JASMY

قیمت جسمی

(JASMY)

اطلاعات قیمت جسمی
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.030460 $

0.028352 $

قیمت (تومان)

1,666.6

تغییرات (۱h)

-1.57٪

تغییرات (۲۴h)

-5.81٪

تغییرات (۷d)

+15.42٪


اطلاعات بازار جسمی
محبوبیت

#60

ارزش بازار

1.4B $

حجم (۲۴h)

94M $

عرضه در گردش

49B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

JASMY

جسمی

قیمت تقریبی یک جسمی

1,666.6 تومان


شروع معامله

جَسمی (JASMY): ترکیب اینترنت اشیا (IoT) و بلاک چین در پلتفرم جَسمی

جسمی (JASMY) پروژه‌ای از شرکت ارائه‌دهنده اینترنت اشیاء (IoT) مستقر در توکیو به نام جسمی است. اینترنت اشیاء شامل اجزای فیزیکی و دیجیتالی است که دارای یک شناسه هستند و از قابلیت انتقال داده برخوردارند. شرکت جسمی در زمینه خرید و فروش داده‌ها تخصص دارد و پلتفرم جسمی به طور کلی دو گروه را به هم متصل می‌کند: ارائه‌دهندگان خدمات و استفاده‌کنندگان از داده‌ها.

پلتفرم جسمی در راستای بازیابی و حفاظت از حاکمیت داده‌های فردی، با ترکیب IoT با فناوری بلاک چین ساخته شده است و به کاربران اجازه می‌دهد بر اطلاعات شخصی خود کنترل کامل داشته باشند. هدف اصلی این پروژه، ایجاد یک محیط امن است که در آن کاربران بتوانند داده‌ها را بدون نیاز به اعتماد (Trustless)، بین دستگاه‌های مختلف IoT (کامپیوترها، اتومبیل‌ها و تلفن‌ها) و پروتکل‌های غیرمتمرکز مبادله کنند.

تاریخچه 

پلتفرم جسمی در آوریل سال 2016 در توکیو ژاپن توسط چندین مدیر ارشد سابق شرکت سونی تاسیس شد. رئیس و مدیرعامل فعلی جسمی نیز از بین همین افراد است، شخصی به نام Kazumasa Sato. در اکتبر 2021، جسمی‌کوین (JASMY) در صرافی ژاپنی BITPoint Japan راه‌اندازی شد. JASMY یک توکن با استاندارد ERC-20 است که تبادلات پلتفرم جسمی را پشتیبانی می‌کند. این ارز دیجیتال به عنوان توکن اصلی شبکه، نقش حیاتی در ساخت کل اکوسیستم جسمی دارد.

تکنولوژی

پلتفرم جسمی از اجزای زیر برای تضمین امنیت داده‌ها و کنترل کاربران روی آن تشکیل شده است:

  • IoT: تبادل داده‌ها بدون نیاز به اعتماد (Trustless) بین دستگاه‌های IoT و پروتکل‌های غیرمتمرکز را فعال می‌کند.
  • IPFS: برای مدیریت و ذخیره‌سازی ایمن داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • SKC: تدابیر امنیتی برای داده‌ها را بهبود می‌بخشد.

IoT نقش حیاتی در پلتفرم جسمی ایفا می‌کند و امکان تبادل داده‌های بدون نیاز به اعتماد بین دستگاه‌های IoT و پروتکل‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌آورد و از محاسبات لبه و IPFS برای مدیریت و ذخیره‌سازی ایمن داده‌ها استفاده می‌کند.

IPFS به معنای سیستم فایل بین‌سیاره‌ای، یک پروتکل ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده‌ها را ارائه می‌دهد. این پروتکل با استفاده از آدرس‌دهی محتوا، هر فایل را به طور منحصر به فرد شناسایی می‌کند و سیستمی موثر برای ذخیره و دسترسی به فایل‌ها، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و داده‌ها را ایجاد می‌کند.

در مرکز پلتفرم جسمی، Secure Knowledge Communicator یا SKC قرار دارد که امنیت داده‌ها و کنترل کاربر روی آن‌ها را افزایش می‌دهد. SKC به کاربران امکان می‌دهد داده‌های شخصی خود را به صورت ایمن مدیریت، کنترل و ردیابی کنند و بستری برای دموکراتیزه کردن داده‌ها ارائه می‌دهد که در آن کاربران مالکیت کامل داده‌های شخصی خود را در اختیار دارند. با SKC، کاربران می‌توانند در ذخیره‌سازی داده‌ها مشارکت کنند و داده‌های شخصی خود را به صورت ایمن در تراکنش‌های مختلف به کار گیرند.

مزایا

در دنیای دیجیتال امروزی، جسمی قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد از جمله:

  • پلتفرم جسمی حریم خصوصی کاربران خود را تضمین می‌کند و به آن‌ها حق کنترل و مدیریت داده‌های شخصی خود را می‌دهد. با جسمی، کاربران اطلاعات را به صورت امن از طریق دستگاه‌های IoT با شرکت‌ها به اشتراک می‌گذارند و در ازای آن خدمات یا پول دریافت می‌کنند.
  • جسمی سیاستی را برای پردازش داده‌ها اتخاذ کرده که در آن جمع‌آوری اطلاعات کاربران به شیوه‌ای انجام می‌شود که از نشت اطلاعات شخصی آن‌ها جلوگیری شود.
  • شبکه جسمی زیرساختی غیرمتمرکز را فراهم می‌کند که مدیریت داده‌ها بر اساس امنیت و اعتماد صورت می‌گیرد.

خرید و استفاده از جسمی در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که ارز دیجیتال جسمی را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از جسمی بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

پلتفرم جسمی، محصول یک شرکت ژاپنی فعال در حوزه IoT است که جسمی‌کوین را ایجاد کرده تا به کاربران اجازه دهد داده‌های شخصی خود را در قالب این توکن تبادل کنند و کنترل داده‌های خود را در دست بگیرند. با استفاده از قابلیت قفل کردن داده‌های جسمی، کاربران می‌توانند داده‌های شخصی خود را ذخیره و مدیریت کنند و از ان درآمد کسب کنند. همچنین به کمک این ویژگی کاربران جسمی می‌توانند تعیین کنند که چه کسی می‌تواند به داده‌های آن‌ها دسترسی داشته باشد و آن‌ها را با شرکت‌ها به اشتراک بگذارند. توکن بومی پلتفرم جسمی، JASMY نام دارد که در حاکمیت پلتفرم و پرداخت هزینه خدمات آن کاربرد دارد.


قیمت لحظه‌ای جسمی

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای جسمی 1,666.6 تومان معادل 0.028746 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Jasmy طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-5.80354247 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۹۴ میلیون دلار است. ارزش بازار جسمی هم اکنون ۱٫۴ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره جسمی

قیمت معامله جسمی در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت جسمی در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای جسمی را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید جسمی در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش جسمی در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان جسمی برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان جسمی قابل برداشت از صرافی برابر با 417 جسمی است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت جسمی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه جسمی برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت جسمی برابر 208.5 جسمی است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت جسمی از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید جسمی اقدام کنم ؟

برای خرید جسمی کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید جسمی اقدام کنید.

خرید و فروش جسمی چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش جسمی در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از جسمی خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید جسمی می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید جسمی در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید جسمی معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها