حیف نیست رمزارز داری و سودش رو نمی‌گیری؟!

با استیکینگ روی دارایی‌‌های رمز‌‌ارزی خود، سود کسب کنید.

شروع کنید
banner

محاسبه سود

سود استیکینگ چقدر است؟

هر رمز‌‌ارز، درصد سود سالانه مشخصی دارد. برای کسب سود، رمز‌‌ارز مورد‌‌نظر خود را انتخاب کرده و درخواست استیک کردن آن را ثبت کنید. پس از نهایی شدن درخواست استیکینگ، سود به صورت روزانه به شما واریز خواهد شد. دقت داشته باشید که سود شما از جنس همان رمز‌‌ارزی هست که استیک کرده‌اید، نه ریال و نه تتر.

محاسبه‌‌گر سود

تخمین سود حاصل از استیکینگ

سود روزانه

+ 0


سود ماهانه

+ 0


سود سالانه

+ 0

رمز‌‌ارز‌‌ها

دارایی بیشتر، سود بیشتر

هرچه مقدار سرمایه‌‌ای که استیک می‌‌کنید بیشتر باشد، سود بیشتری کسب می‌‌کنید. راستین در آینده نزدیک، رمز‌‌ارز‌‌های بیشتری با قابلیت استیک کردن اضافه می‌‌کند.

معرفی

استیکینگ یا سرمایه گذاری روی رمز‌‌ارز‌‌ها چیست؟

آیا امکان دارد از نگهداری دارایی در کیف‌‌پول ارز‌‌دیجیتال، شبیه به نگهداری پول در حساب بانکی سود کسب کرد؟ بله! استیکینگ به شما این امکان را می‌‌دهد تا ضمن نگهداری رمز‌‌ارز‌‌ها، برای خودتان درآمد ایجاد کنید.

تامین دارایی

1

تامین دارایی

رمزارز مورد نظر خود را خریداری کنید یا از طریق انتقال، کیف پول خود را شارژ کنید.

ثبت درخواست

2

ثبت درخواست

پس از انتخاب رمز‌‌ارز و تامین موجودی، درخواست استیکینگ خود را ثبت کنید.

کسب سود

3

کسب سود

به صورت روزانه سود شما به کیف پول‌‌تان واریز خواهد شد.

مزایا

مزایای استیکینگ در راستین

کسب درآمد آسان
کسب درآمد آسان

استیک کردن رمزارز فرآیندی بسیار دشوار است، اما در صرافی راستین با چند کلیک ساده می‌توانید این کار را انجام دهید.

پرداخت سود خودکار
پرداخت سود خودکار

درآمد شما به صورت خودکار و روزانه به حساب سرمایه‌گذاری‌تان اضافه می‌شود.

شروع با سرمایه اندک
شروع با سرمایه اندک

شما می‌توانید با مبالغ کم سرمایه‌گذاری خود را شروع کرده و سود دریافت کنید.

سوالات متداول

همه‌ی بلاکچین‌ها یک نقطه مشترک دارند: اعتبار سنجی تراکنش‌ها. به عنوان مثال، بیت‌کوین این کار را در فرآیندی به نام مایننینگ (Proof Of Work) انجام می‌دهد که از برق زیادی استفاده می‌کند. با این حال مکانیزم‌های اجماع دیگری نیز وجود دارد که برای اعتبارسنجی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اثبات سهام (Proof Of Stake) یکی از این مکانیزم‌ها است که خود نیز روش‌های متنوع دارد و گاها این روش‌ها نیز ترکیب می‌شود. برای ساده کردن موضوع همه‌ی آن‌ها را به عنوان استیکینگ در نظر می‌گیریم. استیکینگ به دارندگان دارایی این امکان را می‌دهد که در شبکه قدرت تصمیم گیری داشته باشند، بلوک‌ها را تایید کنند و پاداش بگیرند.

در استیکینگ، شما در فرآیند تایید و اعتبارسنجی بلوک‌های شبکه بلاکچین مشارکت می‌کنید و بابت آن پاداش دریافت می‌کنید. در این فرآیند بلوک‌های شبکه بازبینی دقیق می‌شوند و به حفظ و امنیت شبکه کمک می‌کند. همچنین در مدل‌های دیگر استیکینگ با سرمایه شما نقدینگی بازار‌های رمزارزی تامین می‌شود و بابت این مشارکت پاداش دریافت می‌کنید. در نتیجه مشارکت در استیکینگ به هیچ عنوان ربا نیست.

شما می‌توانید با استیک کردن دارایی خود در یک دوره زمانی مشخص پاداش دریافت کنید. برای به دست آوردن پاداش، دارایی را که قصد استیک کردن آن را دارید انتخاب کنید و پس از نهایی شدن درخواست استیکینگ، به صورت روزانه به شما سود پرداخت خواهد شد. دقت داشته باشید که سود شما از جنس همان رمزارزی هست که استیک کرده‌اید نه ریال و نه تتر.

با ثبت درخواست سرمایه‌گذاری،‌ مقدار آن از کیف پول نقدی شما کسر می‌شود و فرآیند سرمایه‌گذاری شروع می‌شود. در نتیجه شما امکان معامله با آن دارایی را نخواهید داشت. فعال شدن سرمایه‌گذاری و دریافت سود روزانه یک هفته طول می‌کشد. همچنین در صورت لغو سرمایه‌گذاری، یک هفته طول می‌کشد تا مبلغ به کیف پول نقدی شما برگردانده شود.

فرآیند استیکینگ و پاداش دریافتی ریسک ناچیزی دارد اما ریسک اصلی متوجه قیمت رمزارز است. هنگامی که شما یک رمزارز را استیک می‌کنید، دارایی شما به مدت مشخصی در شبکه می‌ماند و امکان خرید و فروش آن را نخواهید داشت. بنابراین چنانچه در این مدت ارزش رمزارز در بازار کاهش پیدا کند این کاهش قیمت باعث ضرر شما خواهد شد. از طرف دیگر در صورت افزایش قیمت رمزارز شما هم از محل افزایش قیمت سود برده‌اید هم از محل پاداش استیکینگ.

نرخ سود سالانه استیکینگ این است که چنانچه یک دارایی را به مدت یک سال استیک کنید به طور تقریبی این مقدار بازده نصیب شما خواهد شد. به طور مثال چنانچه شما در یک طرح ۳۰ روزه و دارای نرخ سالانه ۲۴ درصدی سرمایه‌گذاری کنید میزان سود شما در این طرح ۲ درصد خواهد بود. نرخ سالانه ۲۴ درصد را اگر تقسیم بر تعداد ماه‌های سال کنیم،‌ نرخ ماهانه ۲ درصد خواهد بود.

پس از ثبت درخواست سرمایه‌گذاری، درخواست شما به صورت در حال پردازش تغییر می‌کند و سپس وارد مرحله در انتظار می‌شود. این فرآیند ممکن است تا ۷ روز طول بکشد. در نهایت درخواست سرمایه‌گذاری شما فعال شده و سود روزانه پرداخت می‌گردد.

بله، این امکان وجود دارد. چنانچه درخواست شما در مرحله پردازش باشد، درخواست لغو به صورت آنی انجام می‌پذیرد اما چنانچه در هر مرحله‌ای به جز مرحله پردازش درخواست لغو داشته باشید، درخواست شما طی ۷ روز انجام خواهد شد و طی این مدت نیز سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.


از همین امروز شروع به کسب درآمد کنید.

شروع کنید