کارمزد‌‌ها

کارمزد واریز ریالی

برای واریز‌های درگاهی، کارمزد واریز ریالی در راستین بین ۱۲۰ تومان تا‌‌ ۴۰۰۰ تومان متناسب با مقدار واریزی محاسبه می‌گردد. به طوری که برای مبالغ کمتر از ۶۰۰ هزار تومان کارمزد ۱۲۰ تومان، برای مبالغ بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان کارمزد ۰.۰۲ درصد مبلغ واریزی و برای مبالغ بیشتر از ۲۰ میلیون تومان کارمزد ۴۰۰۰ تومان لحاظ می‌شود. برای واریز‌های ریالی با شناسه، کارمزد ۰.۰۱ درصد مبلغ واریزی به عنوان کارمزد ریالی محاسبه می‌گردد. لازم به ذکر است که این کارمزد‌ها توسط بانک مرکزی و سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی واریز ریالی اعمال شده‌اند و راستین هیچ سهمی در این کارمزد‌ها ندارد.

کارمزد برداشت ریالی

تنها هزینه‌ای که هنگام برداشت ریالی از کاربران دریافت می‌شود، کارمزد تعیین‌شده از سوی سیستم بانکی است و این مبلغ ارتباطی به راستین نخواهد داشت. در حال حاضر این مبلغ ۵،۰۰۰ تومان است که از وجه درخواستی کاربر هنگام برداشت کسر خواهد شد.

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال

کارمزد معاملات میکری (maker) در راستین صفر و کارمزد معاملات تیکری (taker) 0.2 درصد است.

کارمزد واریز ارز دیجیتال

کاربران صرافی ارز دیجیتالی راستین می‌توانند بدون نیاز به پرداخت هیچ گونه مبلغ اضافه‌تری، به واریز ارز دیجیتال به کیف پول داخلی خود در راستین بپردازند. به عبارت دیگر کارمزد واریز ارز دیجیتال در راستین صفر است.

کارمزد برداشت ارز دیجیتال

همان‌طور که می‌دانید، تاییدکنندگان شبکه برای تایید تراکنش‌ها پاداش دریافت می‌کنند. این پاداش یا کارمزد، بسته به نوع ارز، شبکه انتخابی و شلوغی شبکه متفاوت خواهد بود. بنابراین تنها هزینه‌ای که باید کاربران هنگام برداشت ارز دیجیتالی بپردازند، کارمزد شبکه و انتقال بین کیف پول‌ها است که بسته به ارز انتخابی و نوع شبکه متغیر است.

جدول کارمزدها در ادامه آورده شده است.

کارمزد معاملات تعهدی

برای مشاهده‌ی کارمزد‌ معاملات تعهدی به این صفحه مراجعه کنید.