بازار ها

/

چیلیز

CHZ

قیمت چیلیز

(CHZ)

اطلاعات قیمت چیلیز
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۰.۱۰۱۱ $

۰.۰۹۹۸ $

قیمت (تومان)

۵،۱۷۸.۷

تغییرات (۱h)

-۰.۰۸٪

تغییرات (۲۴h)

-۰.۷۴٪

تغییرات (۷d)

-۳.۵۵٪


اطلاعات بازار چیلیز
محبوبیت

#۶۳

ارزش بازار

۷۰۲M $

حجم (۲۴h)

۲۴M $

عرضه در گردش

۷B $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

CHZ

چیلیز

قیمت تقریبی یک چیلیز

۵،۱۷۸.۷ تومان


شروع معامله
چیلیز (CHZ) چیست؟

اگر شما اهل ورزش هستید و یک هوادار متعصب محسوب می‌شوید، چیلیز (CHZ) همان توکنی است که به دنبال آن هستید. این توکن به‌ منظور ایجاد تعامل بین تیم‌ها و طرفداران آنها طراحی شده است. به عبارت دیگر شما با خرید چیلیز از تیم خود حمایت می‌کنید. چیلیز بر پایه بلاکچینی به همین نام استوار است اما بر اساس استاندارد ERC-20 طراحی شده است. این ارز در سال 2018 عرضه خصوصی شد و اکنون در بین 100 ارز برتر دنیای ارز دیجیتالها قرار دارد. اولین باشگاهی که توکن هواداری خود را ارائه کرد، باشگاه یوونتوس ایتالیا بود. این باشگاه در سال 2019 اقدام به انتشار توکن هواداری خود کرد.

مزایای چیلیز

برخی از مزیت‌های چیلیز را با هم مرور می‌کنیم:

  • شفافیت: اطلاعات موجود در حساب کاربران در دسترس عموم قرار دارد.
  • امنیت بالا: الگوریتم مورد استفاده چیلیز PoA نام دارد که از سایر روش‌های اجماع همچون PoW و PoS سریع‌تر و البته ایمن‌تر است.
  • محبوبیت قابل قبول: چیلیز به‌ راحتی توانسته است در جامعه ورزشی و در دل هواداران تیم‌های بزرگ نفوذ کند. همین امر سبب افزایش سرعت رشد این ارز خواهد شد.

معایب چیلیز

شاید بزرگ‌ترین ایرادی که بشود به این شبکه و توکن اختصاصی آن وارد کرد، عدم امکان استخراج آن است. این امر سبب دلسردی برخی از کاربران طرفدار استخراج ارزهای دیجیتال می‌شود.

خرید و فروش چیلیز در صرافی ایرانی

خرید و فروش چیلیز در صرافی‌های مختلفی انجام می‌شود. این صرافی‌ها در داخل و در خارج کشور مشغول به فعالیت هستند و شما می‌توانید بسته به نیاز خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. اما نکته مهم در این زمینه، خطراتی است که هنگام فعالیت در صرافی‌های خارجی ممکن است گریبان‌گیر شما شوند. به‌ عنوان مثال بارها شاهد مسدود شدن حساب کاربری ایرانیان در این صرافی‌ها بوده‌ایم و در مواقعی صرافی اقدام به بلوکه کردن دارایی کاربران ایرانی کرده است. خرید و فروش چلیز در صرافی ایرانی راستین، می‌تواند شما را از این نوع خطرات حفظ کند.

خرید چیلیز در صرافی راستین

خرید چیلیز (CHZ) در صرافی راستین بسیار آسان است. برای این منظور ابتدا باید در صرافی ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام و گذراندن مراحل احراز هویت باید منتظر تایید مدارک از سوی پشتیبانی صرافی باشید. به‌ محض تکمیل این فرآیند، دسترسی شما برای خرید باز می‌شود.

در مرحله بعد ابتدا باید با استفاده از کارت بانکی تاییدشده توسط صرافی، از قسمت کیف پول، اقدام به شارژ کیف پول ریالی خود کنید. در این مرحله کافی است به سراغ گزینه خرید چیلیز بروید. با تعیین مقدار مورد نیاز برای خرید، مبلغ لازم از کیف پول شما برداشت و خرید شما انجام می‌شود. پس از خرید و تکمیل مراحل، ارز خریداری‌شده به کیف پول داخلی چیلیز شما واریز می‌شود.

اگر قصد فروش چیلیز در صرافی راستین را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که ارز خریداری‌شده را در کیف پول داخلی نگهداری کنید تا موقع فروش، زمان را از دست ندهید.

فروش چیلیز در صرافی راستین

شیوه فروش چیلیز در صرافی راستین تفاوت زیادی با شیوه خرید آن ندارد. برای این منظور به قسمت فروش چیلیز مراجعه کنید و با چند کلیک، تمام یا قسمتی از موجودی خود را به فروش برسانید. البته این سهولت در کار برای مواقعی است که شما ارز CHZ خود را از صرافی راستین خریداری کرده و آن را به والت شخصی منتقل نکرده باشید. اگر قصد فروش ارز چیلیز را دارید، اما در کیف پول شخصی خود آن را ذخیره کرده‌اید، نگران نباشید. شما با مراجعه به قسمت کیف پول چیلیز می‌توانید ارز خود را به والت داخلی صرافی واریز کنید و پروسه فروش را ادامه دهید. پس از انجام فروش، بهای فروش به کیف پول ریالی منتقل می‌شود. در صورت نیاز می‌توانید آن را برداشت یا برای خریدهای بعدی در همان کیف پول نگهداری کنید.

در صرافی راستین کارمزد واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و خرید و فروش ارز دیجیتال صفر است و فقط برای برداشت ریالی یا ارز دیجیتالی، کارمزد تعیین‌شده توسط شبکه بانکی یا بلاکچین از کاربر دریافت می‌شود.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره چیلیز
قیمت چیلیز در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای چیلیز را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش چیلیز در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.