بازار‌‌ها

/

لیکوییتی

LQTY

قیمت لیکوییتی

(LQTY)

اطلاعات قیمت لیکوییتی
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.890 $

0.850 $

قیمت (تومان)

51,597

تغییرات (۱h)

+0.98٪

تغییرات (۲۴h)

+0.06٪

تغییرات (۷d)

+14.15٪


اطلاعات بازار لیکوییتی
محبوبیت

#418

ارزش بازار

88M $

حجم (۲۴h)

16M $

عرضه در گردش

96M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

LQTY

لیکوییتی

قیمت تقریبی یک لیکوییتی

51,597 تومان


شروع معامله

لیکوییتی (LQTY): پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز با نرخ بهره صفر

لیکوییتی یک پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز است که به کاربران خود امکان می‌دهد که در ازای وثیقه‌گذاری اتریوم (ETH)، وام‌هایی با نرخ بهره صفر درصد دریافت کنند. وام‌ها به صورت توکن(LUSD)، یک استیبل کوین که توسط پروتکل لیکوییتی صادر می‌شود و ارزشی برابر یک دلار دارد، پرداخت می‌شوند. دومین توکن صادر شده توسط این پروتکل، توکن LQTY است که روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. توکن LQTY به عنوان پاداش به سپرده‌گذاران LUSD در استخر تامین ثبات پرداخت می‌شود. همچنین اپراتورهای فرانت‌اند می‌توانند با ایجاد برنامه‌ها و اتصال آن‌ها به پروتکل لیکوییتی، بسته به اینکه چه تعداد کاربر ازبرنامه آن‌ها استفاده می‌کند، توکن LQTY را به عنوان پاداش دریافت کنند.

تاریخچه

پس از 18 ماه کار بر روی توسعه پروتکل لیکوییتی، Robert Lauko و Rick Pardoe لیکوییتی را در آوریل 2021 به صورت رسمی بر روی بلاکچین اتریوم راه‌اندازی کردند. انگیزه ایجاد این پروژه تمایل به ایجاد یک پلتفرم وام‌دهی بود که استفاده از آن آسان‌تر باشد و کاربر بتواند در ازای دارایی خود میزان بیشتری وام دریافت کند. سایر پلتفرم‌های قرض‌دهی معمولاً از استیبل کوین‌هایی مانند USDC استفاده می‌کنند که به شکل متمرکز اداره می‌شوند. اما بنیان‌گذاران این پروژه خواستار ارائه یک استیبل کوین هم ارزش و متصل (Pegged) به دلار آمریکا و غیرمتمرکز به قرض‌گیرندگان بودند که منجر به ایجاد LUSD شد.

تکنولوژی

کاربران از طریق اپراتورهای فرانت‌اند با پروتکل لیکوییتی تعامل و از آن استفاده می‌کنند که این امر به غیرمتمرکز بودن سیستم آن می‌افزاید. پروتکل شامل یک استخر ثبات (Stability Pool) است، جایی که کاربران می‌توانند LUSD خود را سپرده‌گذاری کرده و در ازای آن، توکن LQTY را به عنوان پاداش تامین نقدینگی دریافت کنند. همانطور که اشاره شد درآمد یک اپراتور فرانت‌اند به نسبت مقدار LUSD سپرده‌گذاری شده توسط کاربرانش در استخر ثبات، رشد می‌کند.

توکن LQTY نقش‌های دیگری نیز در این پروتکل دارد:

  • برای تشویق اپراتورهای فرانت‌اند به ساخت برنامه‌ها بر بستر پروتکل لیکوییتی، زیرا آن‌ها رابط‌های وبی ایجاد می‌کنند که به قراردادهای هوشمند لیکوییتی متصل می‌شوند.
  • دارندگان توکن LQTY می‌توانند آن‌ها را بدون قفل‌کردن طی یک دوره زمانی مشخص، استیک کنند تا بخشی از هزینه‌های پرداخت شده برای صدور وام‌ها و استرداد استیبل کوین‌های LUSD را به دست آورند.

مزایا

  1. نرخ بهره 0٪: وام‌گیرندگان نیازی به نگرانی در مورد افزایش مداوم بدهی به دلیل نرخ بهره وام نیستند.
  2. نسبت وثیقه حداقل 110٪: این درصد باعث استفاده کارآمدتر از اتریوم سپرده‌گذاری شده برای دریافت وام می‌شود. کاربران با وثیقه مشخص، نسبت به پلتفرم‌های وام‌دهی مشابه میزان وام بیشتری دریافت می‌کنند.
  3. سیستم بدون حاکمیت: تمام عملیات‌ این پروتکل توسط الگوریتمی و کاملاً خودکار انجام می‌شوند. به عقیده توسعه‌دهندگان، از آنجا که حاکمیت توسط دارندگان توکن، موجب حق رای بیشتر برای افراد ثروتمندتر می‌شود، این سیستم بدون حاکمیت و توسط کدهای شفاف اداره می‌شود.
  4. قابلیت استرداد آنی: LUSD دریافتی در هر زمانی می‌تواند برابر با ارزش لحظه‌ای وثیقه بازپرداخت شود.
  5. کاملاً غیرمتمرکز: قراردادهای لیکوییتی هیچ حاکمیت و مدیریتی ندارند و از طریق رابط‌های کاربری مختلف که توسط اپراتورهای فرانت‌اند متفاوت میزبانی می‌شوند، قابل دسترسی هستند.

خرید و استفاده از لیکوییتی در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن لیکوییتی را خریداری کرده و از اکوسیستم آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از لیکوییتی بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

LQTY یک توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم و پروتکل لیکوییتی، یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز برای وام‌های با بهره 0٪ با استفاده از وثیقه‌گذاری اتریوم است. وام‌ها در قالب یک استیبل کوین به نام LUSD پرداخت می‌شوند و دارندگان LQTY می‌توانند توکن خود را استیک کرده و بخشی از هزینه‌های تولید شده توسط باز و بسته شدن وام‌ها را به دست آورند. لیکوییتی یک پروتکل قرض‌دهی کاملاً خودکار و بدون حاکمیت است که در آن LUSD به عنوان توکن اصلی و LQTY به عنوان توکن ثانویه شبکه آن عمل می‌کند.


قیمت لحظه‌ای لیکوییتی

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای لیکوییتی 51,597 تومان معادل 0.889 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Liquity طی ۲۴ ساعت اخیر ‎0.0645038 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۱۶ میلیون دلار است. ارزش بازار لیکوییتی هم اکنون ۸۸ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره لیکوییتی

قیمت معامله لیکوییتی در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت لیکوییتی در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای لیکوییتی را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید لیکوییتی در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش لیکوییتی در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان لیکوییتی برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان لیکوییتی قابل برداشت از صرافی برابر با 24.324 لیکوییتی است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت لیکوییتی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه لیکوییتی برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت لیکوییتی برابر 7.5 لیکوییتی است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت لیکوییتی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید لیکوییتی اقدام کنم ؟

برای خرید لیکوییتی کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید لیکوییتی اقدام کنید.

خرید و فروش لیکوییتی چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش لیکوییتی در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از لیکوییتی خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید لیکوییتی می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید لیکوییتی در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید لیکوییتی معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها