AAVE

قیمت آوه

(AAVE)

اطلاعات قیمت آوه
بالا ترین و پایین ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

۶۷.۸ $

۶۶.۲ $

قیمت (تومان)

۳،۴۳۰،۶۴۷

تغییرات (۱h)

-۰.۱٪

تغییرات (۲۴h)

-۱.۷۹٪

تغییرات (۷d)

+۳.۱۳٪


اطلاعات بازار آوه
محبوبیت

#۴۶

ارزش بازار

۹۵۵M $

حجم (۲۴h)

۳۷M $

عرضه در گردش

۱۴M $

پرداخت می کنم

IRT

تومان

دریافت می کنم

AAVE

آوه

قیمت تقریبی یک آوه

۳،۴۳۰،۶۴۷ تومان


شروع معامله
آوه (AAVE) چیست؟

آوه یک بازار پول مستقر در بلاکچین اتریوم است. کاربران می‌توانند در این پلتفرم به وام‌دهی یا وام‌گیری انواع مختلفی از دارایی‌های دیجیتال، اعم از استیبل کوین‌ها و آلت کوین‌ها بپردازند. پروتکل آوه (Aave)، توسط هولدرهای توکن AAVE اداره می‌شود. البته درک کاربرد توکن AAVE بدون درک خود پروتکل، کار دشواری است، بنابراین بیاید اول به توضیح این پروتکل بپردازیم.

ریشه‌های پلتفرم آوه به نوامبر سال 2017 و زمانی که استانی کولچوف (Stani Kulechov) و تیم توسعه دهندگانش با عرضه اولیه کوین (ICO)، پلتفرم ETHLend را راه اندازی کردند، برمی‌گردد. ایده اصلی ساخت این پلتفرم، قادر ساختن کاربران برای وام‌دهی و وام‌گیری ارزهای دیجیتال و ارائه پیشنهادهای وام کاربران به یکدیگر بود.

با این که ETHLend یک ایده بسیار بدیع و جذاب بود، اما این پلتفرم و توکن آن با نام LEND، در جریان بازار نزولی 2018 از مرکز توجهات کنار رفت. مشکل اصلی این پلتفرم، کمبود نقدینگی و دشواری در هماهنگ‌سازی پیشنهادات وام بود. از این رو تیم ETHLend، در جریان بازار نزولی 2018 و 2019 این پروژه را متوقف کردند و سرانجام آوه را در اوایل سال 2020، راه‌اندازی کردند.

مفهوم و اساس اصلی آوه، شباهت زیادی با ETHLend اورجینال دارد. هر دو پلتفرم به کاربران شبکه اتریوم اجازه می‌دهند تا وام کریپتویی بگیرند و یا با ارائه وام به دیگران، سود دریافت کنند. ولی نحوه عملکرد این دو پلتفرم، متفاوت است.

آوه در واقع یک بازار پول الگوریتم‌دار است و این یعنی، وام‌ها به جای این که با هماهنگی وام‌گیرنده و وام‌دهنده ارائه شوند، در یک استخر جمع آوری می‌شوند. نرخ بهره دریافتی هم به «نرخ استفاده» دارایی‌ها در استخر بستگی دارد.

مزایای آوه

آوه به کاربران اجازه می‌دهد که کوین‌هایی به غیر از کوین واریزی خود را دریافت کنند. به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند اتر (ETH) در سیستم وثیقه بگذارد، اما در ازای ارزش آن، یک استیبل کوین دریافت کند. سپس این تتر را در پلتفرم Yearn.finance واریز کرده و سود بگیرد.

البته سیستم آوه، مقیاس و کاربرد خود را از یک بازار پول صِرف، فراتر برده است. این پلتفرم اخیراٌ به عنوان محلی برای دریافت وام سریع (Flash Loans) در حوزه دیفای هم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. نقدینگی استخرهای کنونی آوه هم به شدت بالا رفته است و این مقدار اضافه، به عنوان وام سریع به کاربران ارائه می‌شود.

وام سریع به کاربران اجازه می‌دهد که حجم بالایی از یک ارز دیجیتال را بدون وثیقه‌گذاری، قرض بگیرند. سپس می‌توانند در همان تراکنش، آن وام را پس دهند. البته در این میان، باید کارمزد سود یک بلاک را پرداخت کنند. این کار به کاربران امکان می‌دهد که برای آربیتراژ (بهره برداری از تفاوت قیمت کوین‌ها در صرافی‌های مختلف)، حجم سرمایه بالایی را دخیل کنند.

معایب آوه

چالشی که آوه با آن روبرو شده این است که همه وام‌ها، بیش از حد وثیقه می‌خواهند و به اصطلاح overcollateralized هستند. برخلاف سیستم مالی سنتی، هیچ سیستم اعتبارسنجی یا روشی برای تشخیص سیستماتیک اعتبار وام‌گیرنده و توانایی او برای بازگردانی وام با سود آن نیست.

این یعنی برخلاف وام‌های سنتی که توسط بانک‌ها ارائه می‌شوند و به وثیقه نسبتاً کمی نیاز دارند، کاربران آوه برای دریافت وام، باید وثیقه‌ای بیش از ارزش وام دریافتی خود را ارائه دهند.

خرید و فروش آوه در صرافی ایرانی

توکن آوه یا AAVE، هم اکنون یکی از محبوب‌ترین توکن‌های حوزه اقتصاد غیرمتمرکز (دیفای) است که همزمان با رشد شبکه آوه، قیمت آن هم رشد خوبی داشته است. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در AAVE، برای بسیاری از فعالان حوزه کریپتو جذاب است.

با این که خرید آوه تقریباً از تمام صرافی‌های دنیا قابل انجام است، ولی متأسفانه تحریم‌ها علیه ایران و کاربران ایرانی، باعث شده است که ما نتوانیم به صرافی‌های خارجی دسترسی داشته باشیم. البته این مشکل مانع از سرمایه‌گذاری کاربران ایرانی در پروژه‌های نوظهوری مانند آوه، نشده است. صرافی راستین، یکی از صرافی‌های بزرگ و معتبر ایرانی است که به راحتی امکان خرید و فروش آوه را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.

ثبت‌نام در صرافی راستین، فوق‌العاده ساده و سریع است. احراز هویت در این صرافی نیز به سرعت انجام می‌شود و پس از آن می‌توان از امکانات کامل این صرافی، استفاده کرد. یکی از قابلیت‌های بسیار خوب صرافی راستین، کیف پول کریپتویی آن است. با استفاده از این کیف پول، کاربران دیگر نیازی به انتقال دارایی خریداری‌شده به یک کیف پول خارجی را ندارند. اما اگر همچنان مایل به انتقال ارز دیجیتالهای خود به کیف پول موردنظر خود باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

خرید آوه در صرافی راستین

برای خرید AAVE در صرافی ایرانی راستین، لازم است هویت شما احراز شده باشد. سپس کافی است به مقدار موردنظر، کیف پول ریالی خود را با کارت بانکی شارژ کنید و با چند کلیک ساده، عملیات خرید آوه را تکمیل کنید.

در هنگام خرید، می‌توانید هم آدرس کیف پول خارجی خود را در کادر مربوطه وارد کنید و هم از کیف پول داخلی صرافی راستین که امنیت فوق‌العاده بالایی هم دارد، بهره ببرید.

فروش آوه در صرافی راستین

فرآیند فروش آوه هم به سادگی خرید آوه است. تنها کافی است از صرافی خارجی یا کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری خود، گزینه برداشت را انتخاب کرده و توکن AAVE خود را به کیف پول ارز دیجیتالی خود در صرافی راستین، انتقال دهید. بدیهی است در صورتی که دارایی آوه شما در کیف پول داخلی صرافی راستین قرار داشته باشد نیازی به طی مراحل فوق نیست. در نهایت، از بخش سفارش سریع، توکن‌ آوه و تعداد آن برای فروش را انتخاب کنید و عملیات فروش را تکمیل کنید. مبلغ ریالی حاصل از فروش آوه هم در کیف پول ریالی شما واریز خواهد شد که به راحتی می‌توانید آن را برداشت کرده و به حساب بانکی خود انتقال دهید.

نکته حائز اهمیت اینکه در صرافی راستین هیچگونه کارمزدی بابت واریز ریالی، واریز ارز دیجیتالی و خرید و فروش ارز دیجیتالها از کاربران دریافت نمی‌شود. تنها کارمزد دریافتی از کاربران هنگام برداشت ریالی و ارز دیجیتالی است که این کارمزد به ترتیب توسط سیستم بانکی و شبکه بلاکچین مربوطه تعیین شده است.

پرسش های شما: سوالات دیگر درباره آوه
قیمت آوه در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه ای آوه را تعیین می کنند.

کارمزد خرید یا فروش آوه در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان آوه قابل برداشت از صرافی برابر با 0.0792 آوه است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت آوه از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت آوه برابر 0.0044 آوه است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت آوه از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد ها مراجعه نمایید.