ACA

قیمت آکالا

(ACA)

اطلاعات قیمت آکالا
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.06394 $

0.06140 $

قیمت (تومان)

3,159

تغییرات (۱h)

-0.25٪

تغییرات (۲۴h)

-2.15٪

تغییرات (۷d)

+5.9٪


اطلاعات بازار آکالا
محبوبیت

#469

ارزش بازار

62M $

حجم (۲۴h)

2.7M $

عرضه در گردش

829M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

ACA

آکالا

قیمت تقریبی یک آکالا

3,159 تومان


شروع معامله

پروژه‌های بسیار زیادی در حراج پاراچین شرکت کرده بودند که یکی از مهم‌ترین آنها آکالا است. این شبکه که در حوزه DeFi یک بازیگر اصلی است، در پروژه پولکادات نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در این پروتکل می‌توان خدمات و محصولات گوناگونی مثل استیکینگ، وام‌دهی یا وام‌گیری ارائه داد که از نظر تجربه کاربری شرایط بسیار مطلوبی دارند. همچنین هزینه گس آن کم است و در مقابل برای مقیاس‌پذیری پولکادات امکانات بیشتری دارد. در سازوکار اصلی شبکه Acala دو پروتکل مهم هوما و هونزون استفاده می‌شوند.

هوما در این شبکه برای تأمین نقدینگی فعالیت می‌کند و هونزون یک طراح استیبل کوین است که فعالیت میان زنجیره‌ای دارد. Acala یک صرافی غیرمتمرکز است که طراحی آن طبق الگوی ایجاد بازار خودکار یا AMM است. ساختار پلتفرم DiFi ACA نیز بر پایه ارز دیجیتال ACA است. در ادامه ویژگی‌های آکالا و ارز دیجیتال آن را بررسی می‌کنیم.

آکالا (Acala) چیست؟

شبکه این ارز اقتصادی، غیرمتمرکز است و بر پایه هاب نقدینگی پولکادات طراحی شده است. در این شبکه امکان پشتیبانی از قرارداد‌های هوشمند وجود دارد که از اصول ماشین مجازی اتریوم نیز پیروی می‌کند. در واقع کاربر می‌تواند همزمان از قابلیت‌های سابستریت و اتریوم استفاده کند. چند سرویس داخلی نیز در این شبکه برای دیفای فعالیت می‌کنند. این شبکه به‌ صورت پل (Bridge) با چندین شبکه و پروژه‌ دیگر نیز ارتباط دارد و به همین دلیل امکان انتقال دارایی از آنها به Acala وجود دارد.

شبکه Acala قبل از اینکه پاراچین را در پولکادات اجاره کند، یک پروژه به نام Karura در کوماسا ایجاد کرده بود. همچنین دارای یک شبکه تستی به نام ماندالا بود که همچنان نیز فعال است و توسعه‌دهندگان برنامه‌های مختلف می‌توانند قبل از ورود به شبکه اصلی، ویژگی‌های آکالا را در پروژه‌های دیگر بشناسند و سپس در پروژه فعلی فعالیت کنند.

ویژگی‌های آکالا

در این شبکه مانند سایر پاراچین‌های موجود در پولکادات، از اعتبارسنج‌های اشتراکی بسیار ایمنی استفاده می‌شود اما برای تجمیع، بسته‌بندی و ارسال بسته‌ها نیاز به تعدادی نود تجمیع‌کننده است.

علاوه بر این باید تعدادی اعتبارسنج مرکزی نیز وجود داشته باشد تا بسته‌های اطلاعاتی را در زنجیر رله ثبت کند. در واقع Acala به دنبال آن است که شبکه خود را به ‌صورت دموکراتیک اداره کند و بسیاری از اختیارات را به کاربران خود واگذار کند. این کار قرار است در طی سه فاز مختلف انجام شود و فرآیند کنترل این پروژه در اختیار کاربران قرار بگیرد. توکن اختصاصی آکالا در چند بخش مختلف میان سرمایه‌گذاران، تیم‌ها، اکوسیستم، رزرو شده‌ها و پاداش تقسیم‌بندی شده است.

این شبکه قابلیت‌های جذاب دیگری نیز دارد که مربوط به کارمزد‌های تراکنش است. در واقع کاربر می‌تواند از طریق چندین ارز به جز ارز Acala کارمزد‌های تراکنش را پرداخت کند. این شبکه دارای چند پروژه DiFi مختلف است که استیبل کوین دلار آکالا یکی از آنها است. از ارز شبکه Acala برای اجرای انواع قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌شود.

علاو ه‌بر آن می‌توان این توکن را برای اوراکل‌ها، پرداخت‌های مختلف درون شبکه و استیکینگ وثیقه‌ها به کار برد. هولدر‌های این توکن می‌توانند در حاکمیت شبکه و فعالیت‌های مختلف خزانه‌داری، ارتقای شبکه، انتخاب اعضای شورا و تصمیمات مختلف مدیریتی نقش داشته باشند و نظر بدهند.

مزایای آکالا

  • از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال می‌توان به ارزش ثابت آن در برابر نوسانات بازار‌های مالی اشاره کرد؛ چراکه توسط استیبل کوین اختصاصی Acala که معادل با یک دلار آمریکا است، پشتیبانی می‌شود.
  • از طریق این اکوسیستم می‌توان ارز‌های چندین بلاکچین مختلف را به یکدیگر متصل کرد.
  • شبکه پولکادات کارمزد‌های بسیار پایینی برای تراکنش‌های مختلف کاربران خود در نظر گرفته و با استفاده از تمام ارز‌های دیجیتال می‌توان کارمزد معاملات آن را پرداخت کرد.

معایب آکالا

پروژه Acala قبل از شروع فعالیت اصلی خود چندین شبکه تستی مختلف را طراحی و پروژه خود را روی آنها اجرا کرده است. سپس تمام معایب و محدودیت‌های آن را شناسایی و رفع کرده است. به همین دلیل محدودیت خاصی در حوزه ACA وجود ندارد.

خرید و فروش آکالا در صرافی ایرانی

ارز دیجیتال Acala نوعی فرم مخصوص اجرای قرارداد‌های هوشمند است که یک نرم‌افزار مالی استاندارد و آسان دارد و قابلیت‌های مختلفی را برای کاربران خود فراهم می‌کند. به همین دلیل بسیاری از صرافی‌های داخلی ایرانی نیز امکان سرمایه‌گذاری و معامله را به صورت اختصاصی برای آکالا فراهم کرده‌اند.

البته برای شروع سرمایه‌گذاری، کاربران ابتدا باید در یکی از این صرافی‌ها حساب کاربری ایجاد کنند و پس از تکمیل مراحل آن، برای انجام معامله اقدام کنند. مجموعه راستین قابلیت‌های متنوعی را برای کاربران خود در صرافی فراهم کرده که امکان معاملات آسان همراه با کارمزد بسیار پایین از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

خرید آکالا در صرافی راستین

برای اینکه بتوانید روی ارز دیجیتال ACA سرمایه‌گذاری کنید و از قابلیت‌های مختلف آن بهره‌مند شوید، به سایت صرافی راستین مراجعه و پس از ایجاد حساب کاربری مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. سپس کیف پول موجود در داخل سایت را شارژ کنید و توکن ACA را به مقدار دلخواه بخرید.

البته بهتر است روی این توکن به‌ صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید. همچنین می‌توانید از طریق قرار دادن دارایی خود به ‌عنوان وجه تضمین، از وام‌های جمعی این ارز دیجیتال بهره‌مند شوید که یک ویژگی خاص ارز Acala است.

فروش آکالا در صرافی راستین

پس از خرید این ارز دیجیتال شما می‌توانید در زمان دلخواه آن را به فروش برسانید. برای این کار ارز خریداری‌شده را از کیف پول شخصی به کیف پول صرافی انتقال دهید و آن را در قیمت موردنظر بفروشید. پس از آن می‌توانید مبلغ دارایی خود را به حساب بانکی انتقال دهید یا در حساب کاربری خود نگه دارید و برای معاملات بعدی از آن استفاده کنید.


قیمت لحظه ای آکالا

امروز ۱۴۰۲/۹/۱۲، قیمت لحظه ای آکالا 3,159 تومان معادل $ 0.06233 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Acala-token طی ۲۴ ساعت اخیر

-2.15٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر آکالا ۶۲ میلیون دلار است. ارزش بازار آکالا هم اکنون ۲٫۷ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره آکالا
قیمت آکالا در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای آکالا را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش آکالا در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان آکالا قابل برداشت از صرافی برابر با 80 آکالا است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت آکالا از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت آکالا برابر 5 آکالا است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت آکالا از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.