بازار‌‌ها

/

دایمنشن

DYM

قیمت دایمنشن

(DYM)

اطلاعات قیمت دایمنشن
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

6.372 $

5.737 $

قیمت (تومان)

362,250

تغییرات (۱h)

+4.07٪

تغییرات (۲۴h)

+1٪

تغییرات (۷d)

-6.87٪


اطلاعات بازار دایمنشن
محبوبیت

#104

ارزش بازار

6B $

حجم (۲۴h)

64M $

عرضه در گردش

146M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

DYM

دایمنشن

قیمت تقریبی یک دایمنشن

362,250 تومان


شروع معامله

دایمنشن (DYM): بلاک چین لایه 1 برای ساخت RollAppها

دایمنشن (DYM) یک پلتفرم لایه 1 مبتنی بر نوعی از مکانیزم اجماع اثبات سهام (Delegated Proof-of-Stake) است که می‌توان آن را به عنوان بستر و مرکزی برای نوع خاصی از برنامه‌ها به نام RollApp توصیف کرد. این RollAppها، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکزی هستند که بر روی پلتفرم دایمنشن ساخته شده‌اند و هر کدام بلاک چین خاص خود را دارند که بدون نیاز به فرآیند اجماع در آن کار می‌کنند. این طراحی باعث می‌شود RollAppها در دایمنشن به راحتی و سریعاً قابل طراحی و اجرا باشند. با وجود RollAppها و ساختار چندلایه، دایمنشن قصد دارد مصرف منابع را کاهش و مقیاس‌پذیری، امنیت و تعامل‌پذیری را بدون محدودیت‌های مربوط به پهنای باند بلاک چین‌ها، افزایش دهد.

تاریخچه

تیم دایمنشن، به رهبری هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل آن، Yishay Harel، توانسته 6.7 میلیون دلار سرمایه برای پروژه بلاک چینی ماژولار خود که در ابتدای سال 2024 راه‌اندازی شده، جذب کند. تیم توسعه که در حال حاضر از نه عضو تشکیل شده است، در نظر دارد برای رشد پلتفرم خود، سرمایه‌ بیشتری حدود 20 میلیون دلار را پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی جذب کند.

تکنولوژی

پلتفرم دایمنشن از طریق یک سری از اجزا و فرآیندهای متصل به یکدیگر عمل می‌کند که به شرح زیر است:

  1. RollApps: این‌ها برنامه‌های کاربردی شبکه دایمنشن هستند. کاربران از طریق این برنامه‌ها با شبکه تعامل و از آن استفاده می‌کنند که شامل خدمات گوناگونی مانند بازی‌ها، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و پروژه‌های NFT می‌شوند.
  2. Dymension Hub: به عنوان بخش پشتیبانی، اجزای اکوسیستم دایمنشن را هماهنگ می‌کند. این Hub درخواست‌های RollAppها را پردازش می‌کند و ارتباط بین آنها را مانند یک سرور مرکزی در برنامه‌های وب ممکن می‌سازد.
  3. کیت توسعه RollApp (RDK): نقش RDK در توسعه RollAppها، مانند SDK در کاسموس است. این کیت توسعه شامل ماژول‌های پیش‌ساخته‌ایست که فرآیند ساخت RollAppها را تسریع می‌کند.
  4. اجماع و تعامل‌پذیری: RollAppها فرآیند اجماع را به Dymension Hub واگذار می‌کنند. این Hub به‌روزرسانی‌های شبکه را از RollAppها می‌پذیرد و می‌تواند هر تغییر حالتی را در صورت اثبات نامعتبر بودن، به حالت قبل برگرداند. همچنین امکان برقراری ارتباط و ارسال پیام میان زنجیره‌ای را فراهم می‌کند و از پروتکل ارتباط بین بلاکچینی (IBC) برای تعاملات امن در اکوسیستم کاسموس بهره می‌برد.
  5. پردازش تراکنش: اپراتورهای RollAppها تراکنش‌ها را تأیید و پردازش می‌کنند. اپراتورها پس از پردازش تراکنش‌‌ها، آن‌ها را به صورت دسته‌ای برای تولید بلوک جدید ارائه می‌دهند.
  6. تولید بلوک Elastic: یک جز از دایمنشن به نام Dymint، بلوک‌ها را همزمان با رسیدن تراکنش‌ها تولید می‌کند. این روش تولید بلوک هزینه‌های شبکه را کاهش و کارایی آن را افزایش می‌دهد.

مزایا

دایمنشن با مکانیزم اجماع نوآورانه و تعامل‌پذیری بالا از رقبای خود متمایز می‌شود. RollAppها فرآیند اجماع را به خارج از بلاک چین خود برده و به Dymension Hub واگذار می‌کنند که یکپارچگی شبکه را حفظ کرده و به‌روزرسانی‌ها را مدیریت می‌کند. این فرآیند امکان پردازش سریع تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. علاوه بر این، طراحی ماژولار پلتفرم دایمنشن، امکان تغییر و به روزرسانی در اجزای شبکه را بسیار ساده و راحت می‌کند.

خرید و استفاده از دایمنشن در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که دایمنشن را خریداری کرده و از ویژگی‌های آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از دایمنشن بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

دایمنشن یک شبکه بلاک چین لایه 1 است که از بلاک چین‌های ماژولار خود به نام RollAppها تشکیل می‌شود. این RollAppها به عنوان بستری برای ساخت و اجرای برنامه‌های کاربردی متنوع مانند بازی‌ها، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFTها عمل می‌کند. Dymension Hub مانند یک سرور پشتیبانی، فعالیت‌های شبکه را هماهنگ، درخواست‌های RollAppها را مدیریت و عملکرد یکپارچه اکوسیستم دایمنشن را تضمین می‌نماید. توکن بومی پلتفرم دایمنشن DYM نام دارد و برای پرداخت هزینه خدمات این پلتفرم استفاده می‌شود.


قیمت لحظه‌ای دایمنشن

امروز ۱۴۰۲/۱۲/۱۳، قیمت لحظه‌ای دایمنشن 362,250 تومان معادل 6.080 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Dymension طی ۲۴ ساعت اخیر ‎1.00637233 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۶۴ میلیون دلار است. ارزش بازار دایمنشن هم اکنون ۶ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره دایمنشن
قیمت دایمنشن در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای دایمنشن را تعیین می‌‌کنند.
کارمزد خرید یا فروش دایمنشن در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.
برای خرید دایمنشن کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید دایمنشن اقدام کنید.
احراز هویت و انجام خرید و فروش دایمنشن در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.
بعد از خرید دایمنشن می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.
حداقل خرید دایمنشن معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها