بازار‌‌ها

/

چین‌لینک

LINK

قیمت چین‌لینک

(LINK)

اطلاعات قیمت چین‌لینک
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

14.163 $

12.960 $

قیمت (تومان)

867,658

تغییرات (۱h)

-1.19٪

تغییرات (۲۴h)

-8.02٪

تغییرات (۷d)

-25.76٪


اطلاعات بازار چین‌لینک
محبوبیت

#16

ارزش بازار

13B $

حجم (۲۴h)

503M $

عرضه در گردش

587M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

LINK

چین‌لینک

قیمت تقریبی یک چین‌لینک

867,658 تومان


شروع معامله

چین لینک (LINK) چیست؟

وظیفه قراردادهای هوشمند، خودکار کردن روند توافقات در بلاکچین است. این قراردادها اطلاعات را ارزیابی می‌کنند و اگر شرایط خاصی برقرار بود، عملیات به‌خصوصی را اجرا می‌کنند. همین دریافت اطلاعات اما، یک چالش اساسی برای بلاکچین است؛ زیرا روش خوبی برای دسترسی به اطلاعات خارجی برای بلاکچین وجود ندارد. از این رو چین لینک (LINK) با ارائه یک سرویس اوراکل غیر متمرکز، در صدد حل و رفع این مشکل است.

به عبارت ساده، اوراکل یک نرم‌افزار است که داده‌های خارج از بلاکچین (در دنیای واقعی) را به زبان قراردادهای هوشمند تبدیل می‌کند تا بلاکچین بتواند آن را متوجه شود. این اطلاعات خارجی می‌توانند شامل APIها، سیستم‌های داخلی یا دیگر داده‌ها باشد. LINK هم یک توکن ERC-20 است که وسیله پرداختی برای سرویس‌های اوراکل پلتفرم چین لینک است.

چین لینک به منظور معتبر و قابل اتکا کردن داده‌های خود، از یک شبکه از نودهای مختلف استفاده می‌کند. چیزی که این پروسه را به شدت قدرتمند کرده است، نحوه اعتبار‌سنجی داده‌ها از طریق چندین منبع مختلف است. چین لینک به لطف سیستم اعتبارسنجی خود می‌تواند با دقت نسبتاً بالایی صحت و اعتبار داده‌های خود را ارزیابی کند.

حداکثر تعداد توکن LINK در شبکه 1 میلیارد واحد است که 35% از این مقدار در طول ICO (عرضه اولیه سکه) سال 2017 به فروش رسید. حدود 300 میلیون از این تعداد هم در اختیار شرکت مؤسس این پروژه است.

در ضمن لازم به ذکر است که برخلاف سایر دارایی‌های دیجیتال بازار، توکن LINK هیچ پروسه استخراج یا استیکینگ که منجر به افزایش تعداد توکن در گردش شبکه شود، ندارد.

مزایای چین لینک

شبکه اوراکل چین لینک یک پل بدون نیاز به اعتماد بین بلاکچین‌های معروفی مثل اتریوم، سولانا یا کاردانو و منابع داده آنچین ایجاد کرده است تا یک راه‌حل جامع برای مشکل اوراکل و دریافت اطلاعات ارائه دهد. شیوه طراحی چین لینک به صورتی است که می‌تواند با هر بلاکچینی کار کند، از این رو پتانسیل بسیار زیادی برای تعامل و رشد دارد.

چین لینک اولین پلتفرم اوراکل غیر متمرکز در این حوزه است و قراردادهای همکاری زیادی با سازمان‌های مختلف مثل SWIFT، بلاکچین‌هایی مثل بایننس و پولکادات و شرکت‌های بزرگی مثل Oracle امضا کرده است. همزمان با گسترش کاربردهای تکنولوژی قراردادهای هوشمند، چین لینک هم می‌تواند از این پذیرش همگانی و رشد صنعت کریپتو بهره ببرد.

معایب چین لینک

گفته می‌شود که 60% از موجودی چین لینک در شبکه در اختیار شرکت مادر است و این یعنی در بازار آزاد خرید و فروش نمی‌شود. در ضمن برای توزیع پاداش برای اپراتورهای نود هم هنوز محدودیت‌هایی در نظر گرفته نشده است.

شبکه اوراکل چین لینک هنوز بسیار محدود است (حدود 185 اوراکل) و راه درازی برای تمرکززدایی کامل پیش رو دارد. از آنجایی که چین لینک بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده است، مشکلات متعدد این بلاکچین مثل کارمزد بالا و مقیاس‌پذیری کم هم می‌تواند روی عملکرد و توان خروجی این پلتفرم تأثیر منفی بگذارد.

خرید و فروش چین لینک در صرافی راستین

متأسفانه محدودیت‌های بین‌المللی کار کاربران ایرانی را برای خرید از صرافی‌های خارجی سخت کرده است. از این رو، برای کاهش ریسک از دست دادن دارایی‌های دیجیتال، بهتر است جهت خرید و فروش چین لینک از صرافی‌های معتبر ایرانی استفاده کنید. صرافی راستین امکان خرید و فروش طیف گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال معتبر را با بهترین قیمت فراهم کرده است تا شما کاربران عزیز بتوانید در کمترین زمان ممکن و ساده‌ترین شکل، دارایی‌های دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید.


قیمت لحظه‌ای چین‌لینک

امروز ۱۴۰۳/۱/۲۸، قیمت لحظه‌ای چین‌لینک 867,658 تومان معادل 13.011 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Chainlink طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-8.01130661 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۵۰۳ میلیون دلار است. ارزش بازار چین‌لینک هم اکنون ۱۳ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره چین‌لینک

قیمت معامله چین‌لینک در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت چین‌لینک در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای چین‌لینک را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید چین‌لینک در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش چین‌لینک در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان چین‌لینک برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان چین‌لینک قابل برداشت از صرافی برابر با 2.40768 چین‌لینک است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت چین‌لینک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه چین‌لینک برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت چین‌لینک برابر 0.642 چین‌لینک است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت چین‌لینک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید چین‌لینک اقدام کنم ؟

برای خرید چین‌لینک کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید چین‌لینک اقدام کنید.

خرید و فروش چین‌لینک چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش چین‌لینک در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از چین‌لینک خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید چین‌لینک می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید چین‌لینک در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید چین‌لینک معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها