بازار‌‌ها

/

ان‌ای‌ام

XEM

قیمت ان‌ای‌ام

(XEM)

اطلاعات قیمت ان‌ای‌ام
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

0.03685 $

0.03536 $

قیمت (تومان)

1,825

تغییرات (۱h)

-0.02٪

تغییرات (۲۴h)

-0.04٪

تغییرات (۷d)

+0.05٪


اطلاعات بازار ان‌ای‌ام
محبوبیت

#128

ارزش بازار

321M $

حجم (۲۴h)

15M $

عرضه در گردش

9B $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

XEM

ان‌ای‌ام

قیمت تقریبی یک ان‌ای‌ام

1,825 تومان


شروع معامله
نم (XEM) چیست؟

بلاکچین نم، یک بستر هوشمند برای ایجاد و توسعه فناوری‌های پیشرفته‌تر است. NEM مخفف عبارت New Economy Movement یا جنبش اقتصادی جدید است. توکن بومی این شبکه با نماد XEM شناخته می‌شود.

بنیاد نم، این بلاکچین را یک پلتفرم هوشمند برای توسعه فناوری‌های پیشرفته با هزینه کمتر و سهولت بیشتر در مدیریت برنامه می‌داند. این شبکه، از کیف‌پول Nano wallet پشتیبانی می‌کند.

پروژه نم در سال ۲۰۱۵ به فعالان حوزه فناوری معرفی شد. در حقیقت XEM، فورکی از NXT است. پروژه نم توسط یک سازمان غیرانتفاعی در سنگاپور توسعه داده شده است. ارز دیجیتال XEM در سال‌های گذشته رشد خوبی داشته و در پاییز ۲۰۲۱ توانست به جمع ۱۷۵ ارز دیجیتال برتر بپیوندد.

نم برای اجماع شبکه از الگوریتم اثبات اهمیت (PoI) استفاده می‌کند. در این روش، افرادی که توکن‌های بیشتری ذخیره‌ کرده‌اند، اهمیت بیشتری برای شبکه خواهند داشت. همچنین، مدت زمان سپرده‌گذاری مورد قضاوت قرار خواهد گرفت. در نتیجه، افراد ثروتمند نمی‌توانند به راحتی بیشترین پاداش‌ها را به دست آورند. در سایر شبکه‌هایی که از الگوریتم اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند، شانس سرمایه‌داران برای کسب درآمد، بسیار بیشتر است.

برای تبدیل شدن به نود شبکه، باید ۱۰ هزار توکن XEM درکیف‌پول ذخیره‌ شود. الگوریتم PoI، علاوه بر مقدار و مدت نگه‌داری سرمایه، به میزان تراکنش‌ها نیز توجه خواهد کرد. بدین ترتیب، افرادی که سرمایه در گردش بیشتری داشته باشند، پاداش بیشتری نیز دریافت خواهند کرد. این الگوریتم، برای جلوگیری از تراکنش‌های سوری نیز تمهیداتی اندیشیده است.

شبکه نم، بستر گسترده‌ای برای مدیریت دارایی‌ها به وجود آورده است. برای مثال، مدیریت حساب پی‌پال نیز از طریق پلتفرم نم قابل انجام است. همچنین، به کمک این پلتفرم می‌توان بهره‌وری و کیفیت فعالیت‌هایی مثل رأی‌گیری، ثبت‌نام و دریافت مشخصات، کنترل اطلاعات و ثبت و ذخیره‌سازی سوابق را ارتقاء بخشید.

XEM به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی ارز‌های دیجیتال و توکن‌های سازگار با کیف‌پول‌ها و سایر برنامه‌های موجود در اکوسیستم را مبادله کنند. حتی می‌توان فرآیند عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO) را نیز در بلاکچین XEM انجام داد.

مزایای نم

کارشناسان نظرات متفاوتی در مورد شبکه نم دارند، اما به طور کلی می‌توان مزیت‌های زیر را برای این شبکه برشمرد:

  • استفاده از الگوریتم اجماع PoI و صرفه‌جویی در انرژی
  • گستره وسیع خدمات تجاری
  • توان فنی بالا و برگزاری ICO
  • سابقه درخشان برخی از افراد تیم توسعه و اعتبار بالای اعضای جامعه پروژه

معایب نم

نم جزو پروژه‌های خاص بلاکچین است و به همین دلیل، منتقدان زیادی دارد. ایراداتی که منتقدان به این پروژه وارد می‌کنند عبارتند از:

  • عدم انتشار نتایج مالی
  • عدم انتشار اطلاعات جامع از اعضای تیم توسعه
  • فعالیت اندک در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار مثل یوتیوب
  • عرضه حداکثری توکن XEM

خرید و فروش نم در صرافی ایرانی

برای خرید نم می‌توان به صرافی‌های متعددی مراجعه کرد. پلتفرم‌های داخلی و خارجی متعددی این توکن را لیست کرده‌اند. یکی از پلتفرم‌های ایرانی که از خرید و فروش نم پشتیبانی می‌کند، صرافی راستین است. برای کاربران ایرانی، خرید نم یا سایر توکن‌ها در صرافی‌های خارجی ممکن است دردسرهای مختلفی مثل مشکلات مربوط احراز هویت و بلوکه شدن دارایی‌ها را در پی داشته باشد. به همین دلیل، به این کاربران توصیه می‌شود خرید و فروش ارز‌های دیجیتال را از طریق صرافی‌های معتبر داخلی انجام دهند.

خرید نم در صرافی راستین

برای خرید نم از صرافی راستین کافی است از طریق گزینه ثبت‌نام در سایت صرافی، حساب کاربری خود را ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری و پشت سر گذاشتن مراحل احراز هویت، امکان انجام معاملات متنوع برای شما فراهم خواهد بود.

ابتدا لازم است حساب ریالی خود در صرافی را شارژ کنید. سپس از بخش «خرید»، توکن XEM را انتخاب کنید و تعداد موردنظر برای خرید را وارد کنید. پس از تکمیل فرآیند خرید نم، توکن‌های خریداری‌شده در اسرع وقت به کیف پول ارز دیجیتالی شما در این صرافی، منتقل می‌شوند.

فروش نم در صرافی راستین

اگر توکن XEM را از سایر پلتفرم‌های داخلی یا خارجی خریداری کرده‌اید، جهت فروش نم ابتدا باید ارز دیجیتال را به کیف‌پول حساب کاربری خود در صرافی راستین انتقال دهید. سپس در بخش «فروش»، یک سفارش فروش جدید ایجاد کنید. پس از تکمیل سفارش فروش، مبلغ مورد نظر به موجودی ریالی شما افزوده خواهد شد. بدیهی است در صورتی که توکن‌های نم در کیف پول داخلی صرافی راستین هستند کافی است با استفاده از بخشش سفارش سریع یا گزینه فروش به فروش نم های خود اقدام کنید.

صرافی راستین برای تسهیل انجام معاملات و همراهی با کاربران، خرید و فروش نم و سایر ارزهای دیجیتال را از پرداخت کارمزد معاف کرده است. همچنین واریز وجه و افزایش موجودی ریالی و ارز دیجیتالی نیز شامل کارمزد نخواهد شد. تنها در زمان برداشت موجودی یا انتقال ارز دیجیتال به سایر صرافی‌ها و کیف پول‌ها باید کارمزدی سیستم بانکی داخلی و شبکه بلاکچین را پرداخت کنید.


قیمت لحظه ای ان‌ای‌ام

امروز ۱۴۰۲/۹/۹، قیمت لحظه ای ان‌ای‌ام 1,825 تومان معادل $ 0.03584 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Nem طی ۲۴ ساعت اخیر

-0.04٪

تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ان‌ای‌ام ۳۲۱ میلیون دلار است. ارزش بازار ان‌ای‌ام هم اکنون ۱۵ میلیون دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره ان‌ای‌ام
قیمت ان‌ای‌ام در صرافی راستین مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای ان‌ای‌ام را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید یا فروش ان‌ای‌ام در راستین برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان ان‌ای‌ام قابل برداشت از صرافی برابر با 180 ان‌ای‌ام است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت ان‌ای‌ام از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

حداقل کارمزد برداشت ان‌ای‌ام برابر 12 ان‌ای‌ام است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت ان‌ای‌ام از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.