بازار‌‌ها

/

کاردانو

ADA

قیمت کاردانو

(ADA)

اطلاعات قیمت کاردانو
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.2509 $

0.2442 $

قیمت (تومان)

12,684

تغییرات (۱h)

+0.12٪

تغییرات (۲۴h)

+2.51٪

تغییرات (۷d)

+2.17٪


اطلاعات بازار کاردانو
محبوبیت

#7

ارزش بازار

9.1B $

حجم (۲۴h)

137M $

عرضه در گردش

35B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ADA

کاردانو

قیمت تقریبی یک کاردانو

12,684 تومان


شروع معامله
کاردانو (ADA) چیست؟

پلتفرم کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که همچون اتریوم امکان اجرای قراردادهای هوشمند را به وجود آورده است. تفاوت عمده کاردانو با اتریوم در این است که کاردانو امنیت خود را با معماری چندلایه تأمین کرده است و خود را پیشگام در نسل سوم بلاکچین نامیده است.

الگوریتم اجماعی که کاردانو استفاده می‌کند، نوع ویژه‌ای از اثبات سهام به نام اوروبروس (Ouroboros) است. در این الگوریتم، زمان واقعی به بازه‌هایی به نام (Epochs) تقسیم می‌شود. هر بازه نیز به بازه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود که اسلات (Slot) نام دارد. عملکرد این بازه‌ها یا دوره‌ها به گونه‌ای است که با پایان یافتن هر دوره، دوره زمانی دیگری شروع می‌شود.

توکن اختصاصی این پلتفرم ADA نام دارد. هر اسلات رهبری دارد که با رأیِ دارندگان توکن کاردانو (ADA) انتخاب می‌شوند. رهبران اسلات وظیفه ایجاد و تایید تراکنش‌ها در بلاک‌های بلاکچین کاردانو را بر عهده دارند.

نکته اینکه، هر رهبر حق ایجاد تنها یک بلاک را دارد و به همین دلیل در هر دوره زمانی تعداد مشخصی بلاک ایجاد می‌شود. همچنین امکان خالی بودن برخی از بلاک‌ها وجود دارد، اما 50 درصد از بلاک‌ها باید طی یک دوره زمانی ایجاد شوند.

تراکنش‌های ایجادشده توسط رهبران اسلات به دست تاییدکنندگان ورودی تایید می‌شوند. تعداد توکن‌های تاییدکنندگان، تعیین‌کننده حق رأی آنها خواهد بود.

یکی از اهداف مهم کاردانو ایجاد مقیاس‌پذیری بالا است. کاردانو برای این کار از ساختار دولایه‌ای شامل لایه اجماع و لایه محاسباتی استفاده می‌کند. در لایه اجماع یا CSL از الگوریتم اجماع ویژه‌ای مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌شود که برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید کاربرد دارد. لایه محاسباتی نیز شامل داده‌هایی در مورد چگونگی انجام تراکنش‌ها است.

علی‌رغم اینکه این دولایه از یکدیگر جدا هستند، می‌توان از لایه محاسباتی برای ایجاد قوانینی که بر لایه اجماع تأثیرگذار باشد استفاده کرد.

خرید و فروش کاردانو در صرافی ایرانی

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که در حال حاضر کاربران ایرانی هنگام استفاده از حوزه ارز‌های دیجیتال با آن مواجه هستند، عدم امکان استفاده از امکانات اغلب صرافی‌های بین‌المللی به دلیل وجود تحریم‌ها است. بر همین اساس و با توجه به ریسک‌ها و خطرات احتمالی موجود در استفاده از صرافی‌های بین‌المللی، کاربران ایرانی به دنبال این هستند که بتوانند از امکانات مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش کاردانو در صرافی ایرانی بهره‌مند شوند. صرافی ارز دیجیتال ایرانی راستین امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با قیمتی مناسب و بدون کارمزد برای کاربران داخلی فراهم کرده است. پروسه خرید و فروش کاردانو در صرافی ایرانی راستین بسیار ساده است و فقط به اندازه چند کلیک زمان نیاز دارد.

خرید کاردانو در صرافی راستین

اگر قصد خرید کاردانو (ADA) از صرافی راستین را دارید و نگران پیچیدگی این فرآیند هستید، باید بگوییم که خرید و فروش ارز در صرافی ایرانی راستین کار اصلاً سختی نیست.

برای خرید کاردانو کافی است ابتدا مراحل ثبت‌نام و احراز هویت خود را پشت سر گذاشته باشید. بعد از طی این مراحل باید کیف پول ریالی خود در صرافی راستین را شارژ کنید. بعد از شارژ کیف پول ریالی می‌توانید با استفاده از گزینه سفارش سریع، به سراغ خرید کاردانو با استفاده از ریال بروید.

به همین راحتی! خرید کاردانو انجام شد و حالا ارز‌های دیجیتال خریداری‌شده در کیف پول اختصاصی کاردانوی شما در صرافی ارز دیجیتالی راستین قرار گرفته است.

حال انتخاب با شما است که کاردانوهای خریداری‌شده را به آدرس کیف پول دیگری برداشت بزنید یا اجازه دهید که این ارز‌های دیجیتال در کیف پول کاردانوی شما در صرافی راستین باقی بمانند.

فروش کاردانو در صرافی راستین

عملیات فروش ارز در صرافی راستین هم مسیر پیچیده‌ای ندارد. دو حالت برای فروش کاردانو در صرافی راستین وجود دارد:

  • اگر کاردانوهای شما در کیف پول اختصاصی صرافی ارز دیجیتالی راستین قرار دارد، کافی است از قسمت سفارش سریع برای فروش کاردانوهای خود اقدام کنید.
  • اگر کاردانوهای شما در کیف پول دیگری نگهداری می‌شود اما قصد دارید آنها را در صرافی راستین به فروش برسانید، کافی است که با استفاده از آدرس کیف پول کاردانوی خود در صرافی راستین، کاردانوها را به مقصد راستین ارسال کنید. بعد از اینکه کاردانوها در کیف پول شما قرار گرفت، می‌توانید مراحل گفته‌شده در قسمت قبل را انجام دهید.

بعد از فروش کاردانو معادل ریالی ارز‌های دیجیتال فروخته‌شده در کیف پول ریالی شما قرار می‌گیرد. می‌توانید نسبت به برداشت ریالی به حساب مورد نظر خود اقدام کنید یا آنها را تا زمان سفارش بعدی خود در کیف پول ریالی خود در صرافی راستین نگه دارید.

لازم به ذکر است که برای واریز ریالی و واریز ارز دیجیتال و همچنین خرید و فروش ارز‌های دیجیتال در صرافی راستین نیاز به پرداخت هیچ کارمزدی نیست. تنها مواردی که کاربران ملزم به پرداخت کارمزد هستند، برداشت‌های ریالی و ارز دیجیتال است که به ترتیب بابت هزینه سیستم بانکی و شبکه بلاکچین است.


قیمت لحظه ای کاردانو

امروز ۱۴۰۲/۷/۷، قیمت لحظه ای کاردانو 12,684 تومان معادل $ 0.2540 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Cardano طی ۲۴ ساعت اخیر

+2.51٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر کاردانو ۹٫۱ میلیارد دلار است. ارزش بازار کاردانو هم اکنون ۱۳۷ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره کاردانو
قیمت کاردانو در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای کاردانو را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش کاردانو در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان کاردانو قابل برداشت از صرافی برابر با 16.5 کاردانو است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت کاردانو از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت کاردانو برابر 0.75 کاردانو است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت کاردانو از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.