MKR

قیمت میکر

(MKR)

اطلاعات قیمت میکر
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۶۴۲ $

۶۲۷ $

قیمت (تومان)

۳۳،۰۴۳،۱۶۸

تغییرات (۱h)

+۰.۵۱٪

تغییرات (۲۴h)

-۰.۶۵٪

تغییرات (۷d)

+۱.۱۶٪


اطلاعات بازار میکر
محبوبیت

#۶۶

ارزش بازار

۶۲۱M $

حجم (۲۴h)

۱۵M $

عرضه در گردش

۹۷۸K $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

MKR

میکر

قیمت تقریبی یک میکر

۳۳،۰۴۳،۱۶۸ تومان


شروع معامله
میکر (MKR) چیست؟

ارز دیجیتال میکر که با نماد MKR شناخته می‌شود، یکی از ارزهای نسبتاً خوش‌سابقه است. این ارز در سال 2014 به منظور ایجاد فضایی برای دریافت وام با وثیقه ارز دیجیتال راه‌اندازی شد. همین امر باعث شد که کاربران زیادی اقدام به خرید میکر کنند. این ارز دیجیتال بر پایه استاندارد ERC-20 و توسط رون کریستنسن ایجاد شده است و قابل استخراج نیست. میکر با استفاده از رویکردی متفاوت و با استفاده از توکن‌های اختصاصی خود سعی در استیبل کردن DAI دارد. این سیستم با ارزهای فیات پشتیبانی نمی‌شود و تنها از اتریوم و قراردادهای هوشمند آن استفاده می‌کند.

همچنین مهم‌ترین هدف ایجاد میکر را می‌توان ایجاد شفافیت در دنیای ارزهای دیجیتال دانست.

مزایای میکر

  • استفاده از سیاستی جدید: سیاست دوتوکنه بودن میکر که شامل دو توکن میکر و دای است در میان ارزهای دیجیتال دیگر، سیاستی جدید به شمار می‌رود.
  • سازمان غیر متمرکز مستقل (DAO): میکر جزو اولین دائوها یا سازمان‌های غیرمتمرکز مستقلی است که ایجاد شده است.
  • پذیرش در صرافی‌های مطرح: میکر یک پلتفرم غیرمتمرکز با تمرکز بر صرافی‌های غیرمتمرکز است. این ارزدیجیتال توسط بسیاری از صرافی‌های مشهور در سرتاسر جهان پشتیبانی می‌شود.

معایب میکر

میکر نیز مانند ارزهای دیجیتال دیگر خالی از عیب نیست.

  • عدم امکان استخراج: بزرگ‌ترین ایرادی که به میکر می‌توان گرفت، عدم امکان استخراج آن با دستگاه‌های ماینر یا هر دستگاه دیگر است. شکی نیست که یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال، استخراج ارز است که کاربران ارز دیجیتال میکر از آن محروم هستند. به عبارت دیگر برای کسب درآمد نیاز به خرید میکر دارید.

خرید و فروش میکر در صرافی ایرانی

اگر تمایل به خرید و فروش میکر دارید، باید بدانید که انجام معاملات این ارز در صرافی‌های معتبر جهان رایج است. اما به خاطر داشته باشید که با توجه به تحریم کاربران ایرانی از سوی اکثر صرافی‌های خارجی، خرید میکر یا فروش آن با ریسک بالایی همراه است. این صرافی‌ها ممکن است بدون هیچ دلیلی و صرفاً به دلیل ملیت شما، دارایی کریپتویی شما را مسدود یا حتی حساب کاربری شما را از دسترس خارج کنند. بنابراین بهتر است خرید و فروش میکر را از طریق صرافی ایرانی راستین یا دیگر صرافی‌های داخلی مشابه انجام دهید.

خرید میکر در صرافی راستین

برای خرید میکر از طریق صرافی راستین، ابتدا باید مراحل ثبت‌نام را پشت سر بگذارید. سپس مانند همه صرافی‌های معتبر دیگر، مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. پس از تایید مدارک شما از سوی تیم پشتیبانی، امکان خرید MKR و سایر ارزهای دیجیتال برای شما فراهم می‌شود. برای این کار ابتدا باید به قسمت کیف پول بروید و کیف پول ریالی خود را به میزان دلخواه شارژ کنید. سپس وارد قسمت خرید میکر شوید و به میزان مبلغ موردنظر، خرید خود را نهایی کنید. پس از تکمیل این مراحل، میکر خریداری‌شده به کیف پول میکر شما در صرافی منتقل می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید از همین قسمت اقدام به برداشت ارز و واریز آن به والت سخت افزاری یا نرم افزاری خود کنید.

فروش میکر در صرافی راستین

برای فروش میکر در صرافی ایرانی راستین، از دو شیوه می‌توانید استفاده کنید. در شیوه اول شما ابتدا باید ارز دیجیتال ذخیره‌شده در والت شخصی خود را به کیف پول میکر خود در صرافی راستین واریز کنید. شیوه دوم مخصوص کسانی است که میکر خود را از صرافی راستین خریداری و در همانجا ذخیره کرده‌اند. این گروه می‌توانند با چند کلیک ساده به مقصود خود برسند. در هر 2 صورت شما پس از کلیک روی دکمه فروش، می‌توانید ارز خود را به فروش برسانید. پس از ثبت سفارش، بهای معامله شما به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود.

در صرافی راستین کارمزد واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و همچنین خرید و فروش ارزهای دیجیتال صفر است و فقط برای برداشت ریالی یا ارز دیجیتالی، کارمزدی توسط شبکه بانکی یا بلاکچین اعمال می‌شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره میکر
قیمت میکر در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای میکر را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش میکر در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان میکر قابل برداشت از صرافی برابر با 0.00816 میکر است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت میکر از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت میکر برابر 0.00048 میکر است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت میکر از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.