بازار‌‌ها

/

ای‌پی‌آی۳

API3

قیمت ای‌پی‌آی۳

(API3)

اطلاعات قیمت ای‌پی‌آی۳
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

2.107 $

1.988 $

قیمت (تومان)

117,703

تغییرات (۱h)

+0.45٪

تغییرات (۲۴h)

-3.22٪

تغییرات (۷d)

+9.22٪


اطلاعات بازار ای‌پی‌آی۳
محبوبیت

#260

ارزش بازار

251M $

حجم (۲۴h)

14M $

عرضه در گردش

86M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

API3

ای‌پی‌آی۳

قیمت تقریبی یک ای‌پی‌آی۳

117,703 تومان


شروع معامله

ای‌پی‌آی3 (API3): اتصال بلاک چین‌ها و قراردادهای هوشمند به اوراکل‌های غیرمتمرکز

ای‌پی‌آی3 یک شبکه از اوراکل‌های غیرمتمرکز است که ارتباط مستقیم API‌ها با برنامه‌های بلاک چینی و قراردادهای هوشمند را تسهیل می‌کند. به این ترتیب واسطه‌های ثالث بین این دو را حذف می‌کند. این پروتکل با ارائه داده‌های باکیفیت و به‌روز به قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، اطمینان از امنیت داده‌ها را افزایش می‌دهد.

توکن API3، توکن بومی اکوسیستم API3 است و نقش حیاتی در قدرت بخشیدن به زیرساخت غیرمتمرکز این پلتفرم دارد. این توکن برای پرداخت خدمات ارائه شده توسط شبکه API3 مانند بازیابی و پردازش داده کاربرد دارد. توکن API3 همچنین به عنوان یک توکن حاکمیتی، به دارندگان آن امکان می‌دهد در تعیین آینده پلتفرم، از طریق رأی دادن به تصمیمات مربوط به مدیریت شبکه مشارکت کنند. توکن API3 یک توکن با استاندارد ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم است است که کاملاً با زنجیره اتریوم سازگار است.

تاریخچه

وایت‌پیپر پروژه API3 در سپتامبر سال 2020 منتشر شد و پلتفرم آن در دسامبر سال 2020 شروع به کار کرد. در نوامبر 2020، API3 عرضه اولیه کوین (ICO) خود را انجام داد و موفق به جمع‌آوری 6.5 میلیون دلار سرمایه شد. این سرمایه برای توسعه بیشتر پلتفرم و گسترش مشارکت‌های آن با سایر پروژه‌های بلاک چینی استفاده شد. در اوایل سال 2021، API3 همکاری با Chainlink (یک ارائه‌دهنده اوراکل غیرمتمرکز)، را به منظور توسعه راه‌حل‌های اوراکل امن‌تر و قابل اطمینان‌تر آغاز کرد.

تکنولوژی

عملکرد پروژه API3 بر پایه چند عنصر کلیدی استوار است:

  1. API‌های غیرمتمرکز (dAPIs): این پلتفرم، APIهای غیرمتمرکزی را معرفی می‌کند که به ارائه‌دهندگان داده اجازه می‌دهد خدمات خود را در ازای دریافت توکن‌های API3، مستقیماً در بلاک چین ارائه دهند و کنترل کامل‌تری بر داده‌های خود داشته باشند.
  2. ارتباط مستقیم و یکپارچه: با اتصال مستقیم API‌ها به برنامه‌های بلاک چینی (dApps)، این پلتفرم نیاز به سرویس‌های واسطه را حذف می‌کند که می‌تواند هزینه‌ها را کاهش و کارایی را افزایش دهد.
  3. حاکمیت DAO: پروتکل API3 توسط یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) اداره می‌شود و تصمیم‌گیری در مورد مدیریت این پلتفرم، به عهده ذینفعان آن است.
  4. امنیت داده‌ها: این پروتکل بر امنیت داده‌ها و نحوه تامین آن‌ها تأکید دارد و از طریق غیرمتمرکزسازی شبکه و مکانیسم‌های اجماع، این امر را تضمین می‌کند.

مزایا

پروتکل API3 از اصطلاحی به نام اوراکل‌های اول شخص (First-Party) استفاده می‌کند. به این معنی که نیاز به واسطه برای انتقال داده‌ها از اوراکل به عناصر بلاک چینی حذف شده و این ارتباط توسط پروتکل API3 به صورت مستقیم اتفاق می‌افتد. این قابلیت مزیت‌هایی را ایجاد می‌کند از جمله:

  • امنیت بالاتر، زیرا واسطه‌هایی که باعث افزایش آسیب‌پذیری در برابر حملات اوراکل هستند، حذف می‌شوند
  • هزینه کمتر، از آنجا که نیازی به پرداخت به واسطه‌ها برای خدماتشان از بین می‌رود و نیاز شبکه با اوراکل‌های کمتری برطرف می‌شود، هزینه‌های گس (Gas-Fee)، بیش از 50٪ در مقایسه با اوراکل‌های دیگر مانند Chainlink، کاهش پیدا می‌کند.
  • شفافیت در مورد منبع داده‌ها و میزان غیرمتمرکز بودن.
  • اوراکل‌های اول شخص، مسائل حقوقی ناشی از ابهام در صحت داده‌ تامین‌شده توسط اوراکل‌های واسطه‌ را حل می‌کنند، زیرا تمام درآمد و مسئولیت تامین داده مستقیماً به عهده خود آن‌هاست.

خرید و استفاده از ای‌پی‌آی3 در راستین

پلتفرم راستین به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن ای‌پی‌آی3 را خریداری کرده و از اکوسیستم آن استفاده کنند. با استفاده از محیط کاربری آسان راستین، فرایند معامله و استفاده از ای‌پی‌آی3 بسیار ساده و سریع خواهد بود.

جمع‌بندی

ارائه داده‌های خارجی دقیق به اکوسیستم‌های بلاک چینی، برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز کارآمد، امری ضروری است. API های غیرمتمرکز پلتفرم API3، داده‌های واقعی ارائه‌دهندگان اوراکل‌های  موجود را به طور بومی با قراردادهای هوشمند و برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین سازگار می‌کند. API‌های غیرمتمرکز می‌توانند برای پشتیبانی از هر بلاک چینی با یکدیگر ادغام شوند و به عنوان یک راه‌حل اوراکل چندلایه، چند زنجیره‌ای و تعامل‌پذیر، برای تأمین داده مورد استفاده قرار بگیرند. 


قیمت لحظه‌ای ای‌پی‌آی۳

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای ای‌پی‌آی۳ 117,703 تومان معادل 2.030 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Api3 طی ۲۴ ساعت اخیر ‎-3.21028437 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۱۴ میلیون دلار است. ارزش بازار ای‌پی‌آی۳ هم اکنون ۲۵۱ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره ای‌پی‌آی۳

قیمت معامله ای‌پی‌آی۳ در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت ای‌پی‌آی۳ در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای ای‌پی‌آی۳ را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید ای‌پی‌آی۳ در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش ای‌پی‌آی۳ در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان ای‌پی‌آی۳ برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان ای‌پی‌آی۳ قابل برداشت از صرافی برابر با 8.193 ای‌پی‌آی۳ است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت ای‌پی‌آی۳ از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه ای‌پی‌آی۳ برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت ای‌پی‌آی۳ برابر 4.005 ای‌پی‌آی۳ است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت ای‌پی‌آی۳ از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید ای‌پی‌آی۳ اقدام کنم ؟

برای خرید ای‌پی‌آی۳ کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید ای‌پی‌آی۳ اقدام کنید.

خرید و فروش ای‌پی‌آی۳ چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش ای‌پی‌آی۳ در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از ای‌پی‌آی۳ خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید ای‌پی‌آی۳ می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید ای‌پی‌آی۳ در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید ای‌پی‌آی۳ معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها