AAVE

قیمت آوه

(AAVE)

اطلاعات قیمت آوه
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

100.69 $

97.41 $

قیمت (تومان)

5,807,900

تغییرات (۱h)

+0.49٪

تغییرات (۲۴h)

+0.1٪

تغییرات (۷d)

+8.08٪


اطلاعات بازار آوه
محبوبیت

#59

ارزش بازار

1.6B $

حجم (۲۴h)

103M $

عرضه در گردش

15M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

AAVE

آوه

قیمت تقریبی یک آوه

5,807,900 تومان


شروع معامله

آوه (AAVE): پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز

آوه، یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که به کاربران امکان قرض دادن و قرض گرفتن ارزهای دیجیتال را می‌دهد. این پلتفرم بر پایه بلاک‌چین اتریوم توسعه یافته و از قابلیت‌ قراردادهای هوشمند برای انجام فعالیت‌های قرض‌دهی و قرض‌گیری استفاده می‌کند. به این معنی که این فعالیت‌ها بدون نیاز به اعتماد به شخص یا نهاد واسطه و به صورت خودکار توسط کدها انجام می‌شوند.

تاریخچه و پیدایش

آوه (که در ابتدا با نام ETHLend شناخته می‌شد) در سال ۲۰۱۷ توسط شخصی به نام Stani Kulechov و در کشور سوئیس راه اندازی شد. ETHLend با آوه امروزی تفاوت داشت، زیرا به جای جمع کردن دارایی ها در استخرهای نقدینگی، قرض‌دهندگان و قرض‌گیرندگان را به طور مستقیم به یکدیگر متصل می‌کرد. در سال ۲۰۱۸، ETHLend به آوه تغییر نام یافت، که به معنی "روح" در زبان فنلاندی است. آوه در ابتدا روی بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شد سپس با افزایش نیاز به تعامل‌پذیری با سایر پلتفرم‌های حوزه وب۳، کاربرد آوه به سایر بلاک‌چین‌ها مانند Avalanche ،Fantom ،Polygon ،Optimism و ... گسترش یافت.

تکنولوژی و ویژگی برجسته

مکانیسم اصلی عملکرد آوه، استفاده از "استخرهای نقدینگی" است. در واقع افراد با قرض دادن ارزهای دیجیتال خود به پلتفرم، سود دریافت می‌کنند. همچنین پروتکل می‌تواند توسط قراردادهای هوشمند، به طور خودکار و بر اساس تقاضا، از این دارایی‌ها برای اعطای وام به دیگران استفاده کند. فرآیند وام‌دهی و بازپرداخن به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود و پلتفرم از مفهومی به نام LTV برای اعطا و مدیریت وام‌ها استفاده می‌کند. افراد می‌توانند تا 75 درصد وثیقه خود وام دریافت کنند. اگر ارزش وثیقه افراد کم شده و به ارزش وام نزدیک شود، وام به طور خودکار توسط قراردادهای هوشمند از وثیقه وام گیرنده بازپرداخت می‌شود. پلتفرم آوه همچنین نوعی وام به نام FlashLoan یا وام سریع را ارائه می‌دهد. در این نوع وام، کل فرآیندهای دریافت، استفاده از وام و بازپرداخت آن طی مدت کوتاهی و به صورت فوری انجام می‌شود.

مزایا و چالش‌های آوه

آوه با چندین ویژگی برجسته خود از رقبا متمایز می‌شود. یکی از ویژگی‌های قابل توجه آن پشتیبانی چند زنجیره‌ای است که به آن اجازه می‌دهد تا از طیف گسترده‌ای از دارایی‌های ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و به کاربران سایر بلاک‌چین‌های غیر از اتریوم نیز خدمات ارائه می‌کند. سایر نقاط قوت قابل توجه شامل سطح بالایی از ترکیب‌پذیری، نسبت وام به ارزش (LTV) قابل توجهی بالاتر از رقبا ( حدود 75 درصد که برای اکثر رقبا این مقدار 50 درصد است) و پشتیبانی از وام‌های فوری (Flash Loan) است.

شاید بزرگترین ضعف آوه مانند سایر پلتفرم‌های وام‌دهی، این است که برای کاهش ریسک وام، بیش از ارزش وام وثیقه دریافت می‌کند. این موضوع مانع قابل توجهی برای پذیرش گسترده این پلتفرم‌ها برای افرادی است که ترجیح می‌دهند از دارایی‌های خود استفاده کنند تا اینکه آن‌ها را به عنوان وثیقه نگه دارند. آوه همچنین با رقابت سختی از ورودی‌های جدید و رقبای موجود در این حوزه روبرو است. علاوه بر این، برخی نگران هستند که عملکرد چندزنجیره‌ای پروتکل آوه ممکن است آن را در برابر حملات آسیب‌پذیرتر کند.

خرید و استفاده از توکن آوه در راستین

پلتفرم راستین گزینه‌ای امن و معتبر برای خرید و استفاده از توکن آوه است. راستین با ارائه یک محیط با کاربری آسان، فرایند خرید و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم  آوه را برای کاربران فراهم می‌کند.

 جمع‌بندی

آوه، یک پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم و دارای یک توکن بومی به نام AAVE استاس. این پلتفرم به کاربران امکان قرض دادن و قرض گرفتن با ارزهای دیجیتال خود را می‌دهد. این پلتفرم از قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی فرایندهای وام‌دهی استفاده می‌کند. وام‌ها در آوه اصطلاحا بیش از حد تضمین شده هستند یعنی کاربران باید ارز دیجیتالی به ارزش بیشتر از آن‌چه که مایل به قرض گرفتن هستند، به عنوان وثیقه قرار دهند. البته این مکانیزم از دارایی قرض‌دهندگان در برابر عدم بازپرداخت وام توسط وام گیرنده محافظت می‌کند و به آوه امکان می‌دهد تا در صورت کاهش بیش از حد ارزش وثیقه، وام را تسویه کند.

 


قیمت لحظه‌ای آوه

امروز ۱۴۰۳/۴/۲۸، قیمت لحظه‌ای آوه 5,807,900 تومان معادل 101.00 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Aave طی ۲۴ ساعت اخیر ‎0.1009241 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۱۰۳ میلیون دلار است. ارزش بازار آوه هم اکنون ۱٫۶ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره آوه

قیمت معامله آوه در راستین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت آوه در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای آوه را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید آوه در راستین چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش آوه در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان آوه برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان آوه قابل برداشت از صرافی برابر با 0.1851 آوه است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت آوه از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه آوه برای برداشت از صرافی راستین چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت آوه برابر 0.0831 آوه است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت آوه از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید آوه اقدام کنم ؟

برای خرید آوه کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید آوه اقدام کنید.

خرید و فروش آوه چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش آوه در راستین در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از آوه خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید آوه می توانید آن را در کیف پول راستین خود نگهداری کنید. کیف پول راستین به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید آوه در راستین چقدر است ؟

حداقل خرید آوه معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها