است.
  2. -سهم بازار و پایگاه کاربری نسبتا کوچکی دارد.
  3. -مکانیسم های معاملاتی کمی پیچیده هستند.

خرید و استفاده از پرپچوال در راستین

برای خرید و استفاده از توکن پرپچوال، پلتفرم راستین گزینه‌ای امن و معتبر است. راستین با ارائه کاربری آسان، فرایند معامله توکن پرپچوال و سرمایه‌گذاری در آن را تسهیل می‌کند.

جمع‌بندی

پروتکل پرپچوال یک صرافی غیرمتمرکز برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از رمزارزها را با اهرم و با حداقل مشکلات نقدینگی معامله کنند. پروتکل پرپچوال برای ارائه راهی مطمئن و کارآمد برای معاملات ارزهای دیجیتال به صورت غیرمتمرکز طراحی شده است. توکن بومی اکوسیستم این پروتکل، توکن PERP است که هزینه معاملات و پاداش مشارکت‌کنندگان با آن پرداخت می‌شود.


قیمت لحظه‌ای پرپچوال

امروز ۱۴۰۲/۱۲/۵، قیمت لحظه‌ای پرپچوال 84,657 تومان معادل 1.4725 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Perpetual-protocol طی ۲۴ ساعت اخیر ‎13.22201596 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۲۸ میلیون دلار است. ارزش بازار پرپچوال هم اکنون ۲۲۰ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره پرپچوال
قیمت پرپچوال در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای پرپچوال را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش پرپچوال در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان پرپچوال قابل برداشت از صرافی برابر با 48 پرپچوال است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت پرپچوال از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت پرپچوال برابر 24 پرپچوال است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت پرپچوال از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.