بازار‌‌ها

/

اوردی سواپ

ORDS

قیمت اوردی سواپ

(ORDS)

اطلاعات قیمت اوردی سواپ
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.1356 $

0.1171 $

قیمت (تومان)

8,368

تغییرات (۱h)

-2.01٪

تغییرات (۲۴h)

-12.11٪

تغییرات (۷d)

-31.5٪


اطلاعات بازار اوردی سواپ
محبوبیت

#2,495

ارزش بازار

118M $

حجم (۲۴h)

9.2M $

عرضه در گردش

253M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ORDS

اوردی سواپ

قیمت تقریبی یک اوردی سواپ

8,368 تومان


شروع معامله

اوردی سواپ (ORDS): نوآوری در معاملات و تامین نقدینگی در اکوسیستم بیت کوین

اوردی سواپ، یک پلتفرم  صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که بر پایه پروتکل جدید Ordinals بر روی شبکه بیت کوین فعالیت می‌کند. این پلتفرم امکان معامله را هم برای توکن‌های بومی بیت کوین (BRC-20) و هم برای توکن‌های بر بستر اتریوم فراهم کرده و مرزهای موجود میان بلاک چین‌های آن‌ها را از بین می‌برد. در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز سنتی، اوردی سواپ با استفاده از پروتکل Ordinals که امکان نوشتن داده بر روی ساتوشی‌های بیت کوین را ایجاد کرده، استخرهای نقدینگی را مستقیماً روی بلاک چین بیت کوین ثبت و راه‌اندازی می‌کند. 

ORDS توکن بومی صرافی اوردی سواپ است که از طریق آن، کاربران می‌توانند در تصمیمات و حاکمیت این پلتفرم مشارکت کنند. با توجه به در دسترس بودن ORDS هم بر روی شبکه اتریوم و هم شبکه بیت کوین، توسعه‌دهندگان از این سازگاری دو شبکه‌ای آن برای کاهش هزینه‌های پلتفرم، جذب تامین‌کنندگان نقدینگی به بلاک چین بیت کوین و پشتیبانی معاملات در اوردی سواپ استفاده می‌کنند.

تاریخچه 

شبکه بیت کوین از نظر برنامه‌ریزی، عملکرد و مقیاس‌پذیری، بدون زیرساخت‌های اولیه DeFi مانند قراردادهای هوشمند، با محدودیت زیادی همراه است. این امر معامله توکن‌های بومی بیت‌کوین با استاندارد BRC-20 و ... را در یک محیط غیرمتمرکز بسیار دشوار می‌کند. پلتفرم اوردی سواپ که در اوایل سال 2024 راه اندازی شد، به کاربران کمک می کند تا بر همه این محدودیت ها غلبه کنند و راه مستقیمی را برای معاملات دارایی‌ها و تامین نقدینگی در لایه بومی بیت کوین فراهم می کند.

تکنولوژی

اوردی سواپ از یک ساختار ماژولار با اجزای اصلی زیر تشکیل شده است:

● سیستم مبادلات که تبادل انواع توکن‌ها در لایه بومی بیت کوین را تسهیل می‌کند.

● سیستم نقدینگی که به کاربران امکان می‌دهد تا در استخرهای نقدینگی مشارکت کنند و در ازای آن سود دریافت کنند.

● سیستم اوراکل که اطلاعات قیمتی دقیق و به‌روز را برای دارایی‌های مختلف در پلتفرم اوردی سواپ فراهم می‌کند.

با وجود این ساختار ماژولار انعطاف‌پذیری، قابلیت ارتقاء و نگهداری از پلتفرم اوردی سواپ، بسیار آسان و سریع خواهد بود. اوردی سواپ دو فناوری اصلی دیگر نیز دارد:

بازارساز خودکار (AMM) اوردی سواپ: در مرکز پلتفرم اوردی سواپ، پروتکل بازارساز خودکار (AMM) آن قرار دارد. بر خلاف AMM‌های سنتی، اوردی سواپ بر روی لایه اصلی قدرتمند بیت کوین عمل می‌کند و نیاز به لایه‌های فرعی را حذف می‌کند. به کمک این قابلیت کاربران می‌توانند توکن‌های مختلف را مستقیماً در بلاک چین بیت کوین مبادله کنند.

ثبت تغییرات دارایی‌ها در خارج از زنجیره اصلی (Off-Chain): این رویکرد نوآورانه اوردی سواپ به حذف وابستگی‌ها به راه‌حل‌های لایه 2 و صرافی‌های متمرکز منجر می‌شود. این قابلیت نه تنها مقیاس‌پذیری را بهبود می‌بخشد بلکه امنیت و حریم خصوصی تراکنش‌ها را نیز تضمین می‌کند. مکانیزم تسویه تراکنش‌ها در خارج از زنجیره، همراه با ثبت دوره‌ای آن‌ها در زنجیره اصلی، ارتباط مستحکمی با بلاک چین بیت کوین ایجاد کرده و یک تجربه معاملاتی سریع و قابل اعتماد را برای کاربران فراهم می‌آورد. سرور خارج از زنجیره اوردی سواپ همچنین با چندین اوراکل تعامل دارد تا اطلاعات قیمتی به‌روز را برای توکن‌های BRC-20 به دست آورد.

مزایا

اوردی سواپ به طور خلاصه مزیت‌های زیر را ایجاد می‌کند:

  • پل‌زدن میان بلاکچین‌ها: یکی از نقاط قوت اوردی سواپ تمرکز آن بر روی قابلیت تعامل است. با ایجاد امکان تبادل توکن‌ها در بین بلاک چین‌های مختلف، نیاز به پروتکل‌های Bridge گران قیمت حذف می‌شود. این امر می‌تواند به طور چشمگیری نقدینگی و کارایی معاملاتی را برای طیف گسترده‌ای از کاربران بهبود بخشد.
  • ساختار ماژولار: اوردی سواپ از یک معماری ماژولار بهره می‌برد که به‌روزرسانی‌های آتی و ادغام با پروتکل‌های دیگر را آسان می‌کند. این انعطاف‌پذیری به آن کمک می‌کند تا در حوزه همیشه در حال تحول DeFi، پیشگام بماند.
  • استیکینگ با یک مکانیزم جدید: اوردی سواپ یک مکانیزم استیکینگ نوآورانه که بر پایه Ordinals ساخته شده است را معرفی می‌کند. کاربران می‌توانند با توکن‌های ORDS خود در استخرهای نقدینگی مشارکت کنند و پاداش دریافت کنند. این پاداش‌ها مستقیماً به عنوان Ordinals بر روی بلاک چین بیت کوین ثبت می‌شوند در نتیجه یک سیستم توزیع پاداش منحصر به فرد و امن‌تر ایجاد می‌شود.

خرید و استفاده از اوردی سواپ در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال اوردی سواپ را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از اوردی سواپ بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

اوردی سواپ (ORDS)، اولین پروتکل دارای بازارساز خودکار (AMM) در بلاک چین بیت کوین است. بر خلاف AMM‌های دیگر، اوردی سواپ بر روی زنجیره اصلی بیت کوین عمل می‌کند و نیاز به راه‌ حل‌های لایه 2 را از بین می‌برد. هدف اوردی سواپ فراهم کردن امکان انجام معاملات غیرمتمرکز و تامین نقدینگی به طور مستقیم در لایه بومی بیت کوین و اکوسیستم آن است. ORDS توکن بومی این پروتکل است که برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها و مشارکت در حاکمیت شبکه از طریق رای‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد.


قیمت لحظه‌ای اوردی سواپ

امروز ۱۴۰۳/۱/۲۸، قیمت لحظه‌ای اوردی سواپ 8,368 تومان معادل 0.1237 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Ordiswap طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-12.10729192 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۹٫۲ میلیون دلار است. ارزش بازار اوردی سواپ هم اکنون ۱۱۸ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره اوردی سواپ

قیمت معامله اوردی سواپ در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت اوردی سواپ در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای اوردی سواپ را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید اوردی سواپ در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش اوردی سواپ در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

چطور برای خرید اوردی سواپ اقدام کنم ؟

برای خرید اوردی سواپ کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید اوردی سواپ اقدام کنید.

خرید و فروش اوردی سواپ چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش اوردی سواپ در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از اوردی سواپ خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید اوردی سواپ می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید اوردی سواپ در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید اوردی سواپ معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها