بازار‌‌ها

/

فایل‌کوین

FIL

قیمت فایل‌کوین

(FIL)

اطلاعات قیمت فایل‌کوین
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

4.590 $

4.387 $

قیمت (تومان)

226,483

تغییرات (۱h)

+0.27٪

تغییرات (۲۴h)

-2.64٪

تغییرات (۷d)

-1.93٪


اطلاعات بازار فایل‌کوین
محبوبیت

#31

ارزش بازار

8.7B $

حجم (۲۴h)

104M $

عرضه در گردش

473M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

FIL

فایل‌کوین

قیمت تقریبی یک فایل‌کوین

226,483 تومان


شروع معامله
فایل کوین (FIL) چیست؟

فایل کوین یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که به کاربران خود امکان خرید و فروش فضای اضافه برای ذخیره‌سازی فایل‌های خود را می‌دهد. کاربران با خرید فایل کوین می‌توانند از طریق اجاره فضای اضافی خود به درآمد نسبتاً پایداری برسند. در شبکه فایل کوین خبری از تمرکز نیست. در این شبکه یک فایل ممکن است در فضای اضافه هر سیستمی ذخیره شود و عملاً دسترسی به آن فقط برای کاربر ممکن است. این ارز دیجیتال که اکنون در بین 50 ارز برتر بازار قرار دارد، می‌تواند گزینه خوبی برای خرید باشد.

مزایای فایل کوین

  • امنیت بالا: امنیت این شبکه خصوصاً برای افرادی که فضای خود را به اشتراک می‌گذارند بسیار بالا است. یافتن یک فایل خاص از یک سیستم خاص در میان انبوه اطلاعات برای سایر کاربران تقریباً غیرممکن است. این در حالی است که پلتفرم ذخیره‌سازی Dropbox قبلاً هک شده است.
  • فضای ذخیره‌سازی بی‌نظیر: حجم درنظر گرفته شده برای این شبکه 1 اگزابایت است.

معایب فایل کوین

  • عدم قابلیت استخراج: فایل کوین قابلیت استخراج توسط دستگاه‌های استخراج یا همان ماینر‌ها را ندارد. همین امر سبب کاهش طرفداران این ارز می‌شود. به عبارت دیگر برای استفاده از مزیت‌‌های این ارز شما مجبور به خرید فایل کوین از صرافی‌ها هستید.
  • از دیگر معایبی که برای این ارز می‌توان برشمرد، عدم وجود محصول کاربردی در آن است.

خرید و فروش فایل کوین در صرافی ایرانی

هرچند کاربران حرفه‌ای در بسیاری از موارد شما را به خرید و فروش فایل کوین در صرافی‌های خارجی تشویق می‌کنند، اما باید بدانید که معامله در این صرافی‌ها ریسک‌های خاص خود را دارد. به عنوان مثال، ممکن است صرافی تنها به دلیل ملیت کاربران، حساب کاربری آنها را مسدود و دارایی آنها را بلوکه کنند. از این رو بهتر است اگر قصد معامله این ارز را دارید، صرافی ایرانی راستین را برای این کار انتخاب کنید.

خرید فایل کوین در صرافی راستین

برای خرید فایل کوین در صرافی راستین ابتدا باید مراحل ثبت‌نام را انجام دهید. سپس نوبت به احراز هویت می‌رسد که مانند تمامی صرافی‌های دیگر باید اطلاعات لازم را تکمیل کنید.

در مرحله بعد باید از قسمت کیف پول‌ها، کیف پول ریالی خود را به میزان مورد نظر شارژ کنید. سپس به قسمت خرید فایل کوین بروید و خرید خود را انجام دهید. پس از نهایی شدن خرید، هزینه معامله از کیف پول ریالی کسر و فایل کوین شما به کیف پول فایل کوین واریز می‌شود. در صورتی که نیاز به انتقال FIL خریداری‌شده به والت شخصی خود داشتید، می‌توانید با زدن گزینه برداشت و ثبت آدرس والت خود، این کار را انجام دهید.

فروش فایل کوین در صرافی راستین

برای فروش فایل کوین در صرافی ایرانی راستین، راه سختی پیش رو ندارید. اگر فایل کوین خود را از صرافی راستین خریداری و در کیف پول داخلی خود نگهداری کرده باشید، تنها به چند کلیک ساده برای فروش آن نیاز دارید. با ورود به قسمت فروش ارز، می‌توانید تمام یا قسمتی از فایل کوین خود را به فروش برسانید.

اما اگر ارز شما در والت خصوصی‌تان باشد، ابتدا باید در قسمت کیف پول فایل کوین آن را از طریق گزینه واریز، به کیف پول داخلی صرافی منتقل کنید. ادامه این مسیر درست شبیه حالت قبل است. پس از تایید تراکنش، مبلغ معامله به کیف پول ریالی شما واریز می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد خرید مجدد از صرافی راستین را دارید، این مبالغ را در کیف پول ریالی خود نگه دارید تا در زمان خرید نیاز به واریز مجدد وجه نقد به کیف پول ریالی نداشته باشید.

در صرافی راستین کارمزد واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و همچنین خرید و فروش ارز‌های دیجیتال صفر است و فقط برای برداشت ریالی و ارز دیجیتالی، کارمزد تعیین‌شده توسط شبکه بانکی یا بلاکچین از کاربران دریافت می‌شود.


قیمت لحظه ای فایل‌کوین

امروز ۱۴۰۲/۹/۹، قیمت لحظه ای فایل‌کوین 226,483 تومان معادل $ 4.440 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Filecoin طی ۲۴ ساعت اخیر

-2.64٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر فایل‌کوین ۸٫۷ میلیارد دلار است. ارزش بازار فایل‌کوین هم اکنون ۱۰۴ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره فایل‌کوین
قیمت فایل‌کوین در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای فایل‌کوین را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش فایل‌کوین در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان فایل‌کوین قابل برداشت از صرافی برابر با 1.36 فایل‌کوین است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت فایل‌کوین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت فایل‌کوین برابر 0.075 فایل‌کوین است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت فایل‌کوین از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.