بازار‌‌ها

/

کاردانو

ADA

قیمت کاردانو

(ADA)

اطلاعات قیمت کاردانو
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.5925 $

0.5704 $

قیمت (تومان)

33,734

تغییرات (۱h)

+0.07٪

تغییرات (۲۴h)

+0.84٪

تغییرات (۷d)

-0.01٪


اطلاعات بازار کاردانو
محبوبیت

#8

ارزش بازار

21B $

حجم (۲۴h)

457M $

عرضه در گردش

35B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ADA

کاردانو

قیمت تقریبی یک کاردانو

33,734 تومان


شروع معامله

کاردانو (ADA) چیست؟

پلتفرم کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که همچون اتریوم امکان اجرای قراردادهای هوشمند را به وجود آورده است. تفاوت عمده کاردانو با اتریوم در این است که کاردانو امنیت خود را با معماری چندلایه تأمین کرده است و خود را پیشگام در نسل سوم بلاکچین نامیده است.

تکنولوژی کاردانو

یکی از اهداف مهم کاردانو ایجاد مقیاس‌پذیری بالا است. کاردانو برای این کار از ساختار دولایه‌ای شامل لایه اجماع و لایه محاسباتی استفاده می‌کند. در لایه اجماع یا CSL از الگوریتم اجماع ویژه‌ای مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌شود که برای تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک‌های جدید کاربرد دارد. لایه محاسباتی نیز شامل داده‌هایی در مورد چگونگی انجام تراکنش‌ها است.علی‌رغم اینکه این دولایه از یکدیگر جدا هستند، می‌توان از لایه محاسباتی برای ایجاد قوانینی که بر لایه اجماع تأثیرگذار باشد استفاده کرد.

مکانیزم اجماع کاردانو

الگوریتم اجماعی که کاردانو استفاده می‌کند، نوع ویژه‌ای از اثبات سهام به نام اوروبروس (Ouroboros) است. در این الگوریتم، زمان واقعی به بازه‌هایی به نام (Epochs) تقسیم می‌شود. هر بازه نیز به بازه‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شود که اسلات (Slot) نام دارد. عملکرد این بازه‌ها یا دوره‌ها به گونه‌ای است که با پایان یافتن هر دوره، دوره زمانی دیگری شروع می‌شود.

توکن اختصاصی این پلتفرم ADA نام دارد. هر اسلات، رهبری دارد که با رأیِ دارندگان توکن کاردانو (ADA) انتخاب می‌شوند. رهبران اسلات وظیفه ایجاد و تایید تراکنش‌ها در بلاک‌های بلاکچین کاردانو را بر عهده دارند.

نکته اینکه، هر رهبر حق ایجاد تنها یک بلاک را دارد و به همین دلیل در هر دوره زمانی تعداد مشخصی بلاک ایجاد می‌شود. همچنین امکان خالی بودن برخی از بلاک‌ها وجود دارد، اما 50 درصد از بلاک‌ها باید طی یک دوره زمانی ایجاد شوند.

تراکنش‌های ایجادشده توسط رهبران اسلات به دست تاییدکنندگان ورودی تایید می‌شوند. تعداد توکن‌های تاییدکنندگان، تعیین‌کننده حق رأی آنها خواهد بود.

خرید و فروش کاردانو در صرافی راستین

به دلیل ریسک‌ها و خطرات احتمالی موجود در استفاده از صرافی‌های بین‌المللی، کاربران ایرانی به دنبال این هستند که بتوانند از امکانات مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش کاردانو در صرافی ایرانی بهره‌مند شوند. صرافی ارز دیجیتال ایرانی راستین امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با قیمتی مناسب و بدون کارمزد برای کاربران داخلی فراهم کرده است.


قیمت لحظه‌ای کاردانو

امروز ۱۴۰۲/۱۲/۵، قیمت لحظه‌ای کاردانو 33,734 تومان معادل 0.5872 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Cardano طی ۲۴ ساعت اخیر ‎0.84971941 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۴۵۷ میلیون دلار است. ارزش بازار کاردانو هم اکنون ۲۱ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره کاردانو
قیمت کاردانو در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای کاردانو را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش کاردانو در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان کاردانو قابل برداشت از صرافی برابر با 11.5 کاردانو است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت کاردانو از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت کاردانو برابر 0.75 کاردانو است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت کاردانو از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.