بازار‌‌ها

/

کاردانو

ADA

قیمت کاردانو

(ADA)

اطلاعات قیمت کاردانو
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.4552 $

0.4352 $

قیمت (تومان)

25,470

تغییرات (۱h)

+0.74٪

تغییرات (۲۴h)

-1.43٪

تغییرات (۷d)

+11.51٪


اطلاعات بازار کاردانو
محبوبیت

#10

ارزش بازار

16B $

حجم (۲۴h)

369M $

عرضه در گردش

36B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ADA

کاردانو

قیمت تقریبی یک کاردانو

25,470 تومان


شروع معامله

کاردانو (ADA) چیست؟

پلتفرم کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که همچون اتریوم امکان اجرای قراردادهای هوشمند را به وجود آورده است. تفاوت عمده کاردانو با اتریوم در این است که کاردانو امنیت خود را با معماری چندلایه تأمین کرده است و خود را پیشگام در نسل سوم بلاکچین نامیده است.

تکنولوژی کاردانو

یکی از اهداف مهم کاردانو ایجاد مقیاس‌پذیری بالا است. کاردانو برای این کار از ساختار دولایه‌ای شامل لایه اجماع و لایه محاسباتی استفاده می‌کند. در لایه اجماع یا CSL از الگوریتم اجماع ویژه‌ای مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌شود که برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید کاربرد دارد. لایه محاسباتی نیز شامل داده‌هایی در مورد چگونگی انجام تراکنش‌ها است.علی‌رغم اینکه این دولایه از یکدیگر جدا هستند، می‌توان از لایه محاسباتی برای ایجاد قوانینی که بر لایه اجماع تأثیرگذار باشد استفاده کرد.

مکانیزم اجماع کاردانو

الگوریتم اجماعی که کاردانو استفاده می‌کند، نوع ویژه‌ای از اثبات سهام به نام اوروبروس (Ouroboros) است. در این الگوریتم، زمان واقعی به بازه‌هایی به نام (Epochs) تقسیم می‌شود. هر بازه نیز به بازه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود که اسلات (Slot) نام دارد. عملکرد این بازه‌ها یا دوره‌ها به گونه‌ای است که با پایان یافتن هر دوره، دوره زمانی دیگری شروع می‌شود.

توکن اختصاصی این پلتفرم ADA نام دارد. هر اسلات، رهبری دارد که با رأیِ دارندگان توکن کاردانو (ADA) انتخاب می‌شوند. رهبران اسلات وظیفه ایجاد و تایید تراکنش‌ها در بلاک‌های بلاکچین کاردانو را بر عهده دارند.

نکته اینکه، هر رهبر حق ایجاد تنها یک بلاک را دارد و به همین دلیل در هر دوره زمانی تعداد مشخصی بلاک ایجاد می‌شود. همچنین امکان خالی بودن برخی از بلاک‌ها وجود دارد، اما 50 درصد از بلاک‌ها باید طی یک دوره زمانی ایجاد شوند.

تراکنش‌های ایجادشده توسط رهبران اسلات به دست تاییدکنندگان ورودی تایید می‌شوند. تعداد توکن‌های تاییدکنندگان، تعیین‌کننده حق رأی آنها خواهد بود.

خرید و فروش کاردانو در صرافی راستین

به دلیل ریسک‌ها و خطرات احتمالی موجود در استفاده از صرافی‌های بین‌المللی، کاربران ایرانی به دنبال این هستند که بتوانند از امکانات مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش کاردانو در صرافی ایرانی بهره‌مند شوند. صرافی ارز دیجیتال ایرانی راستین امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با قیمتی مناسب و بدون کارمزد برای کاربران داخلی فراهم کرده است.


قیمت لحظه‌ای کاردانو

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای کاردانو 25,470 تومان معادل 0.4410 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Cardano طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-1.42587843 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۳۶۹ میلیون دلار است. ارزش بازار کاردانو هم اکنون ۱۶ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره کاردانو

قیمت معامله کاردانو در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت کاردانو در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای کاردانو را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید کاردانو در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش کاردانو در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

چطور برای خرید کاردانو اقدام کنم ؟

برای خرید کاردانو کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید کاردانو اقدام کنید.

خرید و فروش کاردانو چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش کاردانو در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از کاردانو خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید کاردانو می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید کاردانو در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید کاردانو معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها